• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mosty i wiadukty kolejowe

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
W JZ jest jeszcze jeden wiadukt:
DSC_7001-1.JPG DSC_7002-1.JPG

A to wiadukt nad stacją kolejową Moszczenica i widok na stację w 2006 r.
Wtedy już linia z 10 lat była nieczynna...
mos-104.jpg mos-103.jpg

A dziś... wiadukt i widok na stację:
DSC_7007-1.JPG DSC_7010-1.JPG DSC_7011-1.JPG DSC_7014-1.JPG

Tu był wjazd od strony JZ:
DSC_7017-1.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
No to macie trochę lepsze. Zdjęcie zrobione dzisiaj. Mattia, jesteś w tych stronach? Ja tu spędzam wakacje.

IMG_7122.JPG


Ale koło Jastrowia jest jeszcze jeden ciekawy most. Wysadzony w powietrze w 1945 roku na rozebranej przez wojska radzieckie linii do Złotowa, stoi tak do dziś i jest atrakcją turystyczną, a jednocześnie groźną pamiątką wojennej pożogi. Nie wiem, czy tych zdjęć już nie było, ale nie mam cierpliwości by przejrzeć te kilkanaście stron, więc wybaczcie, jeżeli się powtarzam.

IMG_7097.JPG
IMG_7103.JPG
IMG_7104.JPG
IMG_7109.JPG
IMG_7117.JPG
IMG_7119.JPG


A kilkadziesiąt metrów wcześniej linia przechodziła nad leśną drogą.

IMG_7120.JPG
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
No to macie trochę lepsze. Zdjęcie zrobione dzisiaj. Mattia, jesteś w tych stronach? Ja tu spędzam wakacje.
Nie Andrzej , byłem tam tylko przejazdem wracając z Władysławowa . A trasę tą przejeżdżałem już od kilkunastu lat (zawsze w nocy ) i dopiero teraz (w ciągu dnia) miałem okazję zatrzymać się na moment i zrobić parę zdjęć .
Zdjęcia mostu na linii do Złotowa SUPER !!! (y) (y) (y)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Mosty, które dziś chcę pokazać, w miejscowym przewodniku turystycznym są opisane jako jedne z pereł na turystycznych szlakach:

"Wyjątkowo malowniczo prezentują się dwa mosty (zbudowane w 1899 r.) na szlaku kolejowym Piła - Stargard Szczeciński (nieczynny od 2000 r.). Pierwszy, o wysokości 31 metrów, łączy brzegi Płocicznej w sąsiedztwie Krępy Krajeńskiej, drugi usytuowany jest nad doliną Korytnicy."

Ponieważ jestem tu na wakacjach, postanowiłem te perły zobaczyć. Zdziwił mnie nieco usłyszany z daleka sygnał syreną o charakterystycznym "kolejowym" brzmieniu. Na miejscu okazało się, że informacja o nieczynnej od 2000 roku linii jest już nieaktualna. Dwa lata temu na całym odcinku z Piły do Stargardu wznowiono ruch pociągów i dziś linia jest obsługiwana kilkoma parami szynobusów Przewozów Regionalnych, kursujących na trasie Piła - Szczecin Główny. A same mosty, wyremontowane i pomalowane, rzeczywiście są malowniczo położone, ale są skryte w gęstym lesie i nie ma jak odejść dalej, by zobaczyć i sfotografować je w całości. Na fotkach mosty w kolejności jak w cytowanym przewodniku.

IMG_7019.JPG
IMG_7023.JPG
IMG_7035.JPG
IMG_7037.JPG
IMG_7038.JPG
IMG_7043.JPG
IMG_7047.JPG
IMG_7048.JPG
IMG_7050.JPG
IMG_7051.JPG
IMG_7057.JPG
IMG_7060.JPG
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
Wrocław - wiadukt kolejowy nad ul. Krzycką ,
001.JPG

003.JPG

004.JPG

010.JPG


Wrocław - wiadukt kolejowy nad ul. Karkonowską,
013.JPG

014.JPG

015.JPG

016.JPG


Wrocław - kompleks wiaduktów nad ul . Grabiszyńską (okolice HUTMENU )
034.jpg

035.jpg
 

Kriegslok

Znany użytkownik
Reakcje
261 0 0
W tym miejscu: http://forum.modelarstwo.info/threads/kolejowe-klimaty.18869/page-25#post-321041 zamieściłem fotkę ze szlaku Pogorzelice-Potęgowo, gdzie zrobiłem również i poniższe zdjęcie, które dziś ze względu na roślinność chyba nie byłoby możliwe. Na tym wiadukcie wsiała niegdyś tak bardzo rozpowszechniona swego czasu tablica z przekreślonym aparatem. Pewien mój dobry kolega chciał taką tablicę mieć, aby z humorem umieścić ją nad swoją makietą. Jako że miejsce w głębi lasu dobrze się ku temu nadawało, popełniłem dla niego jedyną chyba w całym moim życiu świadomą kradzież.
22.jpg
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
Witam Kolegów
Zdjęcia żnińskich mostów nad rzeczką Gąsawką, oba mosty nieczynne.
Linia 392 Żnin-Szubin zamknięta w 1990 r po ponad stu latach użytkowania. Most stalowy z resztą drewnianych podkładów. Zdjęcie słabo obrazuje most, lepiej widać go na drugiej fotce pod łukiem drugiego mostu. SNV31639.JPG
Ten drugi most, kamienny znajdował się na linii 206 Inowrocław Rabinek - Drawski Młyn, również i tu po ponad stu latach użytkowania linii, ta stała się na odcinku od Barcina w kierunku Krzyża niepotrzebna. SNV31643.JPG SNV31641.JPG
Zdjęcia nienajlepsze, nigdy nie myślałem że będą publikowane. Innych niestety nie mam, choć na stronie http://www.antygaleria.pl/ można znaleźć lepsze i wykonane przez inncyh kolegów.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
Te wiadukty fascynują, szczególnie że kilka razy widywałem jednocześnie po dwa pociągi jadące nimi w tym samym czasie. Niestety jadąc samochodem brak jest rąk do fotografowania i oczu do patrzenia na drogę i kolej jednocześnie :)
No właśnie to samo zauważyłem , trzeba się skupić na prowadzeniu samochodu , a tu taka pokusa żeby zrobić zdjęcie .:)
 

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
Wiadukt kolejowy na trasie Wrocław - Jelcz Laskowice , ( Czernica Wrocławska 12.04.2014 godz.14 :35)
Most nad rzeczką Widawa . Wrocław Swojszyce ( 12.04.2014 )
Zobacz załącznik 189537
Tak ten wiadukt wyglądał w 1967 roku ;) Dodam jeszcze, że to parowóz Tp4-248, który prowadzi pociąg z przesiedleńcami, wśród nich jest....???
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 21
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 0

Podobne wątki