• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje wypociny

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
480 27 8
Światła, po wielu trudnych chwilach zwątpienia, osadzone i działające. Teraz czekam na kalki i będę kończył budę wyposażoną w fototrawione dodatki typu lusterka, oznaczenia i zderzaki.

Tył.
tyl.jpg

Przód.
front.jpg

Profil.
profil.jpg

Po położeniu kalek, montaż szyb, barierek i innych dupereli a na koniec "pierwszy" lakier.

teigrekty2

Znany użytkownik
Reakcje
1.579 93 7
Ładna robota i Masz unikatowego "Rekina". Doszlifował bym troche ściany czołowej zaraz pod reflektorami, ponieważ zlewa się trochę z czołownicą. Ten zgarniacz coś mi nie pasuje, czy nie powinien być bardziej zaokrąglony i bez tego zagięcia po bokach?

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
480 27 8
Zgarniacz jest fabryczny od Piko.
Oprócz zgarniacza jeszcze muszę "przymaskować" zbiorniki. Pod światłami spróbuję troszkę podszlifować, może się uda.
Wiem ile i jakie błędy popełniłem przy przebudowie. Mam nadzieję, że kolejna "wklęsła" SP45 będzie lepsza. Chyba, że zdecyduję się na ST45.

Reakcje
62 34 0
Taka ciekawostka tylko: plakat "Papierosy są do dupy" nie mógł wisieć w SP45 z wklęsłymi światłami, jest to historycznie niemożliwe.
A tak serio to podziwiam. Mi by już dawno nie wyszło, nie chciało się, szlag by mnie trafił itp. :)

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
480 27 8
Ukończone w 99% pozostało zamontować uchwyty pod tablice końca składu.
Będę z lokomotywą na wystawie we Włocławku. Muszę tylko przeprogramować 2-3 lokomotywy na jeden adres zapisany we "fredku".
Bardzo chętnie porozmawiam i wymienię swoje doświadczenia modelarskie, zawsze myślałem: "modelarstwo to modelarstwo" teraz wiem że to nie koniecznie jest prawda.
Teraz fotki z kalkulatora.

finisz1.jpg

finisz2.jpg

finisz3.jpg

Czekam na opinie, pochwały i słowa krytyki, na te ostanie najbardziej. Nauczą mnie i pokażą co zrobiłem źle.

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
1.549 18 0
Ukończone w 99% pozostało zamontować uchwyty pod tablice końca składu.
Witaj Przemku.
Ze zdjęć , które tu pokazałeś wyłapałem ,że jeszcze troszkę pracy przed Tobą ;) No może 85 % do końca.
Już tłumaczę co mam na myśli. Lokomotywa ma numer 002 więc powinna jeszcze coś mieć tym bardziej ,że odwzorowuje wykonanie fabryczne.
Wskazywałem już Tobie czym różniły się pierwsze ( prototypowe) maszyny. Zapomniałeś o tych osłonach ( zaznaczone na niebiesko na rys. poniżej )
SP45.jpg

Nie jest to krytyka z mojej strony ,ale zwrócenie uwagi na dość istotny element ,którego na modelu nie widzę.
Pozdrawiam serdecznie

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
480 27 8
No cóż, lokomotywa zaliczyła trzy spotkania na modułach, i mam następujące wnioski:
- oba końce nie fullwypas tylko ze sprzęgami ( Włocławek pokazał to wybitnie, Ziębice mniej, ale Wołów byłem gotowy),
- lokomotywy bez dźwięku jadą dużo lepiej,
- co do pkt. z początku: podpatrzyłem sprzęgi Weinert'a, do zastąpienia pikowskim sprzęgiem do tenderów (montaż o 0,5 mm wyżej lub lub lekko "zadarte" do góry).

Lokomotywa oglądana, chwalona i krytykowana, ale dało mi to motywację do następnej konwersji. Miało być ST45, będzie SP45-006 (bo była we Wrocławiu w delegacji).

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
480 27 8
Ciąg dalszy mojej przygody z modelarstwem kolejowym - traktuję to jak zabawę a nie sens życia.

Do pełnego składu STK brakuje mi tylko drugiego Res'a, no i może gagarina z nowej produkcji (mam stare Piko).
Wagon drużyny na bazie poczty czechosłowackiej ( mam foto w dokumentacji).
csd01.jpg

csd02.jpg

Wagon w realu "zapomniany i zaniedbany".

Nowy projekt "rowerowy" - wagon 609A na bazie Heris'a.

rower01.jpg

rower02.jpg

Dzień pierwszy demolka.

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
Reakcje
1.708 43 1
Wagon drużyny to jest jednak na bazie poczty niemieckiej DBP Post 26 mra. No chyba że Sachsenmodelle pomalowal ten wagon w barwy poczty czeskiej.

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
480 27 8
Uściślę, pierwowzór to dawny wagon CSD (mam zdjęcia przez okno z zasłonami CSD), model wagonu DB.
Będę dobierać coś ala ral 1013 i 8001.
Mam nadzieje uzyskać odpowiednie mieszanki samodzielnie, tak jak w wagonie STK.

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
480 27 8
Rowerowiec CD.

Otwory na drzwi wycięte, oszlifowane i gotowe do przymiarek.
Wnętrze - przedziały 4 szt i podłoga w przedziale rowerowym gotowe do spasowania.
Teraz muszę wykonać ścianki w przedziale rowerowym i połączyć w całość z przedziałami.
Jak widać buda zabezpieczona antykorozyjnie.
Dla potomnych dobrałem farbę a'la RAL 8001 i jest to Mr.Hobby H66 trzeba ją tylko lekko doprawić pomarańczem. W sklepie przy monitorze spędziłem z właścicielem/modelarzem prawie 30 minut - zdjęcia, próbniki i słoiki z farbami.

rower03.jpg

rower04.jpg

Na zdjęciach widać moją "SUPER, DUPER, PROFESZIONAL" lakiernię.

OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
480 27 8
Środek docięty, złożony w całość. Teraz tylko muszę dorobić drzwi wewnętrzne x 2 i zewnętrzne x 2, lekkie szlifowanie, znowu podkład i malowanie siedzeń oraz podłóg na odpowiednie kolory. Spasowanie w całość i malowanie budy wagonu.
Laminat na ściany wydrukowany i czeka na przyklejenie. Lustra zrobię kawałków folii śniadaniowej.

Przedział rowerowy.

rower05.jpg

Całość.
rower06.jpg

Stojaki na rowery oraz poręcze planuję zrobić ze spinaczy biurowych.