• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Muzeum Komunikacji DB w Norymberdze

Reakcje
292 0 0
#1
W drodze powrotnej z Grecji nadłożyłem "kilka" kilometrów i pojechałem z Włoch przez austriacki Tyrol oraz Niemcy żeby zobaczyć Muzeum Komunikacji DB w Norymberdze. Taboru w rzeczywistym rozmiarze nie mają zbyt dużo, natomiast część, w której kolej prezentowana jest pod postacią modeli, dokumentów oraz zdjęć jest imponująca i warta zobaczenia. A przynajmniej według mnie i zdecydowanie uważam, że warto pojechać, by zobaczyć. Ekspozycja muzeum obejmuje nie tylko kolej ale także inne dziedziny komunikacji: telewizja, telefonia, poczta, itd. Jest także dział dla dzieci, w którym dzieciaki mogą się pobawić a nawet pojeździć kolejką ogrodową. W części poświęconej kolejom jest też spora makieta.

KPL-18023.jpg
IMG_0626.jpg IMG_0627.jpg IMG_0629.jpg IMG_0631.jpg IMG_0632.jpg IMG_0633.jpg IMG_0634.jpg IMG_0636.jpg IMG_0638.jpg IMG_0639.jpg IMG_0640.jpg IMG_0641.jpg IMG_0643.jpg IMG_0644.jpg
 
OP
OP
Konrad Lewandowski
Reakcje
292 0 0
#10
A, w ramach uzupełnienia.
Bilet dla dorosłego 6,00 EUR, dziecko 3,00 EUR ale bilet rodzinny (2 dorosłych do 4 dzieci) całość 12,00 EUR. Co więcej nie trzeba się prosić w kasie, pojawiłem się z moim stadem i Pan powiedział "Dla Was rodzinny".

IMG_0785.jpg IMG_0786.jpg

A to poniżej to bilety na kolejkę ogrodową w dziale dziecięcym, te już z"dziurką", bo skasowane na przejazd.

IMG_0787.jpg
 
OP
OP
Konrad Lewandowski
Reakcje
292 0 0
#19
Pytanie:

A odpowiedź:

No to się prawie dogadaliście.
No tak, dopiero teraz zauważyłem. Ale mi się udało, dzięki CoCu. To się nazywa "dać du..y".
A wracając do pierwotnego pytania o skalę. Nie mam pojęcia. Być może był opis skali ale nie zwróciłem uwagi. W każdym razie były duże. Rzekłbym, że większe niż te, które są prezentowane w dawnym Muzeum Kolejnictwa w Warszawie, jakoś nie mogę się przyzwyczaić do nowej nazwy.
 

Podobne wątki