• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Most nad Osobłogą, czyli koleją na drugi brzeg

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#21
Barierka wygląda jak na zdjęciu.
Koncepcja jest taka by z pręta o przekroju kwadratu 1mm zrobić słupki. Natomiast płaskowniki które tworzą X wytrawić z podtrawieniami w zagięciach, i je przylutować.( żeby było równo potrzebne jest kopytu) płaskowniki boczne to już nie problem. Podpórkę czołową również trzeba by zawijać i również trzeba by zrobić kopyto.
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#22
Rób rysunek, wytnę ci ze sklejki, jak się zniszczy weźmiesz drugi, potem trzeci i tak dalej aż wszystko zlutujesz, albo z turbaksu, ale trochę śmierdzi jak się go ogrzewa.
Po co podtrawienia, wydaje mi sie że to są dwa elementy w kształcie litery V znitowane na środku.

P
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#23
Ja to widzę tak:
Na rysunku po prawej dwa elementy tworzące X podtrawienia pomogą zawsze zaginać elementy w tym samym miejscu.
Brierka.jpg
Jaką grubość ma cięcie? Może udało by się wkładać te zakrzywione elementy w szczelinę po cięciu.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#26
Rysunek to musi być z wymiarami.
Jeśli będzie ślad po wiązce zbyt szeroki to zrobimy inaczej, mam już pomysł ale potrzebne są wymiary.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#28
Paweł czuwa nad wykonaniem przyrządu do równego składania barierek. A ja tym czasem narysowałem sobie elementy pod fototrawione części barierek.
I znowu liczby szaleją.
Na jedno przęsło berierek wejdzie 44 elementy.( w przybliżeniu 11cm bieżących)
Wyszło mi, że barierki na moście będą składały się z około 2300 elementów.
Mam nadzieję, że ten ogrom roboty będzie przynajmniej wart efektu końcowego. :niepewny:
barierka.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#29
Dzięki uprzejmości Pawła R który zrobił przyrząd do lutowania barierek wykonałem próbny odcinek.
Wygląda następująco. Już wiem, że trzeba będzie udoskonalić przyrząd gdyż daje możliwość polutowania 11cm barierki. Na most potrzebuję niemal 6 metrów.
Dolny płaskownik jest nieco zwichrowany gdyż docinałem go ręcznie.
20180212_111743.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#31
Teoretycznie można by zrobić tak jak piszesz. Natomiast w praktyce jest z tym gorzej. Przyrząd który w zasadzie jest foremką szybko się zużywa. Tak wiec jakby Paweł wykonał mi taki z 80cm długi wtedy produkcja barierki była by szybka i bezproblemowa.
poza tym i tak trzeba będzie wprowadzić udoskonalenie w postaci dłuższego co 4 słupka by potem można było to wkleić w podkłady.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#33
Wiosna, lato, ciepło to i nitów nie che mi się wkładać. Ale mimo przeciwieństw uzupełniam długą listę rzeczy które będę potrzebował do mojego opowiadania z mostem w roli głównej.
Megafon Tonsil. wyjechał dziś z drukarki.
Skala oczywiście 1:43,5
20180705_171606.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#37
W tym roku che go postawić na słupach. A w przyszłym zrobić torowisko pomosty i barierki. Ale ogólny finał budowy planuję na 2020r.
Idzie to tak powoli gdyż równolegle powstaje to co będzie stało na moście, ale i to co pod nim. :)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#40
Reaktywuje projekt mostu. Znowu zasiadam do nitowania. od wczoraj wsadziłem około 500 nitów. Chciałbym by w ciągu dwóch tygodni doszło do zaślubin dwóch połówek mostu. Myślę też, że podkłady zakopane w na początku roku przy rzece już dojrzały.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Makieta i moduł 0 52

Podobne wątki