• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele wagonów motorowych serii SN52

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#3
MTB obiecuje doczepy do SN52, a z ryflakami te wagony raczej nie jeździły, bo SN52 nie miały ogrzewania składu. Pokazany w Poznaniu model kremowo-niebieski ma być bez trzeciego reflektora (taki jak ten to tylko "eksponat" w muzeum). Za to wersja zielona ma podobno być i z 2 i z 3 lampami. Modele MTB można było dziś kupić po 700 zł (EU/EP05 i chyba SU46 też).
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#5
Cieszę się, że zrobili specjalną formę dla polskiej wersji, bo bałem się, że po prostu przemalują czechosłowackiego Ganza, jaki też ma się ukazać. Wagony te jednak mocno różniły się od naszej wersji w epoce IV. Jeżeli w modelu nie będzie jakiś większych baboli ( na oko zastanawiam się czy nie jest za długi, ale to moje subiektywne wrażenie z targów, trzeba by zmierzyć), to na pewno go kupię. Uwielbiam te stare ciężkie wagony motorowe. Pociesza mnie fakt, że rozmowa z przedstawicielem MTB na Hobby wskazywała, że jest nieźle zorientowany w temacie pekapwskiego oryginału, więc jest szansa, że model będzie stosunkowo poprawny ;).
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#9
Zauważyłem błąd, bo wagon zielony jest oznaczony nr.12, a wagony 1 serii do nr. 14 miały drzwi dwuskrzydłowe do przedziału pasażerskiego.
Patrząc z profilu z lewej powinny być dwie pary drzwi dwuskrzydłowych. Generalnie wagon prezentuje się świetnie, mam tylko nadzieję, że to taki zrobiony na szybko model pokazowy na targi i ramki okienne będą bardziej wyraziście aluminiowe.
@krzysieksn61 Krzychu! w najgłębszych zmazach nocnych pewnie nie śniłeś o tym modelu?...:) Bo ja osobiście nie, ale najgłębsze marzenia się materializują.
Teraz wyczekiwać SN61:love:
 
Reakcje
211 85 35
#11
Patrząc na tempo wydawania modeli przez MTB i serie, które już wyszły od PIKO to coś czuje, że SN61 i EP09 mogą się niedługo pojawić z MTB.
Pewnie również skopane totalnie.
Na miejscu MTB zastanowiłbym się 5 razy czy warto w coś inwestować co tylko przypomina oryginał, gnioty bez proporcji,z skopanymi żaluzjami,drzwiami,oknami, lepiej będzie jak zaczną robić grzechotki dla dzieci
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#14
Zauważyłem błąd, bo wagon zielony jest oznaczony nr.12, a wagony 1 serii do nr. 14 miały drzwi dwuskrzydłowe do przedziału pasażerskiego.
Chyba miały przed przebudową, w ramach której zlikwidowano również drzwi w ścianach czołowych (przejście międzywagonowe). Na tej fotce widać to dość wyraźnie:
http://www.tog-billeder.dk/fotos/polen/stationer/bydgoszcz/3223-1-27_SN 52 09 i Bydgoszcz 030775.jpg
Więcej fotek jest też na forum:
http://forum.modelarstwo.info/threads/sn52.34183/
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
#16
MTB obiecuje doczepy do SN52, a z ryflakami te wagony raczej nie jeździły, bo SN52 nie miały ogrzewania składu.
Według światków z epoki jeden Obieg Gdynia - Kartuzy - Gdynia, szedł na SN52 z ryflakiem (sezon letni). Co nie zmienia faktu, że to wyjątek potwierdzający regułę... Poza tym nie zdziwiłbym się, gdyby doczepa do SN52 też się w końcu "urodziła" w 1:87...
 
Reakcje
4.111 416 99
#18
Pewnie również skopane totalnie.
Na miejscu MTB zastanowiłbym się 5 razy czy warto w coś inwestować co tylko przypomina oryginał, gnioty bez proporcji,z skopanymi żaluzjami,drzwiami,oknami, lepiej będzie jak zaczną robić grzechotki dla dzieci
Masz swoją rację, ale pomyślimy inaczej. Ktoś im zabroni produkować? Nie. Ktoś komuś nakazuje kupować? Też nie. Odpowiedź sama się rodzi....
Wolny rynek. I na tym rynku są bardziej i mniej świadomi miłośnicy kolei. Jednemu wystarczy ST43 od MTB, drugi nie kupi z uwagi na 'zbyt duże wady' modelu. Dla mnie osobiście modele te są za drogie w stosunku do jakości modelarskiej jaką sobą prezentują... Mam tu na myśli wydane dotychczas ST43 i SU46... Sorry za OT.
 
Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#20
Na dzisiaj (30.11.2018) w pewnym sklepie (MM) jest dostepny na zamowienie (czas oczekiwania do 21 dni). Moze juz ktos kupil i wrzucil by kilka fotek?
 

Podobne wątki