• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny MTB - modele lokomotyw serii SU46

bankier9a

Aktywny użytkownik
Reakcje
246 9 4
Nie - nie sądzę, że ktoś jest naiwny. Z doświadczenia (jestem wierny TT) wiem, że na Alledrogo kupują osoby, które z forami nie mają nic wspólnego. Jednak nie potrafię przejść obojętnie obok negowania i wyśmiewania się z ceny wystawionego przedmiotu. Fakt, może być "z dupy wzięta" ale to kupujący decyduje czy jest w stanie ją zapłacić. W H0 ze względu na ilość modeli, które można nabyć - ten proceder (windowanie ceny) jest dość nagminny. A przecież podstawową zasadą jest... tanio kupić - drogo sprzedać.

ps. aukcja nie jest ani moja - ani nikogo kogo znam. Obym kiedyś miał ten dylemat... kupić czy nie? Jeśli MTB zrobi go w TT.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
A tak prawdę powiedziawszy to sprzedający może wystawić dowolną cenę i napisać że sprzedaje bo leci na Wenus,
jak znajdzie chętnego na zakup to sprzeda i nikomu postronnemu nic do tego.
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
991 2 1
Jak oceniacie możliwość istotnej obniżki ceny takiego modelu w dłuższej perspektywie czasu? Zdarzały się takie przypadki? Póki co, te 800 zł zapewne wielu skutecznie zniechęca przed zakupem, tym bardziej, że trzeba włożyć w model dodatkową pracę.
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Pewnie niewielka jest szansa. Chyba, że z drugiej ręki. Szkoda, bo rzeczywiście gdyby model był dużo tańszy, to pewnie by nie powodował takiego oburzenia.
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
To raczej to zdjęcie spowodowało oburzenie. Przypomnę:
SU46-041 mtb.jpg

Bo, że coś tu nie gra - każdy widzi. Potem pojawiły się foty, na których model wyglądał lepiej, co na pewno wprowadziło sporo zamieszania. Zapewne solidna sesja zdjęciowa rozwieje wątpliwości.
 
Ostatnio edytowane:

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
Wreszcie coś optymistycznego do tego tematu wniósł kolega Sello. Ogólnie to jeszcze się na świecie taki nie urodził co by wszystkim dogodził...
Ale Panowie jeszcze 15,20 lat temu to modele takich serii jak SP42,SM42,SP45,SU45,EU07,EP08,ET22,ET41, a teraz ST43,SU46,EU05 można było pozostawić w sferze marzeń !!! Można było sobie narysować i wyciąć, ja tak robiłem od 1986 roku.
Więc nie ma co narzekać tylko się cieszyć, że coś zaczęło się dziać i będzie tylko lepiej, PIKO też potrzebowało czasu na wielki skok w wykonaniu profesjonalnym modeli, a jeszcze można znaleźć kilka mankamentów, które mogliby poprawić jak reflektory czy syreny.
Przyjdzie czas i na parowozy, ET21,EP09,SM30 to kwestia czasu, wspomnicie moje słowa;););)
Jedno co na pewno jest przesadzone to ta cena, powinna być w granicach 550 zł za takie wykonanie, więc tu nie rozumiem Czechów, a już w ogóle nie rozumiem dlaczego mają taki ogromny problem z oznaczeniami naniesionymi na pudło i to przy lokach, które są dostępne na sieci do sfocenia itd...
Jakby nie było główki do góry, tylko żeby siana na to wszystko starczyło....:rolleyes:
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
Krzysieksn61

Jeśli mogę się dopisać to fajnie by było gdyby Piko wydało jeszcze SP32, SM03, SM31 czy 401Da.
A jeśli chodzi o wykonanie modeli naszych PKP przez Czechów sądzę że problemem jest brak dokumentacji.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
Przemas, jaki brak dokumentacji, skoro wystarczyłoby przed wykonaniem formy spojrzeć na projekt i oryginał z pierwszego lepszego zdjęcia z sieci, aby poprawić te kilka drobiazgów i model byłby 1 klasa. W tej firmie brakuje chyba kogoś takiego kto miałby takie spojrzenie.
 

Hornet

Aktywny użytkownik
Reakcje
21 0 0
Jak oceniacie możliwość istotnej obniżki ceny takiego modelu w dłuższej perspektywie czasu? Zdarzały się takie przypadki? Póki co, te 800 zł zapewne wielu skutecznie zniechęca przed zakupem, tym bardziej, że trzeba włożyć w model dodatkową pracę.
Nie sądzę, żeby była taniej. W weekend byłem w Modelmani, aby obejrzeć z bliska - nie ma, wszystko zarezerwowane, zamówien więcej niż przysłanych modeli. Na szczęście któryś z Nas odbierał swój model i dał popatrzeć :p Na żywo model prezentuje się całkiem nieźle. Widać, że jest stworzony do tyrania na makiecie, a nie do stania w gablocie, stąd pewne uproszczenia. Po obowiązkowej, moim zdaniem, wymianie reflektorów na pewno zyska na wyglądzie.
 

Podobne wątki