• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

moje "samoróby" PKP od SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#1
Witam, na imię mam Sławek i modeluję już od dość dawna, choć ze sporymi przerwami. To ostatnia rzecz, którą udało mi się zrobić prawie do końca (17W ze zdejmowanym dachem). Brakuje jeszcze opisów i skala, tym razem niestety, odrobinkę większa niż H0...
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#2
Witam Cię Sławku jeszcze raz, tym razem na forum, bo na wystawie już się widzieliśmy,
cieszę się że powróciłeś do tego hobby,
pokazuj co tam jeszcze masz esowatego, najlepiej w nowym wątku :)
 

Shepard

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
"... skala, tym razem niestety, odrobinkę większa niż H0... "

To znaczy: "zero"? (Czy chodzi, że "większa" cyfra (87 - np. 120...)
Jeśli 43 - to wanna, której kawałek widać należy może do TeIgreka? 1/43?

S.
 
A

Anonymous

Gość
#4
Shepard napisał(a):
"... skala, tym razem niestety, odrobinkę większa niż H0... "

To znaczy: "zero"? (Czy chodzi, że "większa" cyfra (87 - np. 120...)
Jeśli 43 - to wanna, której kawałek widać należy może do TeIgreka? 1/43?

S.
Shep, co to znowu za skala 1/43 , samochodowa jakas?
 

Shepard

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Jaja se Asan robisz? :D
1/43 (w dokładniej: 1/43,5) to jest PIERWSZA i PODSTAWOWA skala KOLEJOWA :D
Inne - w tym pół/ZERO, czyli 1/87 wzięły się od niej.
I bez ściemy mi tu tylko, że kolejowa to jest 1/45!!!!!!
To WROGA propaganda!
(Szczególnie, że jak tak model pomniejszyć a skalę - razy dwa: wychodzi jak w pysk strzelił tyle ile ma wyjść :LOL: 87. Nie 90 ani 70 tylko 87...)

1/43.5

No.

A gdyby tak ukośnik i przecineczek wyjąć, zostanie: 1435.
Milimetrów na ten przykład. A może komuś się ta liczba z czymś... kojarzy? :D

S.
 
A

Anonymous

Gość
#9
Shepard napisał(a):
Jaja se Asan robisz? :D
1/43 (w dokładniej: 1/43,5) to jest PIERWSZA i PODSTAWOWA skala KOLEJOWA :D
Inne - w tym pół/ZERO, czyli 1/87 wzięły się od niej.
I bez ściemy mi tu tylko, że kolejowa to jest 1/45!!!!!!
To WROGA propaganda!
(Szczególnie, że jak tak model pomniejszyć a skalę - razy dwa: wychodzi jak w pysk strzelił tyle ile ma wyjść :LOL: 87. Nie 90 ani 70 tylko 87...)

1/43.5



S.
no , myslalem ze zapomniales o piateczce po przecinku , a swoja droga to twoja interpretacja jedynie slusznej wiekszej skali, a powiedz mi co na to NEM????
wszak (jak to mawia Drakula) europedaly nie czytaja co ustalili tylko zatwierdzaja.
Ciekawe co tam zatwierdzili w temacie skali zwanej 0, slownie ZERO!!!

http://www.geocities.com/nem010/
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#10
Skala, o której piszę to S (1:64). Daje duże możliwości w odwzorowaniu szczegółów, a modele nie są jeszcze takie duże. NIestety, u nas niepopularna w ogóle, jedynie w USA jest kilka firm, które robią coś wartego uwagi. Tak więc raczej bez przyszłości.

Maciek - osobnego wątku nie ma co zakładać, wszystko co kiedyś zrobiłem wchodzi w kadr na zamieszczonym wcześniej zdjęciu.

Wanna to koniec Ty45. Nie mam za dobrych fotek, ale zaraz coś wkleję.
 

Załączniki

OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#11
Teraz full color (przepraszam za mało profesjonalne tło i oświetlenie, ale 45-tka przeleżała kilkanaście lat w pudełku, nigdy nie doczekała się ani kawałka makiety, po której mogłaby pojeździć, ani długiego pociągu z węglem, ani porządnej sesji zdjęciowej, ani patynowania, które miałem w planie...). Tak to jest, gdy człowiek szarpnie się na nietypową skalę...
 

Załączniki

Shepard

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
A detale? Koła i inne takie? Produkcja własna czy zaadaptowane z czegoś? (nie mam nawet pomysłu: z czego... : -))))

"... Ciekawe co tam zatwierdzili w temacie skali zwanej 0, slownie ZERO!!! ... "

Szczerze? A G..NO mnie to obchodzi. :D
Dla mnie istotna jest TRADYCJA. A ta od Dinky, Mehano i F.H. się (plus/minus) wywodzi.
NEM-SREM, jak komuś pasi - niech se robi według NORM.
Dla mnie (i wieeeelu innych zresztą) ZERO - to dziś ciągle 1/43.5 (1/43)...
Tylko jeśli już - niech w tych NEM zapiszą, że PÓŁ-ZERO - to jest 1/90... :LOL:

S.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#14
Pierwszy , lśniący model czterdziestki piątki o numerze siedemdziesiąt jeden o pozytywnych proporcjach całości i detalu z metalu , albo papieru , a może z żywicy , w kolorze , już jako pomnik wraz z węglarką czteroosiową siedemnaście W- z dachem ( niewyprofilowana wewnętrzna strona kół ) stoi na tle szafy na wysoki połysk- coś fantastycznego !! poza tym autor również buduje napięcie prezentacji
 
A

Anonymous

Gość
#15
Shepard napisał(a):
A detale? Koła i inne takie? Produkcja własna czy zaadaptowane z czegoś? (nie mam nawet pomysłu: z czego... : -))))

"... Ciekawe co tam zatwierdzili w temacie skali zwanej 0, slownie ZERO!!! ... "

Szczerze? A G..NO mnie to obchodzi. :D
Dla mnie istotna jest TRADYCJA. A ta od Dinky, Mehano i F.H. się (plus/minus) wywodzi.
NEM-SREM, jak komuś pasi - niech se robi według NORM.
Dla mnie (i wieeeelu innych zresztą) ZERO - to dziś ciągle 1/43.5 (1/43)...
Tylko jeśli już - niech w tych NEM zapiszą, że PÓŁ-ZERO - to jest 1/90... :LOL:

S.
Tradycja??? i tu jestes w bledzie , bo to tylko twoja interpretacja , skala 1:43,5 to skala FRANCUSKA I ANGIELSKA!!!!!! pozostale kraje europy maja w tradycji skale 1:45 i tyle.
Pozdrawiam.
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#16
Shepard napisał(a):
A detale? Koła i inne takie? Produkcja własna czy zaadaptowane z czegoś? (nie mam nawet pomysłu: z czego... : -))))
Koła to obręcze z BR01 w H0, cały środek to już własna robota. Napęd silnikiem Silma (bardzo płynnie startuje, pracuje cicho) schowanym w palenisku na czwartą oś wiązaną, druga i trzecia napędzane przekładniami zębatymi schowanymi całkowicie w ostoi, pierwsza i piąta wiązarami. Przechodzi przez łuki r=800. Oświetlenie żarówkami i światłowodami. Pozostałe detale to już produkcja własna (sprężynujące zderzaki, otwierane drzwi, otwierane klapy do wlewania wody, itp, itd.).

Hoart napisał(a):
z metalu , albo papieru , a może z żywicy ,
jest i metal, i karton, i żywica, i trochę innych materiałów :grin:

hugwa napisał(a):
A nie nawiązywałeś łączności z innymi eSkowcami? Słyszałem o dwóch takich (nic nie ukradli).
Ja znam jednego, S-ka to była nasza wspólna decyzja, no i w jego przypadku dorobek po latach jest podobny...
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#17
SD napisał(a):
Ja znam jednego, S-ka to była nasza wspólna decyzja, no i w jego przypadku dorobek po latach jest podobny.
Pamietam że okrutnie mi sie podobały modele jednego takiego co się ze stolnicy do Olsztyna (chyba) wyniósł, znaczy Andrzeja Brejlaka. Były na kilku wystawach. Miał chyba Tp2 (a może 4) i jakieś wagony, cos wąskotorowego...
Kiedyś nawet stronkę bardzo zacna powiesił, ale zdechła wieki temu...
 

Podobne wątki