• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mosiężne trąbki sygnałowe do modeli lokomotyw

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Przedstawiam finalną wersję toczonych CNC mosiężnych trąbek sygnałowych w H0 dedykowanych do modeli EU07/ET41/SU-SP45 PIKO, pasują oczywiście również do innych modeli lokomotyw. Na zdjęciach prezentuję porównanie z fabryczną plastikową trąbką, porównanie z wersją krótką (można zastosować do SU/SP45) oraz zestawienie obu trąbek długich. Efekt po wymianie jak na zdjęciach. Trąbki w dniu dzisiejszym na stałe są w ofercie ZNTK Rybnik.

Pozdrawiam
Kamil Kopera/ZNTK Rybnik
 

Załączniki

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#2
Mam pytanie - te trąbki fabryczne łatwo się wyjmują? Rozumiem, że montaż tych mosiężnych jest na zasadzie "klik" i pozamiatane? Nie trzeba dodatkowo mocować jakimś klejem od spodu? Bardzo interesująca oferta.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#3
Zależy w którym egzemplarzu, pamiętam pierwsze EU07 od PIKO gdzie trąbki łatwo się wyjmowało, niestety w wielu modelach są one wklejane przez producenta i niestety nie obejdzie się bez skalpela. Po usunięciu trąbki fabrycznej należy nawiercić miejsca pod nowe trąbki wiertłem fi 0,4-0,5 mm, większych średnic nie polecam bo trąbka po włożeniu będzie za luźno zamocowana i wymagane będzie użycie kleju. Zresztą to też nie jest problem, wystarczy uchwyt trąbki (blaszka grubości 0,2 mm i szerokości 0,5 mm) przed instalacją delikatnie zanurzyć w odrobinie kleju CA. Wrzucam jeszcze jedno ujęcie z bliższej perspektywy.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#4
Najlepiej te stare trąbki wywiercić od wewnętrznej strony budy.
Ja jak zacząłem wiercić od zewnętrznej po ich ścięciu, to wyszło mi krzywo bo ciężko było trafić centralnie w środek.
 

MarekSt

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
#7
Czy będzie też możliwość zamówienia syren przedłużanych spotykanych często podczas obsługi planowej ? Będę potrzebować takich do pracy nad SU45-154
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#8
Przedłużanych tzn? Oprócz tych trąbek mam jeszcze w ofercie trąbki o długości 5,5 mm.

Pozdrawiam
Kamil
 
P

ps

Gość
#10
syren przedłużanych spotykanych często podczas obsługi planowej
Może użytkownik wyjaśni co miał na myśli ???
Były i są krótkie bądź długie, albo i takie i takie, ale elastycznych przedłużanych to nie widziałem... I do tego jeszcze tylko do obsługi planowej (a co z ... nieplanową?)

mam jeszcze w ofercie trąbki o długości 5,5 mm
To teraz masz trzy długości? - bo miałeś wcześniej tylko dwie.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#11
Wszystko już wyjaśniam: aktualnie w ofercie dostępne są trąbki o następujących długościach: 2,5/4/5,5 mm.
 

MarekSt

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
#12
Już wyjaśniam i przepraszam za zamieszanie ,podczas obsługi planowej kiedy mechanicy mieli przypisane do siebie dane lokomotywy niejednokrotnie kupowali większe ilości syren modyfikując je poprzez wspawywanie przedłużek tak aby dźwięk był jeszcze niższy .Aby nie być gołosłownym przykład z życia czyli dach SU46-048 i piękna pozostałość po dawnych czasach
 

Załączniki

OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#13
Już wyjaśniam i przepraszam za zamieszanie ,podczas obsługi planowej kiedy mechanicy mieli przypisane do siebie dane lokomotywy niejednokrotnie kupowali większe ilości syren modyfikując je poprzez wspawywanie przedłużek tak aby dźwięk był jeszcze niższy .Aby nie być gołosłownym przykład z życia czyli dach SU46-048 i piękna pozostałość po dawnych czasach
Bardzo ciekawa i przydatna informacja i ciekawostka zarazem :) Muszę Cię jednak zasmucić, jeśli chciałbyś abym Ci wyprodukował takie trąbki to musiałbyś zlecić partię minimum 50 sztuk. Mniejszych ilości na indywidualne zamówienie niestety nie wykonuję.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#20
Które z nich pasują do SM42?
Co z trąbkami do Stonki, pasują czy nie?
Tuby moich mosiężnych trąbek długości 4 mm można wykorzystać do SM42.

Poza tym od dziś można zamawiać trąbki pomalowane pod konkretne modele np. EU07 PIKO. RAL-e dachów są mi znane więc można zamawiać gotowe komplety trąbek pod konkretne numery katalogowe modeli PIKO.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18

Podobne wątki