• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje przeróbki PKP i Prywatnych Przewoźników :)

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam:)

Od czasu kiedy wykonałem model Elektrowozu serii ET21-495 w dwóch rożnych malowaniach, na podstawie kitów od "Jan-Kol'a" nie prezentowałem na forum swoich kolejnych prac. Za namową swojego serdecznego kolegi "Boczek01" :p postanowiłem to zmienić i wystawić kilka fotek mojej ostatnich konwersji. Na początek: M62-1186 Pol Miedź Trans, M62-2006 Lotos Kolej, wagon do przewozu materiałów sypkich serii Uacs-408S, Cysterne DEC, Fals-y Pol Miedź Trans oraz 3E-52 Operator Kolejowy Szczakowa zwany "Sputnikiem" jeszcze nieskończony czeka na elektronikę i oświetlenie :)
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#4
Kolega Badylek ma w podpisie taki tekst: Tylko co Diabły są winne, że nie mam drogie hobby? Czy to nie powinno być: ...że mam drogie hobby?
 

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
101 0 2
#8
Andrzej Harassek napisał(a):
Kolega Badylek ma w podpisie taki tekst: Tylko co Diabły są winne, że nie mam drogie hobby? Czy to nie powinno być: ...że mam drogie hobby?
Powinno... mam problem z edycją podpisu :( Dziękuję za zwrócenie uwagi.
 
OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#9
Witam ponownie:) Po krótkiej przerwie dalsza cześć prac,tym razem ST44-280 oraz ST44-324 PKP Cargo :) 280 praktycznie ukończona czeka na elektronikę,a przy 324 Cargo jeszcze wiele prac,ale jestem już bliżej niż dalej na ukończeniu prac wykończeniowych:)
 

Załączniki

OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#12
Kamilu jeśli chodzi o napęd w Szczakowej to jest tam zastosowany najtańszy Mehano,chyba z SD40:) nie jest to jakaś rewelacja,ale radzi jako tako:)
 

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#14
no właśnie chyba czas na nowy pistolet bo ma za dużą kroplę wg mnie to lepiej wyglądało by to zrobione pędzlem bo teraz to taka wysypka :) pozdrawiam
 

Bipa1966

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#15
Gagarek wyglada rewelacyjne !! Malowanie wyszlo calkiem -calkiem !! A z tym dachem.....moze miales zle wyregulowany aerograf....lub za gesta farbe....tak mi to wyglada :D
 
OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#16
Za gęsta farba i utwardzacz :( ale już nie będę paprał bo ten dach będzie w końcu czarny całkowicie :) zagadałem się przez telefon, a w aerografie utwardzacz też zaczął swoje robić ,ale w rzeczywistości tego tak bardzo nie widać :p
 

wechciu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Wygląda super.
Przy tej okazji mam zapytanie o farby do malowania polskiego taboru. U mnie nie ma sklepu z akcesoriami, więc najczęściej zamawiam wszystko przez net. Tak poszedłbym ze wzorem i dobrałbym to co potrzeba. Chciałbym wiedzieć jakimi kolorami (numery humbrol lub revell) malować SM42 i SM48 oraz inne. Dokładnie chodzi mi o kolory zielone, czy trzeba mieszać, czy są gotowe? Może jeszcze niebieski pod cargo.
 
OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#19
Witam ponownie po krótkiej przerwie :) Oto kilka fotek moich kolejnych prac.Jeszcze nieukończone ST44 PKP CARGO czeka na elektryke,oraz Dumpcary PCC i nieposkładane jeszcze Falsy Pol Miedz Trans :)
 

Załączniki

OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#20
Jeśli chodzi o farbki to ci nie doradzę,z tego względu,że kupuje na oko i maluje samochodówkami :) Mam taką mieszalnie u siebie w miasteczku idę do pana i jak mnie pan widzi kładzie walizeczkę z tysiącami odcieni siedzę i wybieram dorabia mi nawet 50 mililitrów wszystko metoda na oko:),wiec nie podam ci numeru,ani symbolu przykro mi bardzo:(
 

Podobne wątki