• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Muzeum Komunikacji

Pm37

Znany użytkownik
Reakcje
99 0 0
Przepraszam za pytanie - to które eksponaty "jeszcze" istnieją? Bo do placówki bez przerwy trafiają nowe i interesujące rzeczy, by po jakimś czasie zniknąć... na dobre. Tutaj w szczególności moje pytanie tyczy się parowozów bezogniowych ze Szczytna i Ty2. Bo chyba co do 17W oraz Ok1 z Ełku wątpliwości już raczej nie ma...
 

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
Obecnie na terenie "muzeum" stoją\istnieją: 2 parowozy bezogniowe, Ty2, drezyna, EW51, EW91 oraz 3 wagony towarowe (nie pamiętam oznaczeń). Jako ciekawostkę mogę dodać, że muzeum zkupiło także EP05-01, która została zaraz pocięta. Co do 17W to znajduje się on obecnie we Wrocławiu, a Ok1 raczej już nie istnieje, chociaż w internecie można znaleźć informację, że parowóz jest przechowywany w częściach na Utracie.
 

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
Pytanie nie aktualne. Udało mi się ustalić kilka informacji na ich temat. 409Da-684 podobno należała do CPN Warszawa, cysterna stała wcześniej na bazie Orlenu na Rakowie, SM30-529 niestety nie wiem gdzie wcześniej pracowała.
[DOUBLEPOST=1446995339,1446994490][/DOUBLEPOST]
DSCN8039.JPG
DSCN8041.JPG
 

ziomus

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ciekawe info :) fajnie że zostały wyciągnięte. Nie miałeś problemów z fotografowaniem? Bo jak robiłem fotki Pan z tego muzeum był bardzo nie zadowolony że robiłem zdjęcia.
 

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
Zapomniałem dodać jeszcze jedno zdjęcie, na terenie muzeum bliżej budynku stoi jeszcze 409Da-381, która wcześniej stała razem z cysterną na terenie dawnej bazy CPN-u na Rakowie. Co do zdjęć to nie było problemu, może trochę pies poszczekał, a poza tym lokomotywy stoją poza ogrodzonym terenem i nie ma tabliczek z zakazem fotografowania oraz wstępu.
DSCN8040.JPG

[DOUBLEPOST=1447016122][/DOUBLEPOST]A tu mam jeszcze zdjęcie jak stała na terenie CPN-u.
P1320969.JPG
 

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
Mam nadzieję, że zostaną wyremontowane i nie trafią na złom, bo to dosyć dziwne muzeum i wszystko się może zdarzyć. A swoją drogą to zastanawiam się czy nie założyć tematu o warszawskich lokomotywach przemysłowych, bo mam dosyć sporo zdjęć.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Wszystko wskazuje na to, że była to cysterna izolowana termicznie i widoczne plamy, to punkty spawania konstrukcji wsporczej izolacji. Widać przecież resztkę tej konstrukcji.
 

Podobne wątki