• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele wagonów motorowych serii SN52

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Oświećcie mnie proszę, czemu model ma wózki w kolorze szarym...?
Któraś EP/EU05 w TT też miała szare.... ale może to wynikać z tego, że w historii lokomotyw PKP być może był szary epizod z wózkami, o czym zdaje się świadczyć choćby ta fotka...
No przynajmniej ja widzę, że nie jest to czarny. Ale jakość zdjęcia i światło może robią czary-mary z odbiorem rzeczywistości.

ep.jpg


Jeśli chodzi o SN52 szukałem fotek z szarymi wózkami ale nie znalazłem. Chyba, że ktoś ma...
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Smoliście czarne to wózki mogły być prosto z fabryki, po pewnym czasie ta czerń trochę jaśniała, a brud i kurz dokładały swoje i całość robiła wrażenie ciemnoszarej. I pewnie tak właśnie jest z tą EU05 na zdjęciu wyżej. Przyjrzyjcie się choćby zdjęciom wagonów, które teoretycznie też miały wózki czarne. A jeśli chodzi o SN52, to ja też nie pamiętam szarych. Ale to chyba najmniejszy problem modelu MTB...
 

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
...że co? :)
Też nie jestem profesorem Miodkiem, ale jest taka opcja Edytuj :)

A co do braku druku z jednej strony.... ( http://forum.modelarstwo.info/attachments/20190211_200537-1862x931-jpg.629835/ ) - żenada.... choć bardziej mnie martwiła by ta rysa obok...
I jak to możliwe, że model w pudełku i przyjeżdża z połamanym zderzakiem i taką rysą? Czyżby tak świetnie był w owym pudełku zabezpieczony?
Nie wiem, ale powinno to być tak moim zdaniem, że sklep (polski) po otrzymaniu partii z hurtowni otwiera je, ogląda, sprawdza - i zwalone odrzuca (odsyła) do producenta.... a na dobre nakleja swoje naklejki na pudełko i dopiero sprawdzone wysyła klientom. W końcu to nie koparki WADERA dla dzieci, tylko modele za 1000zł....
Klient zaoszczędził by sobie czas i pieniądze na odsyłanie modelu do reklamacji. Bo cóż mi po fabrycznych naklejeczkach wskazujących na nie naruszone pudełko, skoro w środku taki "syf"...i to za 980zł... kpina z klienta. Sklep w PL też powinien się "wysilić" i chociaż okiem rzucić na to... a nie, że jak coś źle to nie my - to tamci.... i teraz płać za wysyłkę z powrotem, pakuj, odsyłaj i cały ten bajzel z reklamacją... Też coś podobnego przechodziłem kiedyś i nie wspominam tego dobrze.
Najlepiej to chyba jechać do sklepu i kupić osobiście, czyli wyciągnąć z pudełka i obejrzeć niż pakować się w takie problemy jak napisałeś kolego . Szkoda zdrowia na takie numery, już sobie wyobrażam jak bym się wściekł jakby mi coś takiego przysłali... :mad:
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
Te wygięte zderzaki to najwyraźniej nowy standard MTB. Już na pierwszych zdjęciach, tuż po ukazaniu się modelu, widać było te odbarwienia na niektórych zderzakach i tego właśnie obawiałem się: że są to efekty wygiętego plastiku. Dla mnie ten model to jedne z większych rozczarowań, mimo, że patrząc na wcześniejsze modele pewnych rzeczy można było się spodziewać.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Wydaje się bardzo prawdopodobne że, szare wózki zrobili z rozpędu, czeski tabor ma szare i tak po prostu poszło na SNa.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
SU46 tez ma wózki.zgarniacze z szarego plastiku pomalowane farbą czarną matową jak by w sprayu(bardzo cieniutka i słabo nałożona farba). Plastikowa część kół też jest szara. Zrobili szare bo nie opłaca się zmieniać granulatu najwidoczniej. Większość ich wyrobów to CSD to i zapasy granulatu są szare. Widocznie inaczej niż w SU tutaj nie pomalowali maskownic na czarno. Jednak kolor to chyba najmniejszy problem z tym każdy modelarz sobie poradzi. Plusem w tej sytuacji przynajmniej w SU jest łatwość demontażu maskownic.
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Tak jest. Dzisiaj maskownice i koła malowałem na czarno. Maskownice od wewnątrz są szare. Strona zewnętrzna jest pomalowana na czarno cieniutką warstwą farby matowej.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Kolejny przykład na poparcie wniosku, że negatywna ocena powinna wymagać uzasadnienia. Bardzo jestem ciekaw, cóż takiego jest w moim wpisie wyżej, że kolega Wertyn dał mi ocenę "nie doceniam"?
 

ministerek

Aktywny użytkownik
Reakcje
269 10 2
Proszę się zastanowić. Czy ubrudzone wózki, po jakimś czasie eksploatacji licują z idealną powłoką lakierniczą pudła lokomotywy. Może stąd taka ocena wpisu. Nie oczekuję odpowiedzi, że drużyna umyła.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Ja tylko chciałem powiedzieć, że nawet czyste wózki po jakimś czasie blakną i nie są już tak idealnie czarne (a kurz wzmaga to wrażenie). A co do mycia, to często myje się pudło w myjni mechanicznej, a wózki nie są wcale doszorowane do idealnej czystości i pozostają przyszarzałe. Trudno na podstawie takiego zdjęcia wyrokować, jakiego koloru wózki miała ta EU07, co sam przyznał autor tego wpisu. Poza tym to tylko moje przypuszczenia, można się z nimi zgadzać lub nie, ale to nie powód do wystawiania takiej oceny. Ale chyba nie warto kontynuować tej dyskusji.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ja tylko chciałem powiedzieć, że nawet czyste wózki po jakimś czasie blakną i nie są już tak idealnie czarne (a kurz wzmaga to wrażenie). A co do mycia, to często myje się pudło w myjni mechanicznej, a wózki nie są wcale doszorowane do idealnej czystości i pozostają przyszarzałe. Trudno na podstawie takiego zdjęcia wyrokować, jakiego koloru wózki miała ta EU07, co sam przyznał autor tego wpisu. Poza tym to tylko moje przypuszczenia, można się z nimi zgadzać lub nie, ale to nie powód do wystawiania takiej oceny. Ale chyba nie warto kontynuować tej dyskusji.
Panie Andrzeju, nie ma się co przejmować. Ja też dostaję negatywy za pisanie prawdy, w sumie nie wiadomo za co, jak tutaj na początku strony pierwszy i trzeci wpis. Są oceny, to klikają.... czasem słusznie, czasem z zemsty, by sobie ulżyć. Ale dla mnie to słabe. Też jestem za uzasadnieniem, bo w sumie chciało by się wiedzieć za co to i wyciągnąć wniosek o tym jak myśli oceniający/co go tak "oburzyło".... a najlepiej to w ogóle wywalić te oceny. W sumie nie wiadomo po co to jest...
 
Ostatnio edytowane:

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
Wyroby firmy mtb to istna tragedia. Napisałem "wyroby" bo modelami tego nazwać nie można. Nabyłem SN52-38 i to jest ostatni model z wyrzuconym pieniądzem. Oczywiście na początek - "stały element krajobrazu" kabina i dach świecą pięknie jak latarnia morska. Niezwykle toprne pudło jak z chałupniczej roboty. Zderzaki przeskalowane jak diabli. Model nadaje się do spatynowania /i to przez doświadczonego w kwestii fachowca/ i postawienia we fragmencie mocno zdezelowanej szopy...
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
No to model czy nie model, bo nie możesz się zdecydować chyba.
A jak dzisiaj, po tylu badziewiach od MTB ktoś kupuje ich wyroby to sam sobie jest winien, bo tłucze się już od dawien dawna że to śmieci nie modele.
 

Juras XR4Ti

Aktywny użytkownik
Reakcje
195 9 0
O rany... to nie kupuj i nie marudź. Jak mi się coś nie podoba, to nie biorę i już. A marudzenie, że nie taki kolor, nie taki dach nie taki... Nie podoba się - nie kupuj. jakby wszyscy tak marudzili i firmy traktowały to na poważnie, to nie było by żadnych modeli PKP. (Vide PIKO). Ja rozumiem, że można dążyć do doskonałości, ale bez przesady...
 

Podobne wątki