• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Muzeum kolejowe Gramzow

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.605 25 0
#1
Muzeum Kolejowe Gramzow (Eisenbahnmuseum Gramzow)

Około 50 km od Szczecina znajduje się małe muzeum kolejnictwa założone w 1992 roku. Moim zdaniem jest to ciekawa propozycja dla miłośników kolei zwiedzających Szczecin i okolice lub jadących do Berlina, którą miałem możliwość ostatnio zwiedzić. Muzeum dysponuje około 40 pojazdami zarówno normalnotorowymi, jaki i wąskotorowymi (750mm). Istnieje możliwość przejazdu drezyną.
Ponadto muzeum organizuje krótkie przejazdy na dwóch trasach:
292a: Gramzow - Damme - Gramzow
292b: Damme - Str. Ende Locknitz - Damme

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie muzeum:
http://www.eisenbahnmuseumgramzow.de/

IMG_0593aa.jpg


Jak dojechać ze Szczecina:
AASchowek01.jpg


IMG_0517aa.jpg



IMG_0518aa.jpg


IMG_0520aa.jpg


IMG_0537aa.jpg


IMG_0539aa.jpg


IMG_0541aa.jpg


IMG_0550aa.jpg


IMG_0557aa.jpg


IMG_0515aa.jpg


IMG_0507aa.jpg
 

waldi5

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Gerard - dopisz muzeum w Pasewalku.
Trzeba będze zrobić objazd tych terenów. Jest tam trochę ciekawostek.
 
OP
OP
Gerson

Gerson

Znany użytkownik
Reakcje
1.605 25 0
#6
Gerard - dopisz muzeum w Pasewalku.
Trzeba będzie zrobić objazd tych terenów. Jest tam trochę ciekawostek.
Dzisiaj byłem tam drugi raz i załapałem się na jazdę jedną z lokomotyw. Było fajnie. Jutro wrzucę zdjęcia.
P.S. Wiem, już myślałem o takim objeździe. Może zrobimy to w ramach klubu, albo "indywidualnie".

Fajna miejscówka i dość blisko, można by nawet na rowerach pojechać zwiedzać ;):)
Dlatego o tym muzeum napisałem. Mamy to "pod nosem", ale jakoś zawsze pomijamy Niemcy szerokim łukiem. Jak widać jest to duży błąd. U nas robi się wszystko, żeby: pociąć, zlikwidować, zapomnieć. Niemcy dbają o swoją historię. Dostałem dzisiaj przewodnik z zestawieniem wszystkich muzeów w Niemczech i rozkładami jazdy zabytkowych pociągów - jest w czym wybierać.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki