• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Muzeum Komunikacji

SINYOU

Aktywny użytkownik
Reakcje
40 2 1
Wiem, że wątek stary, ale czy ktoś z kolegów forumowiczów by wypisał co ocalało z tej placówki a co zagineło lub pocieto. Bo już się gubie np co z ew91, pasożytem itd? Z góry dziekuję, niestety do stolicy mam daleko by samemu sprawdzić.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Aktualnie EW 91 jest zamelinowany można rzec na terenie ZNTK MM /PESA Mińsk w jednej z hal.
Jego stan dobrze pokazuje filmik Kuleckiego...


Ostatnio Mauzoleum vel Stacja Muzeum "rozpisała" przetarg na remont podwozia...
Co do reszty... nie mam pojęcia

Pozdrawiam,...
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
Bo to jest firma nastawiona na zysk. To nie jest żadne "muzeum". Głównym profilem ich działalności jest pozyskiwanie zabytków techniki - głównie kolejowej - a następnie sprzedaż. Do huty, bądź za granicę. Nie ma znaczenia, dokąd. Liczy się tylko zarobek.
Jeśli ktoś z szanownych Forumowiczów, chciałby napisać coś w stylu: "nie rzuca się bezpodstawnych oskarżeń nie mając dowodów..." itd. to zapraszam na spotkanie, najlepiej bezpośrednie. Ale zaznaczam - tylko osoby, które mogą zrobić coś więcej, niż tylko wyrazić swoje oburzenie.
Mam wystarczającą ilość dowodów na to, że tak jest. Jak i takich, które świadczą o świadomym zamiataniu sprawy pod dywan przez instytucje, które powinny być zainteresowane, aby do takich sytuacji nie dochodziło. Bezpośrednio w tym wątku lub na pw. nie chce mi się pisać. Szkoda czasu. Już za dużo wypowiedziano słów, którego niczego nie zmieniły.
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
To teraz chcą opylić obrotnicę pochodzącą z Tramwajów Warszawskich.
Proszę prześledzić moje wpisy w tym wątku na przestrzeni ostatnich kilku lat. Już dawno twierdziłem, że całe to "Muzeum", to ściema. Im chodzi tylko o kasę. I nie ma znaczenia, że teraz są fundacją (mam dokumenty o okolicznościach jej powstania). Jutro będą się nazywali związkiem, a pojutrze stowarzyszeniem. Na koniec przeistoczą się w Spółkę z o.o. i ogłoszą upadłość. Sytuację może uzdrowić jedynie bezkompromisowy prokurator.
 

SINYOU

Aktywny użytkownik
Reakcje
40 2 1
EW91 energetyk, znalazł się w Gliwicach i był tam rok temu. Coś wiadomo co się z nim stało, może pojechał tam na pocięcie? No bo po co by go tam ciągneli? https://milek4.flog.pl/wpis/14189267/ew91#w. Na geoportalu dobrze go widać, wraz z innymi trupami, ale nie mam pojęcia z jakiego okresu są mapy satelitarne geoportalu. Na google maps z 2023r mapa, nie widać go już.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki