• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje projekty polskiego taboru w TT

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
#24
Kolego piękny ten FIAT. Troszkę popracowałbym nad czołem maszyny. Ta półka pod przednimi oknami powinna być prawie płaska a nie tak pochyła. No i górne żaluzje na boku w tym schemacie malowania (254) powinny być aluminiowe a nie jasno zielone. Powodzenia!
 
OP
OP
KamilW

KamilW

Aktywny użytkownik
Reakcje
62 0 0
#25
Jako, że w naszej skali jest niedobór polskiego torowiska również w tej kwestii podjąłem pewne działania - pomysł jest taki aby wykonać odlewane z żywicy podkłady betonowe i drewniane dla szyn CODE 70 i CODE 55 w tym przynajmniej 3 typy rozjazdów, przejścia rozjazdowe dla typowych odległości między torami i rozjazdy krzyżowe pojedyncze i podwójne, a także akcesoria czyli kozły, imitacje napędów i wykolejnice.

Podkład betonowy prosty (CODE 55) (1).jpg Podkład betonowy prosty (CODE 55) (2).jpg Podkład betonowy prosty (CODE 55) (3).jpg

(Podkład betonowy, szyna CODE 55)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#26
No moje gratulacje:) wyglada to wszystko wybornie. Pomyśleć że pozostawiłem tą skalę dawno temu... ale dobrze nie miałbym jak robić autek RC :)
 
OP
OP
KamilW

KamilW

Aktywny użytkownik
Reakcje
62 0 0
#29
Prośba.
Rzućcie proszę okiem i powiedzcie co ewentualnie poprawić.
Są pewne uproszczenia ze względu na skalę (TT) i możliwości druku oraz późniejszego wykańczania.
Zostały jeszcze do uzupełnienia elementy niesymetryczne.

ET22 (1).jpg
ET22 (2).jpg
ET22 (3).jpg
ET22 (4).jpg
ET22 (5).jpg
ET22 (6).jpg


Zrzuty bez perspektywy:

ET22 (7).jpg
ET22 (8).jpg

Z góry dzięki za pomoc.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#33
Właśnie to miałem na myśli pytając o numer. Nie powinno być poszerzenia ostoi na środkowym zestawem kołowym każdego z wózków.
 
OP
OP
KamilW

KamilW

Aktywny użytkownik
Reakcje
62 0 0
#34
Zostawiłem to w razie jakbym chciał zrobić inny numer - zawsze łatwiej odciąć niż dorobić. Ale muszę sprawdzić czy jest sens to zostawiać. A jak oceniacie pudło (kształt, proporcje)?
 

KHAB

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
117 7 1
#35
Moim zdaniem ET22 podobnie jak EP09 bardzo łatwo "skopać". Na moje oko wygląda dobrze, proporcje są w porządku, ale myślę, że więcej jest w stanie powiedzieć Kolega Meggido, który zbudował już jeden model "byka" i jak pokazywał w swoim wątku jest w trakcie budowy następnego. Mam wrażenie, że coś nie tak jest z dachem, ale nie jestem w stanie wychwycić co dokładnie. Mogę się mylić.
 

bankier9a

Aktywny użytkownik
Reakcje
246 9 4
#36
Okno "na łuku" w rzeczywistości odpowiada wysokością tym z czoła lokomotywy (a boczne są mniejsze). Brakuje także "wywietrzników" na dachu oraz szerszej otuliny górnej lampy kryjącej trąbki.