• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mosty Roth-Waagnera

OP
OP
WojciechCieciwa
Reakcje
59 2 0
#21
Byłem przy tym moście nad Kanałem Noteckim.
Zrobiłem trochę zdjęć, pomierzyłem trochę i powiem szczerze, że im więcej zdjęć i pomiarów tym więcej wątpliwości.
Bo o ile wymiary zewnętrzne słupów i krzyżulców się zgadzają to miejsca w jakich przypadają te kwadratowe otwory różnią się położeniem nawet i o 4 cm ....
Z drugiej strony ten most wygląda jakby był skręcany "na siłę" i część elementów jest po prostu powyginana.
Czy to tak miało być? Kolejne malowania niespecjalnie pozwalają rozróżnić miejsca łączenia trwałego (spawanie) od nietrwałego (skręcanie) w miejscach gdzie nie jest to takie oczywiste.
Czy ktoś ma jakieś materiały z okresu kiedy te mosty były używane i pomógł by mi rozwiać moje wątpliwości?
 

Joka

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
#22
Witam,
Przeglądając stary album, znalazłam bardzo zniszczone zdjęcia z okresu czynnej służby wojskowej dziadka Franciszka Kulki. Na zdjęciach budowa mostu Roth-Waagnera. Z tyłu napis "Pamiątka z Polskiego wojska" oraz "Most zbudowany na dzień 26 tego sierpnia". Nie ma roku, ani miejsca. Na pewno jest to przed 1927 r. czyli przed jego ślubem. Dziadek mieszkał wówczas w Starej Obrze koło Poznania.
Na zdjęciu grupowym dziadek pierwszy z lewej :)
Pozdrawiam
20230227_165912.jpg
20230227_164725.jpg
20230227_164654.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 808
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki