• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mostek nad Średzką Strugą

B.R. Jakub

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam, mam pytanie odnośnie mostku nad Średzką Strugą an Średzkiej Kolei Powiatowej, mianowicie chodzi mi o ułożenie podpór w "środku". Czy jest to tak jak na załączonym obrazku, czy może jest więcej tych skosów? Przy okazji spytam się także jak wyglądała droga biegnąca równolegle do torów w przeszłości (między latami 60 a 90).
 

Załączniki

jagmaster

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#2
Tych "podpór" jest po 5 z każdej strony. Łatwo można znaleźć zdjęcia tego mostu w sieci. Co do drogi, to się nie wypowiem, bo nie było mnie jeszcze w planach w tamtych latach. Zapytam kogoś z rodziny. Pozdrawiam!
 

jagmaster

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#4
Z uzyskanych informacji to wiem, że do początku lat 60-tych, była to droga żwirowa. Później asfaltowa. Nawiasem mówiąc, do momentu budowy obwodnicy drogi S11, był to główny trakt łączący Jarocin z Poznaniem przez Środę.
 

Podobne wątki