• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje Sportowe - mafo

OP
OP
Mafo

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Maćku, a mógłbyś zrobić w wolnej chwili fotkę z boku, lekko z przodu, z poziomu okien? A ja bym podrasował fotoszopem...
Spróbuję coś podziałać. Ale musi być dobre światło. Chcesz taki plik w oryginale? Jeśli tak to daj mi na PW swojego maila, bo tu duży plik nie wejdzie.

OP
OP
Mafo

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Co prawda bolidów Formuły 1 nie zbieram, ale trafił mi się okazyjnie bolid w naszej skali to nie omieszkałem go nabyć (dzięki Mirku :)).
Rok 1991 to były pierwsze lata gdy w Polsce pojawiły się osiedlowe telewizje satelitarne i można było śledzić na angielsko- i niemieckojęzycznych kanałach wyścigi samochodowe. To były jedne z pierwszych wyścigów Formuły-1, które mogłem oglądać. Całość sprawiła, że nie mogłem sobie odmówić tej miniaturki. ;)
McLaren MP 4/6 to samochód zrobiony przez firmę McLaren z nadwoziem z włókien węglowych i silnikiem 3.5 V12, zrobionym przez Hondę. Za kierownicą zasiadał Ayrton Senna, który w sezonie 1991 r. wygrał siedem z piętnastu wyścigów, a w trzech był drugi. W sumie wygrał cały sezon, a dla teamu Marlboro-McLaren-Honda zapewnił pierwsze miejsce.
Miniaturkę zrobił Minichamps. Niestety, model ma zamiast napisu Marlboro tylko paski, :mad: co jest (w mojej opinii) zepsuciem wyglądu tego modelu. A szkoda, bo z oryginalnym napisem byłby naprawdę fajnym odwzorowaniem tego bolidu.

Pierwsze zdjęcie zaczerpnięte z Wikipedii, przedstawia Ayrtona Sennę na trasie GP Monaco w 1991 r.

McLaren MP 4-6 A Senna 1991 Monaco.jpg
McLaren MP 4-6 Senna 001.jpg
McLaren MP 4-6 Senna 002.jpg
McLaren MP 4-6 Senna 003.jpg
McLaren MP 4-6 Senna 004.jpg
McLaren MP 4-6 Senna 005.jpg

I jeszcze kilka zdjęć zrobionych w bardziej naturalnej scenerii dla tego modelu niż gablotka. ;)

McLaren MP 4-6 Senna 007.jpg
McLaren MP 4-6 Senna 008.jpg
McLaren MP 4-6 Senna 009.jpg
McLaren MP 4-6 Senna 010.jpg
McLaren MP 4-6 Senna 011.jpg