• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Montaż dekodera w lokomotywie V60

mnowic76

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Kupiłem lokomotywę Roco V60 oraz dekoder. Z instrukcji wynika, że płytka dekodera powinna zmieścić się w tylnej części pojazdu nad dociążnikiem. Próbowałem chyba z godzinę i nie ma takiej opcji aby zamknąć nadbudowę na swoje miejsce :( Próbowałem też włożyć dekoder pionowo do sterówki ale brakuje dosłownie 2mm. Co robię nie tak???

pozdrawiam,

Marcin
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#4
mnowic76, na początek wykorzystaj radę Lucjanka. To znaczy wpierw odetnij nożykiem ten wystający kawałek folii (przy tej krawędzi co żółta naklejka jest), równo z krawędzią płytki. To jest folia termokurczliwa i nie ucięto jej nadmiaru równo z płytką, więc pewnie przez to masz problemy ze zmieszczeniem tego pod obudową.
 
A

Anonymous

Gość
#5
A w ostatecznosci zostaje jeszcze wymiana dekodera na wersje przeznaczona do mniejszej skali (Zimo MX621, ESU LokPilot micro, Lenz Silver/Gold mini etc.).

Co to za dekoder ten na zdjeciu - ESU LokPilot?
 
Reakcje
1 0 0
#6
Niestety w tym modelu trzeba frezować balast lub umieścić deka poprzecznie w kabinie, co notabene jest zupełnie bez sensu. Robimy takie rzeczy jak frezowanie ;) .
 
A

Anonymous

Gość
#10
Masz powyzej cztery porady i dwoch chetnych na odplatna pomoc - chyba nienajgorzej. Jesli rada Lucjanka/CoCu nie daje efektu, przestudiuj linki podeslane przez WM-MODELa...
 

Podobne wątki