• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele lokomotyw serii SU46

czang

Użytkownik
Reakcje
115 2 0
#61
Najgorsze jest to że teraz PIKO może nie wypuścić SU46 w najbliższym czasie... Z dobrze poinformowanego źródła (a nawet bardzo dobrze - od przedstawiciela PIKO Polska) usłyszałem że "już byli zdecydowani wypuścić ST43 ale z powodu MTB odłożyli ten projekt". Co by nie mówić, PIKO Expert to przy MTB wyższa półka za mniejsze pieniądze...
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#63
Widać wiele osób musiało kupić to badziewie (St43 MTB), skoro zdecydowali się na dalsze wypuszczanie coraz to nowszych potworków...
Co do SU46, to wydaje mi się że jeśli chodzi o PIKO to przecież już mają ponad polowe modelu gotową, cale podwozie jest jak u SU45, nic tylko opracować budę i będzie piękny model kanciastej suki :) Zatem nie poddawaj się PIKO!
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#64
Najgorsze jest to że teraz PIKO może nie wypuścić SU46 w najbliższym czasie... Z dobrze poinformowanego źródła (a nawet bardzo dobrze - od przedstawiciela PIKO Polska) usłyszałem że "już byli zdecydowani wypuścić ST43 ale z powodu MTB odłożyli ten projekt". Co by nie mówić, PIKO Expert to przy MTB wyższa półka za mniejsze pieniądze...
Podejrzewam że SU46 wypadło wzamian wpadł ST44.....ot i tak...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#65
No to pięknie, dzięki MTB...
Raczej trzeba "dziękować" tym co kupili...
Ja co prawda wyżej broniłem tej SU46 MTB w sensie - poczekajmy na rzetelny test - ale szczerze pisząc nie mam żadnego modelu tej firmy. Jakoś nie przekonałem się z uwagi na te ceny.... gdyby było to 3x tańsze, to może bym kupił...

Swego czasu pierwszą lokomotywą PKP jaką widziałem w testach na forum (TT) była EU05 TT od MTB. Rozwaliło mnie np. to, że buda z przodu tam totalnie przeświecała, świeciły więc nie tylko reflektory, ale cały przód, jak by EU05 wchodziło w atmosferę.... a cena jak EU07 od PIKO w H0... to powiedziało mi, że mamy do czynienia z czymś, co nie jest wykonane w przemyślany sposób. Biorąc więc fakt, że jest to w cenie PIKO/Roco - powiedziałem sobie w tedy - może bym kupił, ale NIE, nie za takie pieniądze. I tak mi zostało. Podejrzewam, że nie tylko mi...

Tak szczerze - to trochę się dziwię, że ktoś kupuje te modele za cenę, za jaką można kupić gagara od Roco... widać albo nieświadomość ułomności tych mini-konstrukcji wśród kupujących albo jakiegoś rodzaju desperacja wynikająca z braku tego modelu na rynku (musze go mieć, bo to moja ulubiona ST43, czy tam EU05)....
 
Ostatnio edytowane:

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#66
Najgorsze jest to że teraz PIKO może nie wypuścić SU46 w najbliższym czasie... Z dobrze poinformowanego źródła (a nawet bardzo dobrze - od przedstawiciela PIKO Polska) usłyszałem że "już byli zdecydowani wypuścić ST43 ale z powodu MTB odłożyli ten projekt". Co by nie mówić, PIKO Expert to przy MTB wyższa półka za mniejsze pieniądze...
No to ładnie. Na ST43 czekam i czekam, w końcu chyba kupię coś do przeróbki albo jak ktoś będzie miał do odsprzedania dobrze wykonany model z lokomotywowni z mojej okolicy.
SU46 "robi" mi Grzesiu "OstBahn". Mam nadzieję, że mu kiedyś w końcu uda się skończyć ładniutką "Suczkę" dla mnie. Polskich "modeli" z MTB unikam i nie kupiłbym nawet jakby były po 50zł. Mam jednak z MTB Nurka (tego fajnego co u nas w IC jeździ) i "Gabrysię" i raczej jestem zadowolony. Może te lokomotywy nie są aż tak skopane jak "ST43" i "SU46" (specjalnie ująłem w ""). MTB produkuje dużo fajnych loków, tylko żeby tak wykonanie było adekwatne do ceny.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
#68
Mam takie przeczucie że sprawa skopanych loków to przyczyna braku z ich strony dokumentacji takich lokomotyw. Nie wiem czy to brak chęci czy odwagi ze strony producenta MTB. Gdyby mieli by taka dokumentację wówczas model wygląda by inaczej. To jest tylko moja opinia. Bez obrazy .
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#69

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#70
Panowie sens jest wtedy gdy porównujemy towar/model ze zbliżonej pułki cenowej - czy tutaj jest sens porównywać coś co jest w porywach do 4 razy droższe ? czy zdrowy na umyśle porównuje samochód za 40 tyś zł z samochodem za 160 tyś złotych ? można gadać można pisać ale niech to ma nogi i ręce - tak jak napisałem wcześniej - puki co w tej cenie to najlepszy model - jedyny , ale nie ma innego wyboru , jak ktoś chce może kupić model droższy, może oba postawić koło siebie i napisać dlaczego model droższy jest droższy :) ale na miły Bóg nie porównywać tych modeli katując przy tym tego tańszego :)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#71
Tyle że porównując PIKO do MTB to MTB powinno kosztować 25zł ;-) a i to szkoda by było tyle dać, lepiej jak to napisał DRACULA kupić flaszkę i się nawalić, może wtedy ten "model" się spodoba ;-)
 

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#72
jesteś klientem , masz wybór kupić lub nie , nikt Cię nie zmusza, ale myślę że człowiek który ukończył już te naście lat powinien znać wagę słów , i na podstawie jednego czy dwóch zdjęć nie powinno się pisać że jest to gówno - bo jak tak dalej pójdzie , to dzięki hejterom i takim wypowiedziom będziemy się opluwali na maksa nie widząc w tym nic złego - słowo ma wagę i mówiąc trzeba tą wagę odpowiednio rozkładać - co do modelu - jeden idzie do sklepu z suwmiarką drugi nie - i jeden i drugi może być porządnym człowiekiem jak i kretynem - i tego się trzymajmy
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#73
jesteś klientem , masz wybór kupić lub nie , nikt Cię nie zmusza, ale myślę że człowiek który ukończył już te naście lat powinien znać wagę słów , i na podstawie jednego czy dwóch zdjęć nie powinno się pisać że jest to gówno - bo jak tak dalej pójdzie , to dzięki hejterom i takim wypowiedziom będziemy się opluwali na maksa nie widząc w tym nic złego - słowo ma wagę i mówiąc trzeba tą wagę odpowiednio rozkładać - co do modelu - jeden idzie do sklepu z suwmiarką drugi nie - i jeden i drugi może być porządnym człowiekiem jak i kretynem - i tego się trzymajmy
Też przymierzałem się ewentualnie do zakupu ST43 z MTB. Nie muszę iść do sklepu z suwmiarką, mierzyć model i porównywać z oryginałem. Koledzy zamieścili tu na tym forum mnóstwo zdjęć i opisali wady i nieliczne zalety tego akurat produktu. Może gdyby ST43 wyszło w takim wykonaniu 25 lat temu to byłby powód do radości. Nie każdego stać aby zamówić sobie model za 2 - 5 tys. złotych. Niemniej trudno podejrzewać znakomitych i znanych ludzi i modelarzy z tego forum o jakieś mi nie za bardzo znane "hejterostwo". ST43 w wykonaniu MTB to nawet patrząc na liczne zdjęcia to po prostu BUBEL i to drogi bubel !
Dużo osób wytyka błędy w prowadzeniu "polityki" sprzedawania czy podejściu do nas klientów Robertom z SM i ROBO ale 99% jest zgodnych że ich modele pomimo jakiś tam PARU niedoskonałości to są MODELE. Model loka SM kosztuje mniej więcej tyle samo co MTB. Nie trzeba nawet widzieć obydwu modeli naocznie i nie trzeba ich dotykać aby "widzieć" różnicę w wykonaniu. Dla mnie temat ST43 z MTB jest zamknięty. Jaki będzie model SU46 przekonamy się jak koledzy go "pomacają".
Wolę dać 3000 zł za MODEL niż 800zł za coś co przypomina z grubsza ST43.
Mam nadzieję, że jak PIKO lub SM wypuści w końcu ST43 to 90% "modeli" będzie na allegro od złotówki, tak jak to często ostatnio bywa z wagonami od Sachsenmodelle i Tilliga.
Poczekam na ST43 w wykonaniu przynajmniej dobrym PIKO lub bardzo dobrym SM (może ACME), ewentualnie zamówię w wykonaniu Super ale nie kupię badziewia i to za nie małe pieniądze.
 

KrawatArek

Ostrzeżony
Reakcje
308 143 31
#74
Daplo skoro Ciebie zadawala to coś to widocznie nie kolekcjonujesz modeli, a zabawki do jeżdżenia, i wyłącznie do takiego grona odbiorców jest ten gniot. Przestań zachowywać się jak opłacany marketingowiec MTB i przyjmij do wiadomości słowa krytyki bardziej doświadczonych tego forum. Oni mają sporą wiedzę i na podstawie tych kilku zdjęć potrafią już prawidłowo ocenić. Ja jestem cienias ale już po pierwszych zdjęciach widziałem że to aby coś posobnego do SU46, a dodając do tego cenę to słowo gówno jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli faktycznie przez te czeskie buble Piko odkłada projekty tych samych lokomotyw, to życzę pepikom by jak najszybciej ich firma upadła, bo tracimy na tym my wszyscy(no prawie, oprócz kilku % takich jak Ty co się cieszą że mają to zielone coś ). Trzeba wymusić poprawę jakości a nie kupować byle co z zadowoleniem że jest, jak za PRL-u.
 

levis

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 2 0
#75
Najgorsze jest to że teraz PIKO może nie wypuścić SU46 w najbliższym czasie... Z dobrze poinformowanego źródła (a nawet bardzo dobrze - od przedstawiciela PIKO Polska) usłyszałem że "już byli zdecydowani wypuścić ST43 ale z powodu MTB odłożyli ten projekt". Co by nie mówić, PIKO Expert to przy MTB wyższa półka za mniejsze pieniądze...
Jak to prawda to oby ich fabryka sie spaliła .....
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1

Podobne wątki