• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje "samoróby" PKP

A

Anonymous

Gość
Takie cóś do SU45 też majstrowałem ale wszystkie do wywalenia pomalowałem 2 x ale za każdym razem inną farbą no i sie zżarły(farby) i maskownice też sie zżarły.
 

Załączniki

OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
Zacząłem budowę następnej SU46 z polistyrenu, tym razem postanowiłem poprawić błąd jaki popełniłem w poprzedniej. Chodzi głównie o geometrię dachu nad kabinami. W tym egzemplarzu udało mi się wykonać to prawidłowo, dzięki czemu lepiej wgląda całe czoło lokomotywy. Jest to mały szczegół, może dla większości niewidoczny, ale postanowiłem to poprawić. Wykonałem również ,,matki" maskownic wózków i powieliłem je za pomocą żywicy.
 

Załączniki

Mawak

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
Jarosław, Z czego są wykonane reflektory,jest to jakiś odlew czy wystrugane własnoręcznie? :roll:
 
OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
... I właśnie masz błąd w rozwiązaniu ściany przedniej nad górnym reflektorem.Ja go właśnie popełniłem w poprzednim modelu. Większość dostępnych rysunków i dokumentacji na ten temat kłamie. Rzeczywistość w SU46 jest taka jak na fotce ( fotka autorstwa Acid Rain 1973):
 

Załączniki

OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
piu86 napisał(a):
Jarosław, Z czego są wykonane reflektory,jest to jakiś odlew czy wystrugane własnoręcznie? :roll:
garnki reflektorów wykonuję z plastikowych kołków rozporowych lub rurek od balonów. Na zewnątrz obklejam je cienkim paskiem wyciętym na kształt garnka, dzięki czemu równo wpasowuje się w płaszczyznę ściany. Wnętrze reflektora to oszlifowany dremelem polistyren i pomalowany metalizerem. Jest z tym zabawy trochę, ale nie ma lekko...
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Cóż, obserwując geometrię czoła ten szczegół jest oczywisty. Nie jest do tego potrzebne zdjęcie Acida.
 
OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
Witam ! Zakończyłem prace nad modelem SM48-043 z zestawu blach firmy UMF. Zrobiłem kilka fotek, które zamieszczam poniżej. Ogólnie model prezentuje się bardzo ładnie, pokusiłem się aby go przypatynować. Lutowanie zestawu nie sprawiło mi dużo problemu, gorzej z częściami, które koniecznie trzeba było jakoś dorobić, a brakowało ich w zestawie :cry: W budowie modelu starałem się aby jak najlepiej przypominał on oryginał lokomotywy SM48-043. Zamieszczam również krótki filmik z jazdy modelu. Nadmienię, że do napędu modelu wykorzystałem wózki jezdne z lokomotywy Mehano SD40, reszta to przerobione maskownice od M62 Roco, silnik pięciobiegunowy Buhler z dwoma kołami zamachowymi i dekoder Zimo MX630R. Całość daje niezły efekt, model ma napęd na 6 osi, pobór prądu ze wszystkich koł i całkiem dobre właściwości jezdne ( nie szarpie i nie kołysze się). Zapraszam do oglądania:
http://www.youtube.com/watch?v=zSMT8xcJzvc
 

Załączniki

Podobne wątki