• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

multiMAUS od podstaw

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#64
A da się tak:
Żeby programować CV powyżej 255 trzeba wpisać wcześniej w CV#7 = 120.
Np. chcemy zmienić wartość dla CV#267.
Wpisać w CV#7 = 120
potem w CV#67 wpisać żądaną wartość.(wtedy CV67 traktowane jak gdyby CV#267)
Po wszystkim znowu w CV#7 trzeba wpisać 0.
?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#65
A da się tak:
Żeby programować CV powyżej 255 trzeba wpisać wcześniej w CV#7 = 120.
Np. chcemy zmienić wartość dla CV#267.
Wpisać w CV#7 = 120
potem w CV#67 wpisać żądaną wartość.(wtedy CV67 traktowane jak gdyby CV#267)
Po wszystkim znowu w CV#7 trzeba wpisać 0.
?
To jest procedura dla dekoderów Zimo.
Wpis połączony automatycznie:

Ale jeśli dobrze patrzę, to za dźwięk odpowiada CV63 w tym dekoderze.
W takim razie sprawdź soft. No i kolejna rzecz, programujesz na wydzielonym torze, czy na całej makiecie?
Ostatnio mój klient miał taki oto problem:
Programował na makiecie, na której ma położone tory Piko z klipsem analogowym. Z klipsa należało usunąć kondensator, a w dalszm ciągu coś powodowało, że centralka nie potrafiła prawidłowo odczytać i zapisać cv. Po postawieniu na wydzielonym odcinku wszystko się udało zaprogramować.
 

pablo07

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#66
Witam
Zaczynam przygodę ze sterowaniem cyfrowym przez multimausa i mam pytanie:
Sterując myszą pierwszą lokomotywą mam ustawione pokrętło fizyczne na prędkość i kierunek tej lokomotywy i teraz przełączając na drugą lokomotywę przejmuje ona prędkość i kierunek tego wcześniejszego ustawienia.
Czy jest jakiś sposób na płynne przełączanie sterowania lokomotywami, czy zawsze podczas przełączania sterowania lokomotywami, należy również płynnie zmieniać kierunek i prędkość pokrętłem, aby dostosować do drugiej lokomotywy?
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#67
Niestety MM tak działa. Nie da się tego obejść.
Po przełączaniu lokomotywy dowolny ruch pokrętłem powoduje wysłanie pakietu ustawiającego nową prędkość (zależną od ustawienia pokrętła).
Najbezpieczniej jest przełączać się gdy lokomotywy stoją. Jesli chcesz sterować równocześnie większa liczbą klokomotyw, to warto dukupić kolejną mysz lub sterować nimi z komputera (jeśli centralka na to pozwala).
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
#68
Jezeli posiadasz WLANMaus to przy ostatnim updacie firmware myszy sa dwie funkcje ktore ci sie moga dosc podobac:
1) Wyswietlanie ustawienia predkosci lokomotywy (fabrycznie wylaczone)
2) Lapanie ustawienie dekodera przy zmianie lokomotywy (fabrycznie wylaczone). Ustawinie to powoduje ze przy zmianie lokomotywy ustawienie pokretla nie bedzie brane pod uwage do puki nie bedzie bliskie ustawinieu dekodera nowej lokomotywy, i.e. jezeli w loku A zasuwasz na maxa i przelaczasz sie na lokomotywe ktora stoi, to ta stojaca nie zacznie reagowac na ustawienia kontrolera dopuki nie dokrecisz na 0.

http://www.z21.eu/Downloads
 

Załączniki

pablo07

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#69
Czyli powyższe dwie opcje dotyczą tylko WLANMaus i nie jestem w stanie tego uzyskać w z21start i MULTIMAUS na kablu ?
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
#76
Nie chciałem zaśmiecać forum nowym wątkiem, więc pytanie tutaj: czy multimouse Roco rózni się czymkolwiek od multimouse Fleischmanna? Wyglądają tak samo, oprócz koloru. Podejrzewam, że to są elektronicznie i funkcjonalnie identyczne myszy, ale chciałbym mieć 100% pewność, ktoś może wie jak to z nimi jest ?? Thank you from the mountain ;)
 
D

Docteur

Gość
#77
Oczywiście, że się różnią. Jedna ma napis Roco, a druga Fleischmann ;) Tak na serio, pod względem technicznym są identyczne, różnica jest tylko w skorupie.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
#79
Czy za pomocą multimaus mogę odczytywać i zmieniać wartości CV? Chodzi mi głównie o zmianie bitów.
Jeśli nie to jaki najtańszy ale firmowy sprzęt muszę sobie zakupić?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 2
DCC 45
DCC 7
DCC 4
DCC 3

Podobne wątki