• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Moje taborowe zabawy...

OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
853 3 0
#84
Skład ten szykuję na imprezę. Jeszcze mam trochę czasu, ale roboty jest dużo. Icek będzie składał się z 3 wagonów 2giej klasy, jedynki i knajpy.
Najwięcej czasu schodzi się z delikwentami, któży podrużują tym pociągiem.. Tu poszedłem najtańszą opcją i kupiłem zapas człowieczków w sumie za śmieszne pieniądze (w porównaniu z Preiserami nawet nie malowanymi) - niby malowane, ale trzeba malować. I się schodzi.,..
s03.jpeg s04.jpeg
Po malowaniu, jak w miarę wyglądaja do wagonu...
s05.jpeg
W tle widać również listwę oświetleniową z kondensatorami.. Oświetlenie cyfrowe..
s06.jpeg s07.jpeg
Myślę, że ludziki są wystarczające..
W międzyczasie podwozie troszkę pojeździło i się pobrudziło...
s08.jpeg
To moje pierwsze próby patyny, także...
Bawimy się ;)
Jeszcze trochę ludzików mi zostało do pomalowania, siedzą tylko w wagonie pierwszej klasy... Więc jeszcze trzy dwójki i knajpa...
 
OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
853 3 0
#85
4 wagony ludzików później i 5 listew oświetleniowych później...
s12.jpeg

Skład to 2 wagony 2giej klasy + 1 klasa, rozbudowane o 1 wagon 2giej klasy oraz wagon restauracyjny.

Ale to nie wszystko. Z wielką pomocą @Pikuś oraz @Peper poszedłem kroczek dalej:
s10.jpeg
s11.jpeg


Ale oczywiście nie może być zbyt pięknie, więc nie wszystko działa, więc chwilowo lampek nie będzie ;)
Dalej to już tylko gorzej. Trochę nieuwagi i nieszczęście gotowe (brudny paluch na dachu restauracyjnego), który trzeba było zamaskować.

s13.jpeg


W dodatku, jak się okazało, jest to zaraźliwe, więc ucierpiały kolejne dwa dachy.
s15.jpeg
s14.jpeg

Pozostałe dwa wagony:
s16.jpeg
s17.jpeg

Właśnie zauważyłem, że na 'jedynce' też jest jakiś bubel..
Cóż... Kiedyś poprawię...
Premiera (mam nadzieję) w MUZEUM:)
 
Reakcje
7 2 0
#91
Skład ten szykuję na imprezę. Jeszcze mam trochę czasu, ale roboty jest dużo. Icek będzie składał się z 3 wagonów 2giej klasy, jedynki i knajpy.
Najwięcej czasu schodzi się z delikwentami, któży podrużują tym pociągiem.. Tu poszedłem najtańszą opcją i kupiłem zapas człowieczków w sumie za śmieszne pieniądze (w porównaniu z Preiserami nawet nie malowanymi) - niby malowane, ale trzeba malować. I się schodzi.,..
Zobacz załącznik 995940 Zobacz załącznik 995941
Po malowaniu, jak w miarę wyglądaja do wagonu...
Zobacz załącznik 995942
W tle widać również listwę oświetleniową z kondensatorami.. Oświetlenie cyfrowe..
Zobacz załącznik 995943 Zobacz załącznik 995945
Tych figurkowych pasażerów to na sztuki czy w pudełku się kupuje, bo tak preiser czy noch ma w pudełeczku przeważnie koło 6.
Więc moje pytanie brzmi tak, można zamówić gdzieś więcej tych figurek czy tylko parę razy po 1 opakowaniu?
 
OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
853 3 0
#92
Teraz kupowałem najtańsze - KLIK
tylko trzeba je podmalować, bo takie gotowe są obrzydliwe. Wg mnie nadają się tylko do wnętrza.
 
OP
OP
DziDzia

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
853 3 0
#95
Czołem.
Może to nie tabor (kolejowy), ale też ma koła i jeździ. Makieta nie może obyć się bez aut, dlatego pomału i coś w tej kwestii powstaje, a że temat raczej będzie ograniczony, to nie będę zakładał osobnego wątku).
Pierwszy Honker od GPM.
Daleko mu do najlepszych, ale myślę, że będzie fajnie wyglądał w leśnej scenerii.
tarpan103.jpeg
tarpan104.jpeg
tarpan105.jpeg
tarpan106.jpeg

tarpan101.jpeg
 

Podobne wątki