• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[N] Wagony węglarko-platforma 4-os typ 401Z,B,C 1:25 ANSWER

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#1
Mam przyjemność jako autor poinformować o ukazaniu się modelu wagonu węglarko-platformy 4-osiowej serii Eamos, typ 401Z/1, 401Zb, 401Zc.
Skala 1:25
Wydawnictwo ANSWER
Autor Adam Wieczorek
Projekt powstał na podstawie dokumentacji fabrycznej oraz masy zdjęć oryginałów.

Model wydrukowany w 3 wersjach o różnych numerach umożliwia wykonanie wagonu jako
1. Platforma np. pod czołgi



2. Wagon z kłonicami



3. Węglarka niskoburtowa



Modele dostępne są na allego.pl oraz w sklepach internetowych GPM i Orlik
Cena za wagon platformę i wagon z kłonicami - 55 zł
Cena za węglarke - 65 zł

Relacja z budowy surów\ki modelu
http://www.konradus.com/forum/read.php? ... ply_167409

--
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#3
Re: [N] Wagony węglarko-platforma 4-os typ 401Z,B,C 1:25 AN

Jakie oznaczenia literowe miały platformy 401z przeznaczone do robót torowych (dawne PRT) do przewozu podkładów kolejowych? na necie nic nie ma, jedne zdięcie podpisane przez autora Xk.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Re: [N] Wagony węglarko-platforma 4-os typ 401Z,B,C 1:25 AN

A może to dobry opis. Widziałem typowe platformy oznaczone Xk zamiast XP. Często bywa też, że druga litera po X jest duża np XK, XH, XOaa, XHa o czym wspomniany wyżej link nie wspomina.
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#7
Re: [N] Wagony węglarko-platforma 4-os typ 401Z,B,C 1:25 AN

Dokładnie, widziałem fotki z oznaczeniami także Ua lub Uas - z. Także nie wiem od czego to zależy, rodzaj platformy?
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#9
Re: [N] Wagony węglarko-platforma 4-os typ 401Z,B,C 1:25 AN

Z linku (numeracji technicznej) wynika na jakiej konstrukcji były budowane wagony techniczno gospodarcze, dlatego nie wiem co oznacza Xk przy platformie typu 401z, ok być może X to że wagon techniczny (np: przewóz podkładów) ale k nie wiem, z w/w linku dwie różne platformy 2 osiowa i 4 osiowa a te same oznaczenie Xk :?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7
Tabor 1
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 4

Podobne wątki