• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Motocykl CWS M55 od podstaw (1:24)

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Tak jak w tytule , budowa od podstaw bo w zachłyśnięciu się kultowymi pojazdami PRL-u zapominamy co było pierwsze .
PRL to nędzna namiastka tego co działo się w okresie dwudziestolecia w temacie motocykli .
I choć ten pierwszy nie był zbyt udany ale już jego poprawiona wersja jak najbardziej .
Więcej do poczytania jest tu .
https://dobroni.pl/n/motocykl-cws-m-55/13132
Podstawą do budowy każdego motocykla jest rama i przednie zawieszenie .
W tym wypadku są to elementy prototypowego CWS M55.
Toteż i od budowy tego zacząłem .
Wszystko wymaga jeszcze dopracowania ale mogę uznać że ten jeden z trudniejszych etapów mam już za sobą .
Bodajże jedyny zachowany egzemplarz tego motocykla .




 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#4
Czas na blachy ,błotniki ,zbiornik .
Wykonałem też siedzenie oraz podłogi ,a także wstępnie blok silnika .
Doszedł też bagażnik , wszystko zostało spasowane , oczywiście jeszcze wymaga dopieszczenia ale to już czysta przyjemność .
Całość roboczo poskładałem , efekt tych prac poniżej na zdjęciach .




 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#6
W miarę jak czas pozwalał dorobiłem niezbędne części .
Pozostało trochę drobiazgów ,no i oczywiście trzeba poprawić co nieco bo jak zwykle po podkładzie wychodzą różne takie niechciane .
Na dzień dzisiejszy wyszło to tak .




Ponieważ planuje dla tego motocykla wykonać niewielką dioramkę to i postanowiłem że dorobię do niego figurkę motocyklisty .

Teraz czas na wózek boczny .
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#7
Powoli ale do przodu , zająłem się tematem który zawsze zostawiam na koniec gdyż wymaga wykonania przyrządów wspomagających .
Wykonałem szprychy do kół ,drut miedziany 0,25 ,felgi i piasty wytoczone z mosiądzu .

Po nawleczeni szprych na piastę , ułożone zostały na połówce felgi.

Następnie rozplecione naciągnięta na karuzeli , i zlutowane do felgi

A następnie element został spasowany do opony .

Wykonałem też parę odlewów do dalszych prac nad motocyklem i jego konwersjami .

 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#11
Kapitalnie wyszedł ten model. Jestem pod wrażeniem. Diorama tylko uzupełnia jakość wykonania modelu. Gratuluję. (y)
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#12
Fantastyczna praca!

Podziwiam umiejętności, zwłaszcza wyplecenie szprych. Ja pewnie nawet nie wiedziałbym z czego zrobić ramę.