• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje3klocki

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Cześć.Mam takie zabawki jak na fotach.Nie mam pojęcia jaki standard profili macie bo ja by co to bym sie pobawił z Wami.Na moich LL,ale istnieje możliwość innej konfiguracji i wtedy wychodzą na końcach dwa Krakowskie :roll: ale to takie z przed trzech lat.Jak by kto był uprzejmy zapodać jakiś rysuneczek jakie teraz są słuszne :DPozdrawiam
 

Załączniki

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#2
A czy to takie istotne jakie mamy profile ?? Ważne żeby się dało na jednej wysokości ustawić i prąd podłączyć :) Ja u siebie mam LL ale ZTCW dużo osób na forum ma krakowskie.

PS
Martelowa BR-ka ładnie się prezentuje na Twoich modułach :)
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Wiem Kozaku że masz LL,a ten naj mniejszy segmencik przejściowy też cudny :D Ale nie kumam czemu w kraku jakieś cuda.Nie obowiązują jakieś normy?A zasilanie czym sie podłącza?Na skrętke?Bananki?
ps.Jak sobie by ją spatynował to by była jeszcze ładniejsza(jakaś taka nowa)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#5
Fajne moduły, motyw z wąskotorówką świetny. Jak to sie stało że z Krakowa a się nie pochwaliłes na zadnej naszej imprezie? Zapraszamy w czerwcu :)
Jak możesz to wpisz moduły do bazy:
http://www.gbbkolejka.pl/wiki/tiki-inde ... modulow+H0

tomek 05 napisał(a):
Ale nie kumam czemu w kraku jakieś cuda.Nie obowiązują jakieś normy?A zasilanie czym sie podłącza?Na skrętke?Bananki?
Normy? W Polsce na razie żadne normy z prawdziwego zdarzenia nie obowiązują :)
Zasilanie przez wtyczki "czincz" albo bananki, ale zazwyczaj te kabelki z wtyczkami sa przykręcone pod modułem do "kostki" wiec żaden problem podmienić.

Pozdr,
Mc
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
ciekma napisał(a):
Normy? W Polsce na razie żadne normy z prawdziwego zdarzenia nie obowiązują :)
Normy jak najbardziej są!Nie lubiane profile LL i magistrala do DCC.Na majowej imprezie w Bytomiu sie okazało że 104mb makiety sie dało bez problemu połączyć i wszystko działało :D Nie było żadnych problemów,czy ktoś potrafi sie pochwalić takim wynikiem??W DCC jeździło wszystko i to wedle rozkładu.Prosze zobaczeć wątek na Martelu Bytom2007.
A powiem że to nie jedyna taka imprezka.

Z Krakowa jestem ale przez pewien czas mieszkałem na śląsku.
Pozdrawiam.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#8
Dzięki za wymiary, mam jeszcze pytanie odnośnie tego profilu płaskiego - czy tor kończy się na równo z czołem czy jest wstawka (jakiej długości?).
Oraz czy są jakieś nogi, czy trzeba koziołki kombinować. Mamy główkę szyny na wysokości ok. 77.7cm

Pozdr,
Mc
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#9
ciekma napisał(a):
czy tor kończy się na równo z czołem czy jest wstawka (jakiej długości?).
narysowałem i napisałem,podkłady leżą na profilu
ciekma napisał(a):
czy są jakieś nogi, czy trzeba koziołki kombinować. Mamy główkę szyny na wysokości ok. 77.7cm
mam fachmańskie nogi co pasują od 0-110cm ;)
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#12
:D nie tak bardzo kosztowny,przede wszystkim bardzo mało miejsca zajmuje w transporcie,jest uniwersalny i trwały (przeżyje moduły) Pozdrawiam i do zobaczenia w piątek
 
A

Anonymous

Gość
#14
a ja ze swojej strony licze na zdjecia tego patentu, jako ze obecnie nie mam okazji zobaczyc na spotkaniu, bede wdzieczny jak mi ktos podrzuci...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#15
tomek 05 napisał(a):
mam fachmańskie nogi co pasują od 0-110cm ;)
No fakt nogi racja fachmańskie ale wg mnie dobre np do 3 modułów albo 4 ale np rozkładać je do 9 sztuk to troszkę średnio wygodne. Patent Ciekmy chyba lepszy :)
 

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#16
Do rozkładania owszem ale przemieszczając się pomiędzy Bytomiem(110), Bielskiem(100) i Krakowem(77,5) trzeba by mieć możliwość bardzo dużej regulacji.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#17
kozak napisał(a):
Do rozkładania owszem ale przemieszczając się pomiędzy Bytomiem(110), Bielskiem(100) i Krakowem(77,5) trzeba by mieć możliwość bardzo dużej regulacji.
Fakt do takich 3 różnych wysokości to takei nogi są w sam raz :) Ale myślę sobie pozytywnie że jak będzie nas więcej tzn na tyle dużo by nietrzebabyło używać segmentów klubowych to wtedy można myśleć o poziomie wyższym :)