• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje przeróbki PKP i Prywatnych Przewoźników :)

OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#83
Witam jak pisałem wcześniej kilka słów o EP05-22.Model powstał o oparciu odlewu żywicznego kupionego na Allegro od Loko-Jacko.Napęd jaki zastosowałem został zaczerpnięty to Elektrowóz Roco BR140.Sama buda miała wiele do życzenia,troszkę pracy trzeba było włożyć i wyciśłem z tego ile mogłem :) oklejona została ona,sporą ilością elemętów fototrawionych zaprojektowanych przez mojego kolegę,opis kalkomania Allegratka,wszystko pomalowane farbami akrylowymi.W środku znajduję się imitacja pulpitu maszynisty.Lokomotywa jest sterowana cyfrowo posiada dekoder jazdy Zimo MX630 oświetlenie białe i czerwone,światło manewrowe,oraz krótkie i długie wszystko na diodach.Czesio radzi sobie nawet na łukach R2 pomimo maskownic znajdujących się częściowo w obudowie.Reszta na zdjęciach poniżej.Pozdrawiam Daniel:)
 

Załączniki

boczek01

Moderator Grupy "Piętrusek"
OKMK Piętrusek
KKMK
Reakcje
11 0 0
#84
No wreście będzie co miało ciągnąc mój zestaw wagonów osobowych pkp :). Prezentuje się okazale, a razem ze skladem osobówki będzie wyglądać super :)
 
OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#88
Oto kilka moich moich ostatnich wypocin,jeszcze sporo przy nich do zrobienia,ale coś przy nich dłubię w przerwie między innymi pracami :)
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#91
Piękana robota, ale trochę dziwnie wyglądają te ukośne poręcze na czole EU07. Jakoś nie pamiętam, bym takie widział, ale tyle jest teraz wariantów przebudowy w trakcie napraw, że z pewnością nie wszystko widziałem.
 
OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#92
Karolu odlew kupiony z 2 lata temu na giełdzie w Katowicach i tak przeleżał,ale kogo produkcja to nie wiem nie miałem nigdy do czynienia z 07 kupiłem sam odlew,a reszta to już rzeźba,jeszcze muszę zrobić kabinki założyć elektronikę i kilka drobiazgów,a jeśli chodzi o poręcze Panie Andrzeju to takie małe foto :)
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#93
OK, dzięki za foto. Potwierdza ono, że nie wszystko wiem;). Ale dalej wyglada to dziwnie, troche nietypowo:).
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#94
Karolu odlew kupiony z 2 lata temu na giełdzie w Katowicach i tak przeleżał,ale kogo produkcja to nie wiem nie miałem nigdy do czynienia z 07 kupiłem sam odlew,a reszta to już rzeźba,jeszcze muszę zrobić kabinki założyć elektronikę i kilka drobiazgów,a jeśli chodzi o poręcze Panie Andrzeju to takie małe foto :)
OK, dzięki za foto. Potwierdza ono, że nie wszystko wiem;). Ale dalej wyglada to dziwnie, troche nietypowo:).
Nietypowe dla 4E, przewaznie maja je 303E i nie takie skosne, teraz co lokomotywa PKP to inna, troche taki nielad ale skoro parowozow nie ma to dodaje to zroznicowania, teigrekty2 docenia to:)
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#95
No ładna 07, ja teraz laserem taką drukuje:)
W niedalekiej przyszłości planuje zrobić formy 4E ful wypas (buda, wózki, osprzęt), tylko dalej myśle jak zrobić "kopyta":( Może 3D:confused:
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#97
Napewno przed rozpoczęciem będe prosił o porady jak zrobić kopyto (ręcznie czy druk 3D), a i planuje zrobić forme pod szmacianki (mata szklana i żywica).
Projekt na 80% zmaterializuje, tylko ten problem z kopytem:niepewny:
 

Podobne wątki