• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

multiMAUS od podstaw

MarGe

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 1 0
#21
Tak myślałem...szkoda, ale w sumie 20 funkcji do wyboru, więc nie ma tragedii, najwyżej pozmieniam niektóre. Dziękuję za informację.
A z czystej ciekawości-jaki sprzęt np obsługuje więcej niż 20 funkcji?
Na pewno są to takie systemy sterowania jak ESU Command Station czy ROCO/Fleischmann Z21. Niestety sam mam teraz dylemat co wybrać bowiem nie mam dużej makiety a zakup nowego systemu aby móc odtworzyć kilka funkcji powyżej F20 to troszkę przyrost formy nad treścią. Z drugiej jednak strony taki system daje większą wygodę obsługi (niż Multimaus) przy dużej ilości taboru więc jeśli bym się decydował to prawdopodobnie skłonię się ku Z21 bo jest po prostu tańszy a interfejs bardzo przyjazny.
 
Reakcje
10 1 0
#23
Z racji tego, że dopiero zaczynam tą przygodę, a multimaus'a kupiłem w zeszłym roku po okazyjnej cenie pozostanę póki co przy tym co mam. Na pewno więcej funkcji to lepsza frajda i możliwości, ale zakup nowego systemu to duży koszt (przynajmniej dla mnie). Poza tym tak jak pisałem wcześniej dopiero zaczynam i moja kolekcja nie jest zbyt duża, więc na razie wystarczy multimaus. Dziękuję wszystkim za przydatne informacje.
zakup nowego systemu aby móc odtworzyć kilka funkcji powyżej F20 to troszkę przyrost formy nad treścią
Zdecydowanie się zgadzam
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#28
Reakcje
10 1 0
#30
Kolego KarolH0 - wystarczy poczytać instrukcję do MultiMaus :)
;) Trzymając klawisz SHIFT i naciskając klawisz 5 otrzymasz F15 pod warunkiem, że masz wyższy soft od 1.02 :)



Co takiego słabego w tym wpisie ? :LOL:
Kolega KarolH0 ocenia nasze wpisy jako słabe nie widząc jak jego pytania są słabe-zamiast wziąć instrukcję i poczytać to lepiej zawracać głowę użytkownikom forum...
 

KarolH0

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Przepraszam was wszystkich korzystam z urządzenia mobilnego czasami coś źle wcisne ,bo słabo chodzi internet, a ja nawet nie wiem jak się dodaje oceny.
[DOUBLEPOST=1440356725][/DOUBLEPOST]I dzięki za informacje. Będę się uczył korzystać z forum.
[DOUBLEPOST=1440358198,1440356657][/DOUBLEPOST]
Kolega KarolH0 ocenia nasze wpisy jako słabe nie widząc jak jego pytania są słabe-zamiast wziąć instrukcję i poczytać to lepiej zawracać głowę użytkownikom forum...
Jeszcze nie mam MM dlatego nie mam też instrukcji , i się sie z niego korzystać szybciej żeby nie mieć potem problemu.
 

KarolH0

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
To nie jest zmyłka. Ja mam kolejową rodzinę mój pradziadek był maszynistą jeździł na towarowych parowkozach serii Ty, moja prababcia pracowała w noclegowni parowozownia Kościerzyna (na terenie dzisiejszego muzeum kolejnictwa), a moja babcia na ZNTK Kościerzyna, a następnie na ZNTK Gdynia Grabówek.
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#38
Odgrzeję kotleta bo znowu coś namieszałem,
wchodzę w MENU dalej PROGRAMOWANIE dalej ZMIANA i tu powinno wyświetlić się CV i migający kursor, niestety u mnie wyświetla się tylko C i migający kursor.
Ktoś może podpowiedzieć co jest nie tak ?
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#39
Odgrzeję kotleta bo znowu coś namieszałem,
wchodzę w MENU dalej PROGRAMOWANIE dalej ZMIANA i tu powinno wyświetlić się CV i migający kursor, niestety u mnie wyświetla się tylko C i migający kursor.
Ktoś może podpowiedzieć co jest nie tak ?
Ale nic nie jest nie tak. :) C=CV. Wybierz, ktora wartosc chcesz zmienic i ja zmien. :)
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#40
Rozumiem, dzięki.
Bardzo rzadko wyciągam mysz i z niej korzystam a z tego mi się wydawało, co z resztą na wielu zdjęciach czy filmikach na necie można znaleźć, widoczny był na wyświetlaczu parametr CV stąd też myślałem że u mnie coś się sypnęło.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 2
DCC 45
DCC 7
DCC 4
DCC 3

Podobne wątki