• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Multimouse i centralka LENZ

viva

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
TKK napisał(a):
MM nie wywali Lenza jak podlaczysz ja poprzez przedluzacz telefoniczny o dlugosci 3m
Bzdura. Podłącz MM do działającej już centrali i zobacz efekt. W Poznaniu w zeszłym roku modularze miel z tym wielki problem i nawet długie kable idące wzdłuż całej makiety nie miały wpływu na działanie MM + Lenz.
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dokładnie. magistrala na jednym z zamkniętych spotkań miała około 100m długości. Obsługiwała to jedna centralka lenza ( nie liczę tu busterów które też były bo tego wymaga system ) i nie ważne gdzie się włożyło wtyk z myszą w magistralę następowało wyłączenie systewmu ( zasygnalizowanie zwarcia ). MM będzie działać poprawnie do momentu aż nie będzie potrzeby przepięcia jej do innego gniazda w magistrali i tu jest problem. Dlatego o to się dopytuję ( swego czasu były wysyłane e-mail'e do lenza i roco ale nie wiem jak się to skończyło, czy w ogóle zostało wyjaśnione co to powoduje ( ktoś też wspomniał o nowszym sofcie ale nie napisał czy też występuje ten efekt ))
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
Co nie zmienia faktu że booster ma na to wpływ taki jak gaśnica w bagażniku na szybkość reakcji kierowcy ;)
Zaraz cosik sprawdzę - teretycznie ;)
 
OP
OP
T

TKK

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
viva napisał(a):
Bzdura. Podłącz MM do działającej już centrali i zobacz efekt. W Poznaniu w zeszłym roku modularze miel z tym wielki problem i nawet długie kable idące wzdłuż całej makiety nie miały wpływu na działanie MM + Lenz.
a myslisz ze na jakiej podstawie ja to pisze ???
umnie dziala - a mialem ten sam problem - nawet gdzies na forum jest opisywny
nie wierzysz ?? - Twoja sprawa - nie bede kolejny raz polemizowal z teoretykami - wszystko co pisze jest na podstawie tego co sam stwierdzilem*, a nie gdzies uslyszalem czy przeczytalem - a nad tym zagadnieniem troche czasu spedzilem
zachowanie to jest zagadkowe - ale niestety ostatnio nie mam czasu dalej nad nim siedziec
*chyba ze zaznaczone inaczej
 

viva

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
TKK napisał(a):
a mialem ten sam problem
To uświadom nas wszystkich jak sobie poradziłeś z błędną współpracą MM z centralą LENZ gdy MM podłączasz do centrali będącej pod zasilaniem. Zapewne innych to zainteresuje (w Lipsku na stoisku Lenz nie potrafili powiedzieć dlaczego tak sie dzieje).
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#7
viva napisał(a):
(w Lipsku na stoisku Lenz nie potrafili powiedzieć dlaczego tak sie dzieje).
Lenz odpowiedział, że problem leży po stronie Roco - i ja mu wierzę - Roco nie chciało się przetestować tego... :D

W sumie TKK powiedział co zrobił:
TKK napisał(a):
MM nie wywali Lenza jak podlaczysz ja poprzez przedluzacz telefoniczny o dlugosci 3m
tylko pytanie czy to jest powtarzalne... :D
 
OP
OP
T

TKK

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
gbbsoft napisał(a):
tylko pytanie czy to jest powtarzalne... :D
jak mi ktos porzyczy drugiego MM albo jak juz sobie kupie drugiego MM (co jest w planach) to powiem. Bo jezeli chodzi o powtarzalnosc w stylu bez przedluzacza wywala z przedluzaczem nie wywala to jest 100%.
Swego czasu mailowalismy z GBBSoftem do Roco i Lenza - ale ostatecznie nas olali :)
viva napisał(a):
w Lipsku na stoisku Lenz nie potrafili powiedzieć dlaczego tak sie dzieje
to juz i tak postep ze wogole przyznaja sie do takiego problemu :) - bo jak ja zaczalem mailowac z Lenzem to twierdzili ze wszystko jest OK i ze mi sie wydaje ;-)
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#9
Pytanko mam ;)

Czy Koledzy mając problemy z MM w połączeniu z LENZ'em i wypinaniem/wpinaniem MM w trakcie pracy magistrali gdzie dowodził LENZ pozostawili ROCO'wskie mychy w trybie automatycznego nadawania adresu czy też może nadaliście im stałe adresy np: 10, 11, 12 itd poza 27 i 31 ??
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Dokładnie o to mi chodziło że podczas pracującej magistrali wpinanie i wypinanie MM powodowało wywalenie się systemu. Jeżeli wina jest w ustawieniach MM to gdzie konkretnie zmienić ustawienie by było ok.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#11
Nieoczekiwanie dostałem dzisiaj email z Roco następującej treści:
Dear Mr. Maciejewski,

out of the experiences during the last months problems in direction to the cooperation between multiMaus and Lenz LZV100 are not to exclude! Technical conditions avoid to install patches with passable efforts: So we (divisions of service and digital development) can just offer your retailer the possibility, to return the article for credit. Please turn to your retailer and ask for return this article to him enclosing this email, if this offer
is acceptable for you. your retailer should contact us.

Thank you for your understanding!

Kind regards
Your Service Team
-------------------------------------------
Modelleisenbahn GmbH
Plainbachstr. 4
A-5101 Bergheim
Firmensitz Salzburg, Landesgericht Salzburg 265173k
Geschäftsführer Ing. H. Kogelbauer, R. Ott

Modelleisenbahn München GmbH
Postfach 50 04 49
D-80974 München
Firmensitz München, Handelsregister München 159908
zuständig Amtsgericht München
Geschäftsführer Ing. H. Kogelbauer, R. Ott
Niestety, dokładne przetłumaczenie i zrozumienie o co im chodzi, przekracza moje umiejętności angielskiego. Czy ktoś mógłby to dokładnie przetłumaczyć?

Ja z tego zrozumiałem, że nie wiedzą o co biega i proponują mi zwrot zapłaconej kwoty... :shock: (tylko, że ja nie mam MultiMousa :D )
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#12
... Więc jakby ktoś chciał z powodu niepoprawnego działania MM z centralką Lenz pozbyć się jej, to powinien się zgłosić do miejsca zakupu MM, pokazać ten list i ma szanse na zwrot pieniędzy...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 4
DCC 11
DCC 11
DCC 8
DCC 19

Podobne wątki