• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Most Zwodzony nad "Rokitnicą"

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Podczas pierwszego spotkania w pandemii dostałem kilka cenny uwag na temat skrzynki z mostami. Między innymi rowy odprowadzające wodę raczej nie rozlewały by się na brzeg pod nasypami bo zapewne by podmywały nasypy.

Dlatego powstał plan naprawczy. Pierwsza przymiarka zrobiona.

116909622_2800894433348546_1533473470630867054_n.jpg 117252393_4144820898892612_7326559858950204386_n.jpg 117115433_1098210697239779_3057422627102298536_n.jpg

Natomiast maszynownia mosty zwodzonego dostała nowy silnik :)

116430123_2671844099796512_3446019934626827787_n.jpg
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Ostatnio coś mi się nie chce ale ....

Nowy silnik z przekładnią i mamy podnoszenie i opuszczanie wygląda lepiej. Podczas opuszczania widać skoki ale to dlatego że podstawa się ruszała. Na module tego efektu już nie powinno być po przyklejeniu całości.

 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Wiesz Artur, że nie bardzo byłem przekonany do tych świateł. Chwilami myślałem, że przeginasz chcąc wsadzać wszędzie te cholerne diody. No ale przyznaję Ci rację. Na tej makiecie nieoświetlony Holender byłby kwintesencją niedosytu :cool: A jeszcze fakt, że możesz gasić i zapalać niezależnie poszczególne światła, jest naprawdę spoko. Jednak czasem warto w modelarstwie być bezkompromisowym :devil:

Myślę, że jak dojdzie leciutko pofalowana woda, i wszystko pokryje się refleksami świateł... będzie naprawdę pięknie:love:
 

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
440 1 0
Obserwuje ten wątek od początku i jestem pod wielkim wrażeniem tego projektu (jak i wielu innych). Teraz tylko na żywo cieszyć oko takimi widokami ;)
Chciałoby się kiedyś dojść do tego poziomu wiedzy i umiejętności:p
Kolego Arturze, świetna robota (y)
 

marian

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
6 0 0
Super robota i pięknie się prezentuje.

Mała uwaga techniczna na przyszłość, aby już było jak najrealniej.
Sytuacja 1. - Jak "Mściwój" jest w ruchu tzn. płynie to pali wszystkie swoje kolorowe latarnie - ale - światło w sterówce jest wygaszone (albo bardzo, bardzo, bardzo słabiutkie jeśli już ma być) bo inaczej sternik niczego nie zobaczy. Światła w kajutach raczej też.
Sytuacja 2. - jak "Mściwój" i jego załoga cumują przy nabrzeżu to światła "jednostki o napędzie mechanicznym w drodze" są wygaszone, a w sterówce i na mesach nawet dyskoteka i stroboskopy.
Sytuacja 3. - nocne jazdy na imprezach z kolegami modelarzami i dostarczanie w tym czasie cystern z C2H5OH - rób Pan co tam chcesz, może płynąć nawet rufą do przodu :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
Będzie potrzebny dekoder oświetlenia do "łódki"?
[QUOTE="marian, post: 880959, member: 8108"]Sytuacja 3. - nocne jazdy na imprezach z kolegami modelarzami i dostarczanie w tym czasie cystern z C2H5OH - rób Pan co tam chcesz, może płynąć nawet rufą do przodu[/QUOTE]Trzeba stosowną karteczkę z opisem| przygotować - zgodnie ze "znanym" kawałem".
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
Jeszcze niedawno były dyskusje o wyglądzie nabrzeży, a tu już prawie wóda płynie, znaczy się woda.
Całość robi pozytywne wrażenie, podziwiam ogrom prac i pomysły.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.857 386 20
Coś mi nie do końca pasuje ze światłami. Jak się patrzy na Mściwoja zupełnie od przodu to nie widać światła czerwonego i zielonego. Chyba je za głęboko schowałeś. Nie ma zdjęcia zupełnie z tyłu, ale wydaje mi się, że światła sektorowe zielone i czerwone świecą za bardzo do tyłu. Poza tym światła sektorowe powinny być chyba bardziej do przodu od światła białego na maszcie.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Coś mi nie do końca pasuje ze światłami. Jak się patrzy na Mściwoja zupełnie od przodu to nie widać światła czerwonego i zielonego. Chyba je za głęboko schowałeś. Nie ma zdjęcia zupełnie z tyłu, ale wydaje mi się, że światła sektorowe zielone i czerwone świecą za bardzo do tyłu. Poza tym światła sektorowe powinny być chyba bardziej do przodu od światła białego na maszcie.
Maćku jeszcze chwila i mogę robić doktorat z tego ;) wszystko jest poprawnie. Kilka stron wcześniej są rysunki oznaczeń. To czego nie ma to jednego światła z tyłu ale już wiem że w przepisach jest ale w rzeczywistości nie było ponieważ:
1. komin jest opuszczany
2. gdyby było zupełnie z tyłu to lina by je niszczyła

Tak więc jest to poprawnie zrobione ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.857 386 20
Maćku jeszcze chwila i mogę robić doktorat z tego ;) wszystko jest poprawnie.
Co do widoku kutra z boku nie dyskutuję. Natomiast widok od przodu jest zły. Nie widać lampy zielonej i czerwonej. Widać tylko ich poświatę. Te światła powinny być widoczne od przodu. Popatrz na rysunki (widok zaznaczony w czerwonym owalu) i widok Twojego kutra z przodu.

światła 1.jpg 118630934_799025424175696_3374354733188022445_n.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 14
Buduję makietę 3

Podobne wątki