• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele lokomotyw serii SU46

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#21
Naprawdę wspaniały model i to w cenie Schlesienmodelle, nie ma co...
Wygląda jak SU16 od Piko, tyle że prostokątna. Chociaż czcionkę oznaczeń mogli dać poprawną.

SU46.jpg
 
OP
OP
Badylek

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#22
Zdjęcie wraz z wymiarami, pierwsze co się rzuca w oczy to odstęp od zgarniacza - fotka z mojej prywatnej książki "Lokomotywy spalinowe produkcji polskiej" autor Bogdan Pokropiński.

27950659_1805838156115812_1156175323_o.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#23
Naprawdę wspaniały model i to w cenie Schlesienmodelle, nie ma co...
Wygląda jak SU16 od Piko, tyle że prostokątna. Chociaż czcionkę oznaczeń mogli dać poprawną.

Zobacz załącznik 550427
Chyba już od czasów "Gabryśki" przylgnęła do MTB łatka, że robią Pi x Oko.
Podejrzewam, że projektowanie wygląda mniej więcej tak: rysują je sami na podstawie zdjęć i dostępnych wymiarów w sieci. Biorą wymiary z wikipedii jakieś fotki, i tak sobie rysują. Co wyjdzie, to wyjdzie, ale zawsze to trochę podobne....
Patrząc na to zdjęcie porównawcze, to na pierwszy rzut oka buda jakby za wysoko.
Ale myślę, że trzeba by lepszych zdjęć by coś więcej powiedzieć. MTB na swojej stronie pokazał byle jakie zdjęcia. Nawet wózków dokładnie nie widać tylko czarne plamy.
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#24
W modelach MTB zachodzi zazwyczaj dziwna rzecz, tak jakby na etapie projektowania modelu w 3D za każdym razem ktoś niechcący naciągnął jeden z podstawowych wymiarów pudła i tak zostało. A to pudło za szerokie, a to znów za krótkie...
Poza tym, robienie błędów w pewnych rzeczach, jak chociażby w czcionce oznaczeń, zdaje się być ignorancją, gdyż czcionkę taką można znaleźć w internecie, oraz także tutaj, zarówno jako plik czcionki jak i plik Corela. Nie mówiąc już o opracowaniu tych oznaczeń od podstaw, na podstawie zdjęć.
Ale jak Mariusz napisał - właściciel zapewne się nie specjalnie przejmuje opiniami tylko robi kolejne modele, nawet jeśli są tylko oryginałopodobne. Jeśli się sprzedają, to w czym problem? Chociaż pamiętam, że sklep z Rybnika nie mógł sprzedać modeli ST43, po tym jak ludzie zobaczyli pierwsze zdjęcia modelu. A zatem ciekawi mnie, czy rzeczywiście te modele się sprzedają i jakość nie ma znaczenia, czy jednak jest problem ze zbytem, a właściciel narzeka jak to nam się nic nie podoba?
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#25
W modelach MTB zachodzi zazwyczaj dziwna rzecz, tak jakby na etapie projektowania modelu w 3D za każdym razem ktoś niechcący naciągnął jeden z podstawowych wymiarów pudła i tak zostało. A to pudło za szerokie, a to znów za krótkie...
Poza tym, robienie błędów w pewnych rzeczach, jak chociażby w czcionce oznaczeń, zdaje się być ignorancją, gdyż czcionkę taką można znaleźć w internecie, oraz także tutaj, zarówno jako plik czcionki jak i plik Corela. Nie mówiąc już o opracowaniu tych oznaczeń od podstaw, na podstawie zdjęć.
Ale jak Mariusz napisał - właściciel zapewne się nie specjalnie przejmuje opiniami tylko robi kolejne modele, nawet jeśli są tylko oryginałopodobne. Jeśli się sprzedają, to w czym problem? Chociaż pamiętam, że sklep z Rybnika nie mógł sprzedać modeli ST43, po tym jak ludzie zobaczyli pierwsze zdjęcia modelu. A zatem ciekawi mnie, czy rzeczywiście te modele się sprzedają i jakość nie ma znaczenia, czy jednak jest problem ze zbytem, a właściciel narzeka jak to nam się nic nie podoba?

Irek ja myślę, a raczej jestem przekonany, że sie sprzedają, bo widzę tego dość dużo na FB u ludzi na swoich tortach. Tam nikt się tym nie przejmuje. To jest zielone, PKP i cieszy ich oko. Także SU46 będzie kolejnym ich "modelem" w kolekcji.

A tak ku refleksji po SM to ile tak w realu powinna kosztować ich EU07...... stawiam, że w granicach 1500 zł i to w takim stanie jakim się ukazała, skoro "coś MTB" ma kosztować bez zł 800zł!
Idąc dalej tym tokiem myślenia, stawiam w ciemno, że kolejne modele z PIKO będą droższe w stosunku do tego co dziś mamy, oni tez obserwują i patrzą na gluty z południa ... jak się takie coś sprzeda za tyle to nasze o niebo lepsze sprzeda się tym bardziej i karuzela się napędza. A ty Polaku płać ..przecież stać Cię.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Sakorius

Użytkownik
Reakcje
110 0 0
#30
Ta duża odległość między zgarniaczem lemieszowym, a wózkiem, to brak tzw. małego zgarniacza na wózku (zaznaczyłem na czerwono).

su46.jpg
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
#31
Idąc dalej tym tokiem myślenia, stawiam w ciemno, że kolejne modele z PIKO będą droższe w stosunku do tego co dziś mamy, oni tez obserwują i patrzą na gluty z południa ... jak się takie coś sprzeda za tyle to nasze o niebo lepsze sprzeda się tym bardziej i karuzela się napędza. A ty Polaku płać ..przecież stać Cię
Kurcze, Mariusz może mieć rację. Jak "ludzie z fb" kupią takiego gluta w tej cenie to Piko i cała reszta podniosą ceny... :mad::eek:
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
#36
Mierny
Tandetny
Brzydki
Chyba już tylko w ten sposób należy rozwijać ten skrót. Co model to coraz większy badziew. Bardzo dobrze, że nie zapowiedzieli SU46, bo wielu by sobie narobiło nadziei, jak było w przypadku ST43, i by było rozczarowanie widząc wersję finalną "modelu". Przy premierze z zaskoczenia ten kto ma oczy podsumuje krótko, że kolejne gówno, bez tego całego dmuchania balonika, który na końcu pęka, a nie cieszy oczy.
Kolejna zabawka dla dzieci, żal i żenada.
Made
To
Biedronka
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#37
Mierny
Tandetny
Brzydki
Chyba już tylko w ten sposób należy rozwijać ten skrót. Co model to coraz większy badziew. Bardzo dobrze, że nie zapowiedzieli SU46, bo wielu by sobie narobiło nadziei, jak było w przypadku ST43, i by było rozczarowanie widząc wersję finalną "modelu". Przy premierze z zaskoczenia ten kto ma oczy podsumuje krótko, że kolejne gówno, bez tego całego dmuchania balonika, który na końcu pęka, a nie cieszy oczy.
Kolejna zabawka dla dzieci, żal i żenada.
Made
To
Biedronka
Jaki kraj tacy konsumenci....Do Niemiec nam brakuje 4 dekady świetlne..A model jak sam ująłeś dobrze zrobiona "ZABAWKA" Jak dojdzie do sklepów parę osób z ciekawości kupi by w sobie znany sposób dodać"Nie no nie jest zły" (Przecież się nie przyznam że kupiłem gluta) Jak z samochodami każdy ma najlepszy bezawaryjny super tylko eksploatacyjne sprawy a mechaników w Polsce typu Janusze i Andrzeje od łatania trytkami jak Mrówków...jest popyt jest handel..KUP Pan Cegłe..
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
#38
Tak naprawdę Koledzy model SU46 wygląda lepiej od producenta Wawric niż ten z MTB, to co kolega Sakorius zaznaczył to na fotkach, ze sklepu Karol_Mar wygląda na model wybrakowany.
 

Podobne wątki