• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

multiMAUS od podstaw

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#1
witam szanowne grono
mam parę (albo i całą masę) pytań o obsługę multimausa
posiadam sterowanie z zestawu startowego już parę miesięcy niestety jak ze wszystkim dopiero się zabieram za naukę
mimo że posiadam instrukcję to i tak mam podstawowe problemu wynikające najprawdopodobniej z niewiedzy / niezrozumienia instrukcji
podstawowy problem to wejście do menu
gdy przytrzymuję przycisk MENU przez 5sek. lub SHIFT + MENU powinienem wejść w menu
niestety mi na ekranie za każdym razem wyskakuje to co poniżej na zdjęciu
IMAG1619.jpg
co robię nie tak ???

gdy zaś wciskam MENU + jakąś cyfrę CV (2, 3, 4 ... ), wpisuję nową wartość i potwierdzam OK, zmiany niestety nie zapisują się

poza tym czy można w jakiś sposób zresetować / wyczyścić wszystko co wpisałem do myszy, bo przy próbach powpisywałem trochę nazw loków i krótko mówiąc jest burdel
 
Ostatnio edytowane:

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#4
pomogło
mogę już wejść w menu
dzięki (y)
Należy dodać, że robiąc taki "RESET" tracimy wszystkie wpisy w MM łącznie z biblioteką lokomotyw.
To co było zaprezentowane na wyświetlaczu, to blokada "rodzicielska"
Ktoś wprowadził 4-cyfrowy kod ;)
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#5
wychodzi na to że mój 3letni synek wprowadził blokadę
a tak poważnie musiałem coś namieszać sam - póki co to jest jeszcze magia dla mnie :D
 

SU46-017

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Należy dodać, że robiąc taki "RESET" tracimy wszystkie wpisy w MM łącznie z biblioteką lokomotyw.
To co było zaprezentowane na wyświetlaczu, to blokada "rodzicielska"
Ktoś wprowadził 4-cyfrowy kod ;)
Na serio w MultiMausie jest kod ?[DOUBLEPOST=1409310724][/DOUBLEPOST]W instrukcji nic o tym nie widzę.
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#10
Pozwolę sobie na dopisanie się do tematu, bo podejrzewam, że mój problem to również niedoświadczenie.

Próbuję zaprogramować lokomotywę (z dekoderem Lenz Standard +) i zapisać ją w bibliotece.
No i w tym celu postępuję zgodnie z instrukcją tzn.:
Shift + Menu -> [2]Programowanie -> [1]CV {wpisuje powiedzmy 8} -> zatwierdzam. W tym momencie następuje szarpnięcie lokomotywą (tak ma być).
Dalej Shift + Menu -> [1]Lok -> [1]New -> nazwa -> L {wpisuję 8 jak wyżej} -> SS (lub 55) {ustawiam na 128, zatwierdzam}.
Przechodzę w tryb lokomotywy i nic.
Co robię źle...?
 
D

Docteur

Gość
#11
Najpierw na wszelki wypadek wpisz CV8=8 (reset dekodera), a potem dopiero CV1=8. Jeśli to ten sam dekoder, który miałeś zaprogramowany na długi adres na imprezę w Gdańsku to samo wpisanie krótkiego adresu do CV1 nic nie da.
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#12
To ten sam. Zaraz będę majstrował :)
EDIT:
Głupi ja! Całe czas przywracałem ustawienia fabryczne (zupełnie nie świadomie), bo jak się pokazywało CV to ja wpisywałem 8, a powinienem 1 czyli zmianę adresu. Dzięki Doktorku :)
 
Ostatnio edytowane:

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Wie ktoś czy do centralki ROCO MM można podłączyć dwie myszki ( manipulatory ) ?? jedną sterować lokomotywami a drugą akcesoriami np. rozjazdy ,semafory itp.. może potrzebny jest jakiś moduł? lub tylko samo gniazdo rozdzielające ?? Jak się fachowo nazywa wtyczka od myszki? gdybym chciał sobie np. wymienić przewód na spiralny i kupić go w sklepie z przewodami ?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#14

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#15
Do portu Slave możesz podłączyć nie jedną i nie dwie myszki. Możesz do niej podłączyć myszy LM2, LM3, MM, pulpit('y) ROCO i interface np. LI-USB.
To magistrala XPressNet na której w sumie może być 31 urządzeń (wraz z myszką w porcie Master pracująca jako centrala !).
Urządzenia same się adresują.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#16
Do portu Slave możesz podłączyć nie jedną i nie dwie myszki. Możesz do niej podłączyć myszy LM2, LM3, MM, pulpit('y) ROCO i interface np. LI-USB.
To magistrala XPressNet na której w sumie może być 31 urządzeń (wraz z myszką w porcie Master pracująca jako centrala !).
Urządzenia same się adresują.
Mi tylko chodzi o możliwość podłączenia dwóch myszek ( MM ) tych czerwonych z pokrętłem do jednej czarnej skrzynki z portami Master i Slave , jak by to miało być rozgałęziacz z dwoma myszkami do master czy slave? czy te wtyczki od rozgałęziacza mają jakąś fachową nazwę?
 
Reakcje
10 1 0
#18
Witam. Ja również jakiś czas temu rozpocząłem przygodę ze sterowaniem cyfrowym ROCO Multimaus. Jako, że jestem totalnym lajkiem w tym temacie proszę o zrozumienie tych, którym moje pytania mogą wydać się głupie. Jestem posiadaczem EU07 od SM i jakiś czas temu zakupiłem do niej dekoder esu loksound(dedykowany). Z tego co widzę w instrukcji to ma on więcej niż 20 funkcji (25). Rozumiem, że jeśli chcę włączyć pozostałe 5 funkcji z klawiatury to muszę coś pokombinować, bo multimaus obsługuje bodajże maksymalnie 20 takich funkcji?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#19
Multimausem nic więcej nie załączysz. Albo wymiana sprzętu na taki, który obsługuje więcej eF-ek, albo przemapowanie funkcji w dekoderze. Te które dla Ciebie są mniej znaczące zastąpić tymi, które są powyżej F20.
 
Reakcje
10 1 0
#20
Tak myślałem...szkoda, ale w sumie 20 funkcji do wyboru, więc nie ma tragedii, najwyżej pozmieniam niektóre. Dziękuję za informację.
A z czystej ciekawości-jaki sprzęt np obsługuje więcej niż 20 funkcji?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 2
DCC 45
DCC 7
DCC 4
DCC 3

Podobne wątki