• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje "samoróby" PKP

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
Muszę powiedzieć, że model wygląda super (ten co kupił zieloną na allegro, dokonał
dobrego zakupu). Model bez dżwięku, ale ma pełne oświetlenie. Jeżdzi płynnie i bez
szarpnięć, czy bujania. W tym malowaniu prezentuje się świetnie.
Na zdjęciach towarzyszą jej SM42 EFC i ST44 DarekW. "Tamarka" stoi na splocie torów.
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Daro, dźwięk to cóż takiego? Znaczy czy oryginalny z SM48 i od kogo kupione?

P.S.
Mogłem się domyśleć w zasadzie, że skoro Jarek coś robił dla kogoś, to że coś z tego może trafić do Ciebie. :) Kurka, że też Cię nie uprzedziłem. :p
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
Irek, dźwięk to ESU 4.0 od ALCO 251 6T, czyli protoplasty lokomotywy TEM2. Może nie jest do końca identyczny ale jedyny dostępny. Z tego co pamiętam to Karol przy programowaniu zamieniał syreny, by bardziej pasowała do orginału.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
Pięknie Ci wyszła ta laska (y) no ale faktem jest, że u Ciebie nic źle nie wyjdzie :D
Mnie to też w przyszłości czeka, bo mnie syn molestuje o model Tamarki właśnie od czasu jednej imprezy w NCK-u, więc będę miał z czego czerpać wzorzec :gwizd:
 
OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
Dzięki:)
Maxeus, jeśli będziesz składał SM48 z UMF to przeanalizuj dobrze wszystkie blachy. Na poprawność wykonania bardzo wpływa kolejność wykonywanych czynności. Model wcale nie jest taki prosty do złożenia jak mogłoby się wydawać i łatwo w nim coś zrobić krzywo.

Jeśli chodzi o diodki to uważam, że te akurat trochę szpecą garnki, ale nie znalazłem nic lepszego, co można byłoby użyć w tym modelu. Używam białych diodek ciepło świecących o symbolu 0306, które sam lutuję. Są one dostępne na allegro lub w dobrych sklepach elektronicznych. Ja nie musiałem kupować oddzielnie, bo były w zestawie razem z blachami, natomiast czerwone są jeszcze mniejsze 0204 i pochodzą od Kluby.
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.442 7 1
Aby nie było widać kwadratów w garach trzeba było pomalować diodki i całość gara na srebrno i potem wydrapać kropki na diodach. Czerwone dawałem do zestawów dyfuzyjne świecące tylko małym punktem.
 
OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
Aby nie było widać kwadratów w garach trzeba było pomalować diodki i całość gara na srebrno i potem wydrapać kropki na diodach. Czerwone dawałem do zestawów dyfuzyjne świecące tylko małym punktem.
Ja użyłem garnków Kluby bo te które dodawałeś do zestawów są za duże. Poza tym nie wystarczy tylko pomalować wnętrza garnka. Najlepszy w/g mnie efekt daje dobrze wyprofilowany odbłyśnik w formie dodatkowej wkładki, co jednak wpływa bardzo na stopień trudności wykonania oświetlenia, bo okazuje się, że po umieszczeniu takiej wkładki w reflektorze jest już bardzo mało miejsca, a trzeba umieścić w niej jeszcze dwie diodki i wyprowadzić cztery kable. Ja dałem sobie jakoś radę i ostatecznie z efektu byłem zadowolony. Twoje czerwone diody może świeciłyby dobrze ale miały większy rozmiar. Ja potrzebowałem mniejszych aby lepiej wyglądały. Na przyszłość jednak pokombinuję z malowaniem tych białych kwadratów tak jak radzisz.
 
OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
Ryfle w 060DA. Ręczna robota polegająca na wklejaniu drucika gr 0,3mm w wyżłobione ścieżki. Później już tylko żmudne szlifowanie i podkład. I tak nie jest idealnie, ale przynajmniej ryfle nie są płaskie
 

Załączniki

Podobne wątki