• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Multimouse - dwa zasilacze

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Panowie mam takie pytanie: orientuje się ktoś może czym różnią się od siebie (oprócz wyglądu i gabarytów oczywiście 8) ) dwa zasilacze które są na wyposażeniu zestawów cyfrowych Roco Multimouse? W załącznikach przedstawiam zdjęcia obu zasilaczy. Sa zestawy z tymi dużymi, ale i z małymi. Pytanie czym one się różnią.


Kamil
 

Załączniki

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#4
Ja kupiłbym z większym, bo jest mocniejszy (50VA). Natomiast ten mały ma 36VA; ale wybór należy do Ciebie, bo nie wiem ile lokomotyw zakładasz używać korzystając z tego zasilacza.
Ja mam ten większy 50VA i nie mogę o nim złego słowa powiedzieć :LOL:
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#5
Dokładnie, również dowiedziałem się, że ten większy jest na więcej VA :) Wszystko jasne zatem, dzięki Panowie za bezcenną pomoc.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#8
Mały to zasilacz 18V DC (czyli z prostownikiem itd wewnątrz), duży to tylko sam transformator w obudowie.

IMO mały nadaje się do zabawy, duży do zastosowań bardziej profesjonalnych, czyli np sterowania na makiecie ze względu na większą wydajność prądową.

A najlepszy to jest zasilacz impulsowy od lapka.
 
Reakcje
0 0 0
#10
Tzn. Ten większy dołączany jest do zestawów bardziej, że tak powiem wymagających, ale trzeba go troche przerabiać aby działał w DC, czy dobrze zrozumiałem wszystko? :D
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#11
Nie, oba działają w DCC, w końcu ten większy jest też sprzedawany w zestawach Roco. Nic nie trzeba w nim przerabiać! Ten większy ma większą moc, więc pewnie może obsłużyć większą liczbę lokomotyw. Nie nalezy mylić skrótu DC - prąd stały, z DCC - co oznacza typ cyfrowego systemu sterowania.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 4
DCC 11
DCC 8
DCC 19
DCC 11

Podobne wątki