• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Na kolejowym szlaku

OP
OP
odysey

odysey

Znany użytkownik
Reakcje
2.186 1 0
#21
W międzyczasie, zanim segment się zazieleni, zabrałem się za wyposażenie dodatkowe tj. za produkcję typowych (jeszcze kilkanaście lat temu) i popularnych na polskiej wsi maszyn rolniczych . Rozsiewacz nawozów "lejek", opryskiwacz oraz dmuchawa do siana / słomy.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
 

piopawlu

Nowy użytkownik
Reakcje
53 0 0
#23
Wyglądają świetnie! Od razu przypomniało mi się dzieciństwo i wakacje u dziadków. Jeszcze by się snopowiązałka przydała :)
 
OP
OP
odysey

odysey

Znany użytkownik
Reakcje
2.186 1 0
#26
Wracając do meritum. Jak tylko bociany odlecą w kierunku doliny Nilu i dalej w stronę jezior afrykańskich, to zastanawiam się czy nie ściąć tego suchego pnia po prawej stronie. Gniazdo natomiast przenieść na dach.

a.jpg

b.jpg

c.jpg
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#28
Pień ładny i mógłby zostać, ale gniazdo można przenieść na dach bo na zdjęciach wygląda jakby lewitowało.

Poza tym świetne zdjęcia i super klimat! Podoba mi się zwłaszcza brama. (y) To jest Ostbahn czy jakiś inny producent lub własna produkcja?
 

Grg

Użytkownik
Reakcje
90 0 0
#31
A nie dlatego są na tym zdjęciu napięte bo luty i niska temperatura?

Tak czy inaczej duży "szacun" za te druty i że są takie realistyczne i cieniuteńkie, w większości makiet w N-ce takich przewodów nawet nie odwzorowują (co moim zdaniem jest i tak lepsze niż zrobienie grubych "betonowych" przewodów ;) ). No i warto przypomnieć co już napisane wcześniej w tym wątku, że tą technologią "rajstopową" ciężko zrobić aby naprężone nie były.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
odysey

odysey

Znany użytkownik
Reakcje
2.186 1 0
#34
Szlifierka / ostrzałka ręczna (brusek, toczak) do ostrzenia kosy, noży itd. Mocne zbliżenie z kilku cm, podobnie jak poprzednio na bramę.
W rzeczywistości odległość obserwacji makiety jest kilkukrotnie większa i pewnych szczegółów nie widać a inne się zacierają, natomiast na takich zdjęciach bardzo dobrze widać elementy do ewentualnej korekty.

a.jpg

b.jpg
c (Copy).jpg
 

Paweł76

Użytkownik
Reakcje
27 0 0
#35
Bardzo ładna praca, gratuluję. Proszę o fotki całego gospodarstwa, a jak się da to w całości ze szlakiem
Pozdrawiam
 
OP
OP
odysey

odysey

Znany użytkownik
Reakcje
2.186 1 0
#36
Proszę o fotki całego gospodarstwa, a jak się da to w całości ze szlakiem
Jestem już na finiszu jeżeli chodzi o "wyposażeniówkę", ale trochę brakuje mi na to czasu.
Tak samo kończę już przejściówkę łączącą gospodarstwo z segmentem szlakowym, wówczas robię zdjęcia całości i będzie można sprawdzić jak się to wszystko spasowało.