• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Muzeum Komunikacji

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Optuję za transportem na gumowych kołach- mniej problemów ( zamawianie trasy na pociąg specjalny, trasowanie, etc), mniej mikoli zobaczy jak pod osłoną nocy zabierają kandydata na żyletki:devil::devil::devil:

Pozdrawiam z MMz:(
 
Reakcje
9 0 0
Ogólnie trochę się wypowiem w tym już nieco starym temacie. Osobiście znam Pana odpowiedzialnego za powstanie "muzeum". Ogólnie bardzo sympatyczny facet ale wszyscy którzy go znają uważają, że za dużo fantazji miał... Ogólnie to "przęsło" miało stać się obrotnicą którą zaplanował (jej kawałki leżały za pociągiem energetyki). Jak sam się wypowiadał "muzeum" powstało jak warsztat remontu zabytkowych samochodów ale potem dorwał eksponaty kolejowe i postanowił stworzyć "muzeum". Na terenie działało stowarzyszenie drezyniarze.pl i jeszcze jakaś grupa zajmująca się samochodami (niestety nie znam nazwy). Samo "muzeum" było parę razy udostępnione do zwiedzania ale tylko podczas imprez typu "rajd zabytkowych samochodów".
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
To że ufajdany przez małpy, to i tak mu nie zaszkodzi, bo powłoka malarska była od dawna w złym stanie. Sam EW51 pojedzie do ZNTK W Mińsku i tam będzie sobie stał. Codziennie jadąc do roboty będę go wypatrywał.

A propos EW51, gdzieś mi śmignęło przed oczami, nie wiem czy na forum właśnie, zdjęcie tego egzemplarza w Muzkolu. Szukam go od jakiegoś czasu i nie mogę znaleźć.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Kiedy ma być ten transport??

Pozdrawiam z MMz:)


ps. Po czasie przypomniałem sobie, że nim EW51 ruszana była z Grochowa, to na hali Kolei Mazowieckich gdzie była " przeglądnięta " przed przeciąganiem na WPT ( teren muzeum) ktoś wspominał o ZNTK MM...
O ile system puści i ja odnajdę zdjęcie to wstawię EW51 pod dachem szopy sekcji Grochów.
 
Ostatnio edytowane:

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Zauważyliście może, że mamy 2017 rok, zaś ten wpis o przeciąganiu do Mińska EW51 i naprawy pochodzi z 2012 roku? Chyba raczej, gdyby miało się to stać, to stałoby się wtedy, a nie teraz.

Może tym niby stowarzyszeniem chcącym przywrócić do ruchu ten zespół było właśnie to wspaniałe Muzeum Komunikacji i może dlatego wpierw przyciągnęli to do siebie. Ale że to całe muzeum to tylko czyjeś chore wymysły bez szans na realizację, gdzie zabytki giną w dziwnych okolicznościach, zamiast odzyskiwać swój blask...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Obiecane zdjęcia z hali Kolei Mazowieckich - listopad 2012...
Zdjęcie-0241.jpg Zdjęcie-0243.jpg Zdjęcie-0245.jpg

Wychodzi na to, że pięć lat minęło i czas szlag trafiło... proza życia:(

Pozdrawiam z MMz:)

ps. zdjęcia raczej dokumentacyjne, robione sprzętem sam nie pamiętam już jakim...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Wracając pociągiem z pracy przez płot ZNTK MM koło kotłowni stało coś, co zdala wyglądało na 99,9% jak EW51. Czyżby faktycznie po prawie pięciu latach skład dotarł aż tu?? W miarę możliwości postaram się o jakieś foto...

Pozdrawiam z MMz:)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Ehh, ... pisanie będąc po nocy i na szybko na telefonie wychodzi jak widać...:gwizd:
Dodatkowo jeszcze rozpoczęcie roku szkolnego u Juniorów...,ale do rzeczy.
Po wizji lokalnej... na 100% EW51.
Po odhaczeniu szkoły z młodym pojechaliśmy w rejon ZNTK MM by poczynić parę zdjęć dla dokumentacji - efekty poniżej...

IMG_20170904_123230[1].jpg
moje...( zrobione telefonem z doczepionym obiektywem)

P9040322.JPG

...
P9040319.JPG

Juniora... ( zrobione aparatem foto...)

Pozdrawiamy z MMz:)
 

Podobne wątki