• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny (moje) Wagony towarowe Reno0

OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
1280px-Ferdinand3.jpg
Elefant_USAOM-01.jpg
Elefant_USAOM-02.jpg
Elefant_USAOM-003.jpg
2 Elefanty które zostały po wojnie wywiezione do Muzeów w USA i w Kubince pod Moskwą nie posiadają zimeritu, tak więc informacja że wszystkie dostały zimerit jest raczej nie do końca prawdziwa. Bo nie sądzę żeby po wojnie w muzeach usuwano ten zimerit z pancerzy. O ile ten z Kubinki to jest jeszcze z przed modernizacji, to ten z USA jest już po modernizacji.
 
Ostatnio edytowane:

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
powiem tylko tak - NIGDY nie sugeruj się pojazdami z muzeum... Italeri swego czasu bazowała właśnie na egzemplarzu z muzeum i Panowie coś tam nie doczytali nie sprawdzili i na górnej osłonie brakuje 2 osłon wylotu powietrza ... no bo w muzeum nie było... no to na modelu też nie ma (właśnie jak widać na Ferdynandzie z Kubinki reflektory są .. hyh pewnie z traktora)
niestety wiele egzemplarzy to czasem niezłe farnkensztajny poskadane z kilku do tego w bodajże latach 70-80 panowała moda na "odnowienie" pojazdów w zbiorach i przychodził Pan Kazio z palnikiem i kawałkiem blachy i łatał jak leci , a to lampa z traktora a to coś tam, sam zwiedziłem kilka większych muzeum na terenie Europy i dopiero obecnie wraca jakość w remontach natomiast egzeplarze które oglądałem no to z wiernością historyczną było bardziej niż słabo... nie zawsze no ale ...
a do tego zdjęcie które pokazujesz dotyczy Elefanta z Bovington i jak pisałem bad news...
cyt.
It originally had a unique pattern of Zimmerit in both horizontal and vertical waves, which was later foolishly removed.

tłumaczenie
Początkowo miał on niepowtarzalny wzór Zimmerit zarówno poziomy, jak i pionowy , która została później głupio usunięta.

http://tank-photographs.s3-website-...ant-tank-destroyer-tank-museum-bovington.html
tutaj masz historię pojazdu...
Także niestety :D zimmerit must be
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
Wiesz, wiemy że część Elefantów posiadała zimerit, czy wszystkiego dostały po modernizacji, tego nie jesteśmy obecnie w stanie ustalić. Z tych wpisów na forum Odkrywca można wnioskować że jednak nie wszystkie tę dodatkową osłonę dostały po pobycie w zakładach w Wiedniu. Nawet wśród znawców tematu o broni pancernej zdania są podzielone, to co my mamy powiedzieć na ten temat. Ja nic nie będę w modelu zmieniał, za stary już jestem na jakieś przeróbki. Będzie stał na wagonie razem z innymi modelami, cieszył moje oczy i tyle.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Ważne żeby obciążniki nie były zbyt mocno dokrecone na końcach bo mogą przy zmianach temperatury robić banan z ramy. Ja to już przerabialem z modelem platformy Remms665. Pod deskami podłogi jest blacha aluminiowa którą musiałem podzielić na 3 części bo jak była w całości to wagon zachowywał się jak bimetal.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
Dlatego napisałem '' prawie''. co do obciążnika to jest to płaskownik aluminiowy o gr. 4mm,szer.13mm, a dł. 132mm, miał być płaskownik mosiężny, ale nie mogłem powiercić otworów pod gwinty i dlatego nastąpiła zamiana na aluminium. Ale dziękuję za ostrzeżenie, w moim przypadku jest mała powierzchnia, tak więc ten problem nie powinien wystąpić.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
Tak będzie zrobione, tylko muszę ją najpierw pomalować. I tu pytanie odnośnie koloru podłogi, jakim kolorem ją pomalować, bo wagon będzie miał kolor Ral 7021 czyli farbka Revela nr. 98 taki jak model wagonu platformy z czołgiem Panzer III ze strony 5 tego wątku. Jakieś podpowiedzi, sugestie mile widziane.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
Pawle. Twoja że tak napiszę sugestia zmobilizowała mnie do powtórnej próby wywiercenia tych otworów w tym płaskowniku mosiężnym. I cóż, nowe wiertło przy poprzedniej próbie wiercenia okazało się być bublem. W dniu dzisiejszym postanowiłem spróbować jeszcze raz, i tym razem otwory powierciłem bez problemu. Co do ostrzenia wierteł, tak małych średnic to już się nie opłaca ostrzyć, bo do tego potrzebna jest dobra tarcza szlifierska oraz sprawne ręce, a tego niestety mnie już brakuje. Jeżeli wiertło 1,5mm kosztuje 1 złotówkę, a ten rozmiar używam najczęściej do wiercenia otworów, to ja w ostrzenie nie będę się już bawił. Nawet jak na 10 szt. jedno trafi się felerne. A te płaskowniki mosiężne przydadzą się , ponieważ planuję nabyć jeszcze 2 takie platformy, tylko w póżniejszym okresie.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
Na forum Odkrywca przeglądając zdjęcia wojskowych transportów zobaczyłem zdjęcie wagonu węglarki z obniżonymi burtami na którym stoi obsługa z karabinami przeciwlotniczymi. I tak sobie pomyślałem że taki wagon może być w składzie który próbuję złożyć. Moje pytanie jest takie, czy są takie zestawy przeciwlotnicze do kupienia, wiadomo że w 1/45 takowego nie dostanę, ale może w 1/48.
beztytuu_copy1339.jpg
Zdjęcie0033.jpg
 
OP
OP
Jan Bednarczyk
Reakcje
1.469 12 6
Ale ja chciałbym umiejscowić ten wagon do tego mojego zestawu w okresie lipiec - sierpień do końca 1944 roku, więc to zdjęcie jest tylko takim przykładem obrony przeciwlotniczej transportu wojskowego. Może zamiast tych karabinów wstawić jakiś zestaw przeciwlotniczy z działkami?. Masz może jakieś sugestie?.
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
improwizowane wagony wyposażano w flak 38 ( czasem virling)
jff.jpg
clip_4_copy.jpg
clip_6_copy.jpg
clip_7_copy.jpg
clip_9_copy.jpg
1260074521_nietypowy_flakwagon-6a.20mmflakvierling.jpg
1260074543_nietypowy_flakwagon-6b.20mmflakvierling.jpg
1223045231_2cmflak30-weglarka-2a.jpg
1223045256_2cmflak30-weglarka-2b.jpg

Jak widać :) używano na ogół "flaka małego " 2cm (czasem 37 też się trafiała) kilka planików do zabudowy wagonu plot, no i pod koniec wojny używano jeszcze platform z betonowymi kręgami i drillingiem na pokładzie ale większość zdjęć jest z frontu zachodniego czy były na wschodnim nie szperałem za tym tematem
flak_01.jpg
Orig-Foto-Panzerzug-Eisenbahn-leichte-FlaK-Geschutz-Wagen.jpg
Orig-Foto-Panzerzug-Eisenbahn-leichte-FlaK-Geschutzwagen-II.jpg
Orig-Foto-Panzerzug-Eisenbahn-leichte-FlaK-Geschutzwagen-II6546.jpg

241-2.jpg
241-3.jpg
317.jpg
316.jpg
315.jpg
314.jpg
2cm Flak 30 on railcar.JPG

:) mam nadzieje że pomoże :D
 

Podobne wątki