• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje wynalazki -marekw111

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Extra praca , mi się podoba nawet jak jakieś niedociągnięcia są to fajno, że temat został podjęty, przetrawiony i oto efekt , oby więcej takich projektów .

Czy mógłbyś przybliżyć technologię wyrobu tego siłownika ?
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Jeśli chodzi o zrobienie takiego siłownika,sprawa jest banalnie prosta. Ja użyłem rurki chyba to mosiądz kupione w OBI,obcinam taką rurkę na odpowiednią długość,końcówkę spłaszczam kombinerkami,potem wiercę wiertełkiem otwór,następnie szlifierką obrabiam końcówkę na półokrągło.kolejny krok to szukam odpowiedniej średnicy drut,taki by swobodnie bez oporu wchodził w w/w rurkę,do tego drucika dorabiam końcówkę z w/w rurki tak samo,spłaszczam,wiercę szlifuję i na kropelkę przyklejam do drucika. Ot cała filozofia. :)
Właśnie skończyłem pracę nad drugim siłownikiem podnoszącym drugie ramię,porypane to było,ponieważ cały siłownik musiał się schować w ramieniu,UDAŁO SIĘ!!!!:ROFL:
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Na dzień dzisiejszy podnośnik wysłałem do lakiernika ;),do zrobienia jeszcze małe bajerki i dojdę do najbardziej przerażającego mnie punktu - łapy. Tu myślę zrobić odstępstwo od oryginału,mianowicie zamiast kwadratów dam okrągłe profile,co z tego wyjdzie,sam jestem ciekawy :confused:
 
OP
OP
marekw111

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Powoli ale skutecznie prace nad podnośnikiem dobiegają końca,jeszcze łapy,światła tylne i .... . Już w łepetynie szykuje się kolejny pomysł, tylko jak i gdzie zdobyć STARA 66,może być, a raczej dobrze by było jak by był bez zabudowy,kabina i rama. Ciekawe czy domyślacie się co planuję :p :D ;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
Powoli ale skutecznie prace nad podnośnikiem dobiegają końca,jeszcze łapy,światła tylne i .... . Już w łepetynie szykuje się kolejny pomysł, tylko jak i gdzie zdobyć STARA 66,może być, a raczej dobrze by było jak by był bez zabudowy,kabina i rama. Ciekawe czy domyślacie się co planuję :p :D ;)
Czyżby dźwig na podwoziu Stara 66??;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2

Podobne wątki