• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele lokomotyw serii SU46

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Producent na swojej stronie podaje długość modelu 214 mm. Nie mam tego modelu, więc tego nie zweryfikuję.
Oryginał ma długość 18990 mm, co w przeliczeniu na skalę modelu daje 218,3 mm.
Różnica wynosi zatem 4,3 mm, czyli w przeliczeniu na skalę 1:1 to jest 37,2 cm.
To są długości ze zderzakami. Jeśli zaś w modelu zderzaki są dłuższe niż w oryginale, to pudło jest jeszcze krótsze w modelu.
Szerokość strach sprawdzać.
...tak że ten ;)
 
Reakcje
69 0 0
Chodzi bardziej o usystematyzowanie wymiarów modelu MTB w tabeli vs model EFC Lokoko/ 1:1 / 1:87.
Każdy z wątków zajmuje się tylko jednym z pojedyńczych wymiarów.
 
Reakcje
4.111 416 99
Odnoszę wrażenie że ta niebieska "suka" wygląda trochę lepiej od zielonych pod względem proporcji... Ale może tak mi się tylko wydaje.
Biorąc pod uwagę zapowiedź tego modelu od PIKO zakup od MTB wydaje mi się pomyłką, tym bardziej, że nie spodziewam się aby ostateczna cena PIKO znacząco miała odbiegać od tej sugerowanej jaką znaleźć można na stronie PIKO. Cena za jaką chce za swój wyrób MTB to ok 800zł !!! ...

Jak pisał kolega ffox w wątku o SU46 od PIKO:

52860 Lok. spalinowa SU46 PKP ep. IV z gniazdem PluX22 729 PLN*
* sugerowana cena detaliczna
Z samych wizualizacji SU46 od PIKO widać, że model będzie lepszy.

W jednym ze sklepów 'na dziś' cenę za SU46 od MTB widziałem 799zł.... http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=103661
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
Do skali TT powstał zestaw konwersyjny SU46 MTB.

W zestawie blaszki, odlewana antena.
Jako blaszki są:
- pomosty
- żaluzje
- siatka wentylatorów
- waloryzacja wózków
- SHP
- waloryzacja czołownicy (gniazda WN)
- haki
- poręcze
- tabliczki
- ramki reflektorów

Jakby byli chętni w H0 to też mogę zrobić. Cena ok 70zł.
SU46 conversion set TT.jpg
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Wygląda fajnie :) Oprócz ramek na reflektorach wymieniałeś odbłyśniki?
Wymieniłem odbłyśniki, dodane ramki, zmienione "krany", nowe węże na czołownicy wraz z całym sprzęgiem i przewodem sterowania, firanki, malowana kabina, na dachu wstawione wentylatory i nowa antena oraz nowe oznaczenia, przemalowany na nowo dach, oczywiście całość spatynowana i zabezpieczona.

Skad ja znam ten styl fotografowania? @m_zntk a w jakiej to skali? Bo po wpisie @Ranger a sie troche pogubilem ;)
To skala 1:87.
 

Podobne wątki