• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MultiMaus + Uhlenbrock 81310

uboottd

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 0 0
#1
Witam.

Znalazłem u Conrada takie dziwo jak w tytule - cyfrowe serwo Uhlenbrocka. Male serwo zintegrowane z dekoderem dcc. Postanowilem się tym pobawić i zobaczyć jak to dziala a potem użyć do napędu rozjazdu. I tu pojawiły się schody - serwo ma pięć trybów: trzy jako dekoder lokomotywy i sterowanie jako funkcja specjalna albo podąża za ustawieniem prędkości - i te trzy tryby ładnie mi działają. Natomiast dwa pozostałe według opisu działa jako dekoder selenoidu - i tu nie udało mi się przekonać go do pracy.
Jak rozumiem, po ustawieniu adresu dekodera i trybu selenoidu przełączam MM na sterowanie rozjadami i wtedy powinien reagować? Jak jest wtedy z adresami? Są w ogóle krótkie adresy rozjazdów? Najbardziej myli mnie taki zapis: w trybie lokomotywy z długim adresem do CV17 ma być wpisane według instrukcji 192+adres/256 a jako selenoid wprost adres/256? Czy komuś coś się nie dopisało w instrukcji? ( https://www.uhlenbrock.de/de_DE/service/download/handbook/en/I4B050BD-03C.apd/Bes81310e.pdf ).
Próbowałem wpisac adres 257 do CV17/CV18 jako 1/1, 193/1 a także korzystałem z funkcji MM do długiego adresu i nic. Ktoś jakiś pomysł? ( CV29 - 34, CV257 - 68 ).
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#2
Nie znam tego serwa, ale z instrukcji wynika, że dla trybu 4 (serwo z dwoma położeniami sterowane jako dekoder akcesoriów) wystarczy do CV257 wpisać 68, w CV17/18 wpisać adres (nie ma tu podziału na adresy krótkie lub długie) i CV261/262 ustawić położenia skrajne.
Postępowałeś więc poprawnie.
Korzystasz z MM. Użyj do sterowania dekodera adres przesunięty o 4.
Np. dla wpisanego do dekodera adresu 257 (CV17=1, CV18=1) będziesz mógł go przełączać na MM pod adresem 261.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 2
DCC 45
DCC 7
DCC 4
DCC 3

Podobne wątki