• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Most nad Osobłogą, czyli koleją na drugi brzeg

Johannes

Użytkownik
Reakcje
56 0 0
Z czysta cyna to bym nie ryzykowal, jezeli to ma byc na zewnatrz. Przy niskiej temperaturze jest ryzyko, ze to sie rozpadnie (zaraza cynowa). Proponowal bym z czystego olowiu. Przeciez to ma tylko wygladac, nie przenosi zadnej sily. ;)
Oczywiście, racja. Zastosuję cynę ale o dużej zawartoiści ołowiu, mam jeszcze bardzo stare zapasy. Całość będzie na miedzianej wstawce w szynie, i wtedy cyna nie odpadnie... Zostanie tylko sprawa kamuflażu... Ale i na to mam sposób. Spróbujemy... :)
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
To raczej 'lut cynowy o podwyzszonej zawartosci olowiu' (standardowe Sn60Pb)'. 'Cyna' jako stop z olowiem to raczej slowo niefachowe ;)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Panowie czegoś nie rozumiem. Cecha to wypukły napis na boku szyny. To nie powinno stanowić problemu dla drukarki. Mogę wydrukować takowy. Ale wydrukowana szyna jest "plastikowa". Tak więc nie przewodzi prądu. Dlatego wspomniałem o przejezdności. Natomiast jeżeli chodzi tylko o naniesienie wypukłego napisu na bok szyny można to zrobić za pomocą foli światłoczułej. Mi za bardzo drżą ręce, ale ktoś kto ma stabilną rękę zrobi to bez problemu. Można też wydrukować szynę z napisem i ją odlać z metalu.
 

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Mateusz, niestety Twój/mój most nad Osobłogą w skali 0 nie zmieścił się na makiecie RINGu 0...głownie ze względu na szlak 2-torowy. Ale będzie wisiał na ścianie :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 52

Podobne wątki