• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele lokomotyw serii SU46

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
#41
Jednej tylko rzeczy nie rozumiem - o ile można wiele złego o produktach tej firmy (MTB) powiedzieć i jest to zrozumiałe, bo "jaki koń jest każdy widzi", o tyle kompletnie nie rozumiem inwektyw, opinii i generalizowania o tych osobach, które to kupią.

Ja to kupię i nie oznacza tego, że relatywizuję jakość tego produktu. Kupię bo mam swoje powody.
 

Piotr Czarzasty

Nowy użytkownik
Reakcje
29 5 0
#42
Nawiązując do wątku niemieckiego należy zauważyć, iż PIKO modele lokomotyw w serii HOBBY kalkuluje jednak zdecydowanie na niższym poziomie cenowym, niż czyni to MTB wobec swoich "zacnych" produktów. Patrząc na zdjęcia tego czeskiego wytworu oznaczonego jako SU46 śmiem twierdzić, iż powolutku dopiero dorastają do poziomu HOBBY. Cenowo natomiast sięgają bez jakichkolwiek kompleksów do serii EXPERT. No cóż, liczy się pozytywne myślenie, o sobie w rzeczy samej.;) Jednocześnie jakiekolwiek próby porównywania "SUKI" MTB z modelami Wawric są po prostu nie na miejscu i w mojej ocenie uwłaczają godności tego drugiego. To tak jakby np. SU160 PESY porównywać z VECTRONEM.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#46
Tak naprawdę Koledzy model SU46 wygląda lepiej od producenta Wawric niż ten z MTB, to co kolega Sakorius zaznaczył to na fotkach, ze sklepu Karol_Mar wygląda na model wybrakowany.
To oczywiste, że SU46 Wawric wygląda lepiej. Ale z tym totalnym jechaniem po SU46 MTB to bym się wstrzymał do momentu, gdy ktoś go kupi i rzetelnie przetestuje.
 
Ostatnio edytowane:

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#47
Jednej tylko rzeczy nie rozumiem - o ile można wiele złego o produktach tej firmy (MTB) powiedzieć i jest to zrozumiałe, bo "jaki koń jest każdy widzi", o tyle kompletnie nie rozumiem inwektyw, opinii i generalizowania o tych osobach, które to kupią.

Ja to kupię i nie oznacza tego, że relatywizuję jakość tego produktu. Kupię bo mam swoje powody.
Proszę uprzejmie jednakże chodzi nie o to jaki koń jest ale dlaczego ktoś tyle za tego konia chce. Dla mnie ten Lok wart jest 450 zł. Przykro mi. Kupując niszczymy rynek. Przykład niedawno Roco i bananowych platform....O Ryflakach Robo nie będę wspominał..JA już przećwiczyłem JAKOŚĆ -CENA. Dlatego właśnie jest to forum byśmy wszyscy wymieniali poglądy ścierali się i to wszystko szło do przodu a nie wracało do początku.
 

Bromberek

Nowy użytkownik
Reakcje
40 3 0
#50
Jak ja się cieszę ze mam sukę z Wawrica. To to z mtb to porażka! Zawsze myślałem, że jak się tworzy modele to po to by można je było odnieść do rzeczywistości. To nawet do „zestawów startowych" przeznaczonych dla początkujących nie pasują. Proponuję umieścić na półce z drewnianą kolejką w Ikei.
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#51
Ja tam nie wiem jak po dwóch słabych jakościowo zdjęciach można wywnioskować, że model jest do kitu? Przy ocenie nie kierowałbym się poprzednimi modelami tej firmy. Poczekajmy na lepsze zdjęcia lub ocene kupującego.
 
Ostatnio edytowane:

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
#53
Ale z tym totalnym jechaniem po SU46 MTB to bym się wstrzymał do momentu, gdy ktoś go kupi i rzetelnie przetestuje.
No pewnie, że ktoś kupi, ba większość z Was kupi tak samo jak wagony szutrówek typu 411V od Albert Modell, na które ludzie psioczyli, że są do dupy i było trzeba stosować jakieś podkładki pod wózek, by poprawić walory jezdne bądź coś tu i ówdzie podszlifować.
Jak ktoś kupi i będzie lipa to i tak się nie przyzna, właśnie dlatego że do dupy jest.
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#54
Radosna i wzruszająca jest troska kolegów o porfele tudzież o szkody na umyśle i wrażliwości estetycznej przyszłych (nie daj Boze) właścicieli tego "pomiotu szatana" (czeskiego), którego nikt jeszcze w rękach nie miał. Mam nadzieję że prawdziwy "serial egzorcyzmów " dopiero się zacznie z chwilą zaistnienia tej "obrazy ludzkości" na żywo. Piszcie ,piszcie, kupiłem sobie zapas popcornu, więc mogę siedzieć długo przed monitorem :) ;)
 

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#55
Witam
Ja kupilem i bardzo sie z tego ciesze , tak jak kupilem st43 ktore byly nr 8 i nr 9 w mojej kolekcji tak kupilem SU46 . Nie musi mnie ktos mianowac tytulem -modelarz- kupuje , stawiam na tory bo to kocham , tylko po co tyle plucia i skad na Boga w Was tyle jadu
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#56
Generalnie to zgadzam się z wami, że za droga, że jakby nie trzyma wymiarów - sam o tym pisałem - ale zaryzykuję i wezmę MTB w obronę ...
Jeden z was napisał:
Witam
Ja kupilem i bardzo sie z tego ciesze , tak jak kupilem st43 ktore byly nr 8 i nr 9 w mojej kolekcji tak kupilem SU46 .
Możesz zapodać jakieś konkretne fotki?

Teraz trochę ironicznie: z powyższych postów już widać, że osąd w sumie zapadł i od czasu ST43 większość zaszufladkowała modele MTB jak modele samochodów od SIKU. Z grubsza podobne do oryginału.... Po zapodaniu przez siebie linka do EU05 teraz po tych postach wyżej zastanawiam się więc po co w ogóle linkować MTB Model na forum, skoro każdy tak na to patrzy:p ???

Skoro wiadomo, że jak MTB to "be" - nie linkować, nie informować, zapomnieć... bo potem mamy 10 stron forum z narzekaniem na "model" ze zdjęć. Szczerze pisząc to trochę już nudne...
Będzie coś gorszego - dylemat, czy kupić g*** od MTB czy dalej nie mieć lokomotyw PKP... :eek:
tam chyba pracują jacyś chorzy ludzie.
Myślę, że ostatecznie wyjdzie EP09 na wymiarach EN57, przecież to żadna róznica!
Mierny
Tandetny
Brzydki
...
Kolejna zabawka dla dzieci, żal i żenada.
Made
To
Biedronka
...itp, itd...

Tak naprawdę każdy chce dorzucić swoje 3gr narzekania jak drwa do ognia by nie zgasło. I w tej chwili to jedyny "efekt MTB" na tym forum.

A ja mimo uwag wolałbym przeczytać jednak jakąś rzetelną ocenę tego wyrobu trzymanego w rękach i wówczas wyciągać własne osądy na temat konkretnego wypustu.
Podobnie było z ST43 - narzekania, gadania, a za chwilę - a to ten kupił, a to tamten kupił, a to ten wysłał do kolegi TV na patynkę, a to tamten napisał, że 'fajnie wyszło'...
Zgadzam się, że MTB nie jest PIKO ani Roco w produkcji modeli jeśli chodzi o jakość, sam o tym pisałem, ale z tymi "ocenami" (a raczej robieniem sobie jaj) na zaś, to bym się wstrzymał. Jak widać ludzie z tego forum kupują mimo wypatrzonych ułomności.... aczkolwiek już widać, że wymagania modelatrzy mocno urosły po np. siódemce SM. Nie dziwię się - model SM kosztował tyle co ten od MTB - i to zapewne jest główny powód tego narzekania - cena. Z niej to wynika... Gdyby ta SU46 była za 400 zł nie byłoby aż tyle narzekania (może).
 
Ostatnio edytowane:

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#57
prawda jest taka ze czy się komu podoba czy nie w tym przedziale cenowym SU46 od MTB jest obecnie najlepszym modelem na rynku
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#58
prawda jest taka ze czy się komu podoba czy nie w tym przedziale cenowym SU46 od MTB jest obecnie najlepszym modelem na rynku
Prawda jest taka, że w tym przedziale cenowym nie ma innej SU46 niż ta od MTB... /na razie/. Pożyjemy, zobaczymy czy wyjdzie jakiś konkurent (w tym przedziale cenowym :) ). Ciekawe czy wyjdzie w malowaniu z IV epoki bo jak na razie to rzadnego modelu spalinowozu PKP z IV epoki MTB nie wypuściło. Szczerze to patrząc na fotki w Modelmanii mi się nawet podoba ta SU46 od MTB - jedno ale to cena, która jednak "rozwala" (825zł): http://www.modelmania.com.pl/advanc...sowe=off&szukaj_keywords=mtb-model+su&x=0&y=0
SP45 od PIKO kosztuje 616zł....

Co będzie jak to wyjdzie? :LOL: (ze strony MTB):

SN.jpg



Tutaj http://stacjamuzeum.pl/pl.wagon_motorowy_sn52_38.html piszą, że początkowo tabor ten wykonywał pracę w obrębie dyrekcji Gdańsk, Warszawa i Kraków. Od 1972 r. pracował na obszarze DOKP Gdańsk. Po kilkunastu latach zakończono jego eksploatację. Ostatnim czynnym wagonem motorowym tego typu był SN52-38, który wycofano z ruchu w czerwcu 1986 r. w lokomotywowni Laskowice Pomorskie.
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#59
Podobnie było z ST43 - narzekania, gadania, a za chwilę - a to ten kupił, a to tamten kupił, a to ten wysłał do kolegi TV na patynkę, a to tamten napisał, że 'fajnie wyszło'...
Z tym, że ST43 trzyma proporcje.
Natomiast SU46 (przynajmniej na udostępnionych zdjęciach) jest bardzo widocznie za krótka.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#60
Tak naprawdę każdy chce dorzucić swoje 3gr narzekania jak drwa do ognia by nie zgasło. I w tej chwili to jedyny "efekt MTB" na tym forum
Nie do końca chyba tak jest. Niech ludzie gadają jeśli mają wiedzę żebym opisać co jest nie tak. Np takie szybkie porównanie kolegi @ffox że zdjęciami modelu i skali 1:1 badz "marudzenie" TV gdyż chłopak nie jednego rumuna już widizal w życiu jest dla mnie pomocne, bo w przeciwnym razie poszedłbym do sklepu i kupił takie coś. A mówiąc szczerze nie chce być tym recenzentem który wywalił 825 PLN i napiszę że za taką cenę nie warto kupować. Więc jeśli chcesz oceny modelu to albo przekonaj tych co kupili (bo lubią) albo napisz do ŚK żeby zrobili recenzję na łamach magazynu.

Osobiście wolę mieć 1/5 modelu z manufaktury bądź jakiekolwiek modele od SM za taką cenę. A o MTB bym się nie martwił. Modele zejdą i tak i tak. Bo tak jak mówisz alternatywy w tym przedziale cenowym na chwilę obecną nie ma.
 

Podobne wątki