• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Most lub wiadukt

OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
#24
Od ostatniego wpisu minęło już trochę czasu. Miałem mieć wykonane gotowe barierki do tych skrzynek, ale widzę że nic z tego nie będzie, będę musiał sobie sam takie wykonać.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#26
Według mnie z węższymi pomostami wygląda lepiej.
Ale ogólnie to pokusił bym się o usunięcie pomostów. Na konstrukcji stalowej ułożył bym podkłady naprzemiennie raz krótkie raz długie i do tych podkładów przymocował słupki barierek. Coś jak tutaj. a pomosty ułożył bym z listewek modelarskich.
20160329_164459 mmt.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#27
Mateuszu, ten piękny mostek który pokazałeś to produkt firm Stangel i Inari, bardzo podobają Mi się w nim zamontowane te barierki, ale on odwzorowuję I i II epokę, natomiast mój most chcę umiejscowić w latach powojennych, most odbudowany po zniszczeniach wojennych, prosta konstrukcja blachownicowa jakich wiele powstawało w tamtych latach.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#29
Kolego Inkson. Cieszę się, że barierka się podoba, na razie to tylko przymiarka, brakuje jeszcze tej dolnej poręczy. Śrubki już są zagłębione, tak jak te obok, tą którą pokazałeś służy tylko do przymiarek, ten kształt łba śruby jest lepszy do tego celu niż te z łbem stożkowym, które będą w wersji finalnej.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#33
Praca przy przęsłach została zakończona. Ostatni etap to będzie malowanie. Muszę wyjaśnić kolegom dlaczego relingi zamiast barierek z kątownika, po prostu ja nie potrafię lutować, dlatego został wybrany na barierki ten rodzaj materiału. Można powiedzieć, że jednak udało się wykonać te przęsła mostu lub wiaduktu, pomimo początkowych zwątpień, a czy jest podobny do konstrukcji mostowych, to poproszę kolegów o ocenę.
Zdjęcie0004.jpg
Zdjęcie0001.jpg
Zdjęcie0006.jpg
Zdjęcie0008.jpg
Zdjęcie0011.jpg
Zdjęcie0029.jpg
Zdjęcie0030.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#34
Janku zabierz tego pracownika z mostu , bo jak to już jego piąta,szósta butelka to jeszcze pod wagon wpadnie.
I będziesz miał prokuratora na budowie:eek:

Mostek zaje..fajny - brawo TY! :)
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#40
Pawle. Mam nadzieję że dane mi będzie dokończyć tą budowlę. Pożegnałem dzisiaj kolegę modelarza, zbierał modele autobusów, na ich temat mógł rozmawiać godzinami, miał piękną kolekcję w skalach 1/43, 1/87, 1/76, a zakończył życie w wieku 53 lat. Jedynie co mogłem jeszcze dla Niego zrobić, to zebrać od kolegów na giełdzie modelarskiej trochę kasy na wieniec i dzisiaj Go z tym wieńcem pożegnać. Bez Niego czuję taką pustkę. I ta myśl, Zdjęcie0003.jpg że już nie będziemy się spotykać, rozmawiać. Cieszymy się więc każdym dniem, który możemy przeżyć.