• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele lokomotyw serii SU46

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
#4
teraz właśnie na Facebook widziałem. No co tu się dzieje? Sam nie wiem. Szkoda tylko, że ta firma akurat, bo model do dobrych pewnie nie będzie się zaliczał, ale nie zmienia faktu, że 2018 to są czyste jaja z tym co się dzieje a nie wspomnę, że inne firmy jeszcze nie powiedziały swojego ostatniego słowa.
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#6
No panie i panowie portfel chyba nie wytrzyma napiecia w tym roku.A to dopiero poczatek a SU46 to pozycja obowiazkowa.
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#8
czy ktoś widzi orientacyjny termin wydania modelu? O nie, one są już dostępne............. :eek:
 
Ostatnio edytowane:

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#9
Masakra..kolejny glut od MTB ...

ale ale .. z jednej strony glut z drugiej podoba mi się polityka informacyjna tej firmy, siedzą cicho i robią swoje wyrywając kolejny kawałek polskiego "tortu" . Na FB, aż się dupy grzeją z radości. Nikt nie patrzy na jakość byle było coś. Także kolejny chodliwy model od tej firmy jaki się ukaże to EP09 a po niej ET21 .. tak przypuszczam.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#11
Godnym uwagi jest fakt, iż producent jak widać na załączonych wyżej zdjęciach, od razu uwzględnił w produkcji także możliwość odwzorowania egzemplarzy zmodernizowanych o numerach 053 i 054. Godna pochwały inicjatywa, bo do tego potrzeba specjalnie inną formę, iż to tylko na dwa numery.
Ciekawe jak wygląda model od strony proporcji i wymiarów budy, oraz detali wykonania.
Ja w takim razie czekam na wersję PKP CARGO. :)
 
OP
OP
Badylek

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#13
Godnym uwagi jest fakt, iż producent jak widać na załączonych wyżej zdjęciach, od razu uwzględnił w produkcji także możliwość odwzorowania egzemplarzy zmodernizowanych o numerach 053 i 054. Godna pochwały inicjatywa, bo do tego potrzeba specjalnie inną formę, iż to tylko na dwa numery.
Ciekawe jak wygląda model od strony proporcji i wymiarów budy, oraz detali wykonania.
Ja w takim razie czekam na wersję PKP CARGO. :)
To samo sobie pomyślałem :)
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#14
(...) Ciekawe jak wygląda model od strony proporcji i wymiarów budy, oraz detali wykonania.
Producent podaje długość modelu 214 mm, co w przeliczeniu na skalę 1:1 daje 18,61 m. SU46 w 1:1 mierzona ze zderzakami ma 18,99 m. Zatem mamy różnicę ... 38 cm w 1:1, a w H0 to raptem ... 0,43 cm.
Uważam, że należy poczekać jeszcze z oceną dopóki, dopóty nie uzyskamy dokładniejszych zdjęć, np. od czoła lokomotywy.
Patrząc z boku zaś - mam wrażenie, że buda jest umiejscowiona zbyt wysoko, co być może daje efekt "skrócenia modelu".
Na pierwszy rzut oka również widać zbyt prostokątne ramki żaluzji, oraz ramki okien .... aczkolwiek MTB-model wyskoczyło z tym modelem jak Filip z konopi, co jednak zapewne ucieszy gro kolekcjonerów "spragnionych" tej kultowej maszyny, bo jakże jaki mamy wybór na tę chwilę za tych kilka stówek?
 
Ostatnio edytowane:

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
#16
W oczy rzuca się duża przerwa między wózkiem a zgarniaczem i oczywiście sposób oznaczenia serii. Cena za model 799 zł
1518089669006.png
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
#17
tam chyba pracują jacyś chorzy ludzie. Nie mogą się kogoś doradzić lub zlecić ocenę projektu modelu? Pewnie nie jeden zrobiłby to za darmo. Model niby ładny, ale widać, że jest z nim coś nie tak. Bardziej by się postarali a nie wyrabiali by z produkcją. Nie zrozumiem tego nigdy.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#18
Chyba jeszcze świeża i pachnąca nowościa wiadomość, gdyż w opisie wciąż widnieje jako ST43 @karol_mar

Czemu jak widzę te wyroby od MTB to zawsze mi się wydają troche kulawe? Jak nie zbyt duże przerwy miedzy wózkami, to coś z proporcjami nie tak. One prawie wyglądają tak jakby ktoś krzywo bądź nie do końca nałożył bude na ramę. Bardziej mi to przypomina jakąś relacje z domowych przeróbek kiedy ktoś wstępnie robię przymiarki lekko nasuwajac bude na ramę a nie jak zdjęcie profesjonalnie wykonanego modelu od dużej firmy
 
Ostatnio edytowane:

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#20
Te modele to straszna kupa, nawet pod kątem przeróbek. Nie wiem czy za te 799 zł to jest jakiś dobry wybór. Mi osobiście szkoda kasy, ale to moje tylko i wyłącznie odczucie.
Aczkolwiek popyt i tak będzie ogromny, bo na FB są liczne grupy kolejkowe, gdzie ludzie nie mają pojęcia o forum, gdzie życie toczy się swoim tokiem kolei dywanowo-panelowej, a oni mają w dalekim poważaniu czy model jest za gruby lub ma okna w złej proporcji. Dla nich to po prostu model :) i to do nich w dużej mierze jest skierowany ów produkt.

Piękna i przemyślana strategia firmy MTB, gratulacje.... nic tylko się uczyć od nich, kolejny raz zrobili w ciula gigantów.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki