• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Muzeum Kolejnictwa we Wrocławiu

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.498 35 1
#1
Witajcie,
zbieramy podpisy pod petycją o przeznaczenie nieużytkowanego torowiska obok stacji Wrocław Główny na utworzenie siedziby Dolnośląskiego Społecznego Muzeum Kolejnictwa we Wrocławiu. Torowisko te obecnie jest w posiadaniu spółki Polregio, ale od 30 lat jest nie używane. Jest to teren dawnego nawęglania parowozów lokomotywowni Wrocław Gł., który w obecnym kształcie powstał ponad 90 lat temu. Nasze stowarzyszenie - Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zgromadziło już około 100 zabytkowych pojazdów kolejowych, z czego spora cześć jest znana modelarzom i kolekcjonerom z miniatur kolejowych w różnych skalach. Obecnie jednak bez oficjalnej siedziby muzeum - skansenu nie jest możliwe ich udostępnianie ... A chcemy aby to miejsce i znajdujący się tam zbiór zabytkowego taboru kolejowego mógł być dobrym miejscem dla modelarzy i kolekcjonerów miniatur kolejowych do spotkań, analiz i porównań modeli i ich pierwowzorów.
tu link to petycji:
https://www.petycjeonline.com/emb/270227
a tu więcej o całej koncepcji muzeum:
http://muzeum.kskwroclaw.pl/lokalizacja.html
Dziękujemy za wsparcie :)
Ryszard Boduszek Prezes KSK Wrocław
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#3
Rysiek bardzo cenna i dobra inicjatywa z Waszej strony (y)
Również podpisałem petycję i liczę,że za jakiś czas będzie można tam obejrzeć Wasz tabor.
Trzymam kciuki za pozytywne załatwienie sprawy.
 

MariuszU

Aktywny użytkownik
Reakcje
306 2 0
#8
Podpisane. Ryszardzie życzę powodzenia i mam nadzieję do zobaczenia w muzeum.
Od lat wspieram Was 1%, a teraz jestem zadowolony, że przychodzi czas na działanie. Jak będzie potrzeba to służę swoją pomocą i wiedzą.
Pozdrawiam z Gdańska
Mariusz Uziębło
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
#18
Ja również poparłem inicjatywę.
Zastanawiam się jedynie, czy wśród adresatów nie powinien znaleźć się też prezydent Wrocławia. Myślę, że jego pozytywne stanowisko mogłoby pomóc sprawie.
 
OP
OP
R

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.498 35 1
#19
Prezydent o tej inicjatywie wie, ale do tych terenów kolejowych niestety nie ma żadnych kompetencji, ten teren jest we władaniu PolRegio (czyli ARP) i tylko wymienieni w petycji adresaci mogą podjąć decyzję o zmianie użytkownika lub przeznaczeniu tego terenu ...
 

Podobne wątki