• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje projekty 1:87 - SM03, EL100, SBCgix

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Czy ktoś ma może zdjęcia lokomotyw typu 401Da początkowych lat ich eksploatacji, czyli 70-tych ewentualnie 80-tych, najlepiej z Górnego Śląska?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Jak już pisałem w innym wątku, ostatnio przybyły do mnie kolejne modele do kolekcji modeli lokomotyw w malowaniu PKP CARGO. Po opisanym wcześniej w innym wątku modelu SM48, teraz słów kilka o drugim z modeli - SM03. SM03 to obecnie najmniejsza z normalnotorowych eksploatowanych lokomotyw, niezależnie czy mowa jest o spalinowych czy elektrycznych, oraz czy manewrowych czy innych.

Jak łatwo się domyśleć, twórcą modelu był Piotr. Inaczej bym nie pisał w Jego wątku. :)

Podobnie jak w przypadku modelu SM48 produkcji UMF, tak i tutaj gdy nawiązałem kontakt z Piotrem w sprawie modelu SM03, wpierw zacząłem od ustalenia czy model budowany dla mnie byłby identyczny z tym pokazywanym już dawno temu, czy może zechciałby poznać moje uwagi na temat modelu i może coś poprawić. Piotr przyjął propozycję z entuzjazmem, a zatem wykonałem dokumentację z uwagami do wcześniej wykonanego i pokazywanego przez Piotra modelu w malowaniu PKP CARGO.

I znów dokumentacja zawierała uwagi osobno dla ścian lewej, prawej, przedniej i tylnej, oraz inne uwagi. Uwagi dotyczyły tego, co w modelu jest a być nie powinno, czego brakuje, wyglądu i umieszczenia detali, ich malowania jak i modelu ogólnie, oraz oznaczeń. W sumie ponad 30 uwag oraz specyfikacja zamówienia. Szczególnie co mi się nie podobało we wcześniej wykonanym modelu, to barwy. Ledwo imitujące te stosowane przez PKP CARGO, dlatego tu mi mocno zależało na poprawie tego stanu rzeczy.

Piotr tworzył model dosyć długo, ale i chęć zrealizowania wszystkich moich uwag oraz sprostania moim wyższym oczekiwaniom powodowała, że pracy było więcej. Nie raz korespondowaliśmy ze sobą, ustalaliśmy jakieś szczegóły, oglądałem zdjęcia z postępów prac.

Ostatecznie model trafił do mnie. Trochę się bałem efektu końcowego, bo to drobny model, ale efekt jest jak najbardziej pozytywny. Pewne niuanse może można by zrobić troszkę dokładniej, ale to takie niuanse, że nie mam zamiaru narzekać. Niemal wszystkie uwagi moje zostały uwzględnione, ta najważniejsza dla mnie dotycząca malowania - także. Efektem jest kolejny model cieszący oko, szczególnie, że to bardzo mały model i przy postawieniu go przy jakimkolwiek innym, zawsze wygląda na mały.

Poniżej zdjęcia tego maleństwa. Zaznaczam to wciąż z pewnej ważnej przyczyny. Otóż fotografowanie modeli ma to do siebie, że możemy uzyskać ogromne zbliżenie wydobywające wszelkie błędy i niedoskonałości, jakich przy oglądaniu modelu na żywo po prostu nie widać. Na zdjęciu coś może się wydawać nie do końca idealne i zapewne takie faktycznie jest, ale zupełnie nie dostrzega się tego oglądając normalnie model - zupełnie nie psuje to odbioru. Ponieważ jak wspominałem, modelik ten przy każdym innym jest mały, to tym bardziej jest pocieszny. ;-)

04.jpg 05.jpg

Tym razem także - manewrowi Pan Roman i Pan Jacek postanowili pojawić się podczas sesji foto. Z uwagą oglądali kolejny nabytek.

06.jpg

A na koniec zdjęcie, jakie uważam za najładniejsze ze wszystkich.

07.jpg

Współpraca z Piotrem, jaka dała w efekcie fajny model powoduje, że stworzyłem już dokumentację uwag do innego modelu produkowanego przez Piotra. Na jej stworzenie poświęciłem ogrom czasu. Obecnie zaś jesteśmy z Piotrem na etapie ustalania szczegółów zamówienia w oparciu o tę dokumentację, bo uwag jest bardzo dużo, a przez to i model staje się bardziej skomplikowany, bardziej czasochłonny oraz droższy. Trzeba wszystko wypośrodkować.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
@CoCu , super że poświęciłeś czas i napisałeś referat z którego nie wiele wynika, no może poza tym że modele Piotra czy UMF nie spełniają Twoich oczekiwań.
Skoro już tyle czasu poświęciłeś na te pisanie to mogłeś wymienić te 30 uwag (różnic) które występują w Twoich modelach a w naszych nie. Zapewne nie tylko ja chętnie poznam różnice których w sumie nie widać, no poza może malowaniem a tym bardziej aż 30 różnic.
Będę wdzięczny jeżeli poświęcisz jeszcze chwilkę i wypiszesz te 30 no może chociaż 15 różnic (i nie pisz tylko o malowaniu).
Pozdrawiam.
 

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
Jak już pisałem w innym wątku, ostatnio przybyły do mnie kolejne modele do kolekcji modeli lokomotyw w malowaniu PKP CARGO. Po opisanym wcześniej w innym wątku modelu SM48, teraz słów kilka o drugim z modeli - SM03. SM03 to obecnie najmniejsza z normalnotorowych eksploatowanych lokomotyw, niezależnie czy mowa jest o spalinowych czy elektrycznych, oraz czy manewrowych czy innych.

Jak łatwo się domyśleć, twórcą modelu był Piotr. Inaczej bym nie pisał w Jego wątku. :)

Podobnie jak w przypadku modelu SM48 produkcji UMF, tak i tutaj gdy nawiązałem kontakt z Piotrem w sprawie modelu SM03, wpierw zacząłem od ustalenia czy model budowany dla mnie byłby identyczny z tym pokazywanym już dawno temu, czy może zechciałby poznać moje uwagi na temat modelu i może coś poprawić. Piotr przyjął propozycję z entuzjazmem, a zatem wykonałem dokumentację z uwagami do wcześniej wykonanego i pokazywanego przez Piotra modelu w malowaniu PKP CARGO.

I znów dokumentacja zawierała uwagi osobno dla ścian lewej, prawej, przedniej i tylnej, oraz inne uwagi. Uwagi dotyczyły tego, co w modelu jest a być nie powinno, czego brakuje, wyglądu i umieszczenia detali, ich malowania jak i modelu ogólnie, oraz oznaczeń. W sumie ponad 30 uwag oraz specyfikacja zamówienia. Szczególnie co mi się nie podobało we wcześniej wykonanym modelu, to barwy. Ledwo imitujące te stosowane przez PKP CARGO, dlatego tu mi mocno zależało na poprawie tego stanu rzeczy.

Piotr tworzył model dosyć długo, ale i chęć zrealizowania wszystkich moich uwag oraz sprostania moim wyższym oczekiwaniom powodowała, że pracy było więcej. Nie raz korespondowaliśmy ze sobą, ustalaliśmy jakieś szczegóły, oglądałem zdjęcia z postępów prac.

Ostatecznie model trafił do mnie. Trochę się bałem efektu końcowego, bo to drobny model, ale efekt jest jak najbardziej pozytywny. Pewne niuanse może można by zrobić troszkę dokładniej, ale to takie niuanse, że nie mam zamiaru narzekać. Niemal wszystkie uwagi moje zostały uwzględnione, ta najważniejsza dla mnie dotycząca malowania - także. Efektem jest kolejny model cieszący oko, szczególnie, że to bardzo mały model i przy postawieniu go przy jakimkolwiek innym, zawsze wygląda na mały.

Poniżej zdjęcia tego maleństwa. Zaznaczam to wciąż z pewnej ważnej przyczyny. Otóż fotografowanie modeli ma to do siebie, że możemy uzyskać ogromne zbliżenie wydobywające wszelkie błędy i niedoskonałości, jakich przy oglądaniu modelu na żywo po prostu nie widać. Na zdjęciu coś może się wydawać nie do końca idealne i zapewne takie faktycznie jest, ale zupełnie nie dostrzega się tego oglądając normalnie model - zupełnie nie psuje to odbioru. Ponieważ jak wspominałem, modelik ten przy każdym innym jest mały, to tym bardziej jest pocieszny. ;-)

Zobacz załącznik 408063 Zobacz załącznik 408064

Tym razem także - manewrowi Pan Roman i Pan Jacek postanowili pojawić się podczas sesji foto. Z uwagą oglądali kolejny nabytek.

Zobacz załącznik 408065

A na koniec zdjęcie, jakie uważam za najładniejsze ze wszystkich.

Zobacz załącznik 408066

Współpraca z Piotrem, jaka dała w efekcie fajny model powoduje, że stworzyłem już dokumentację uwag do innego modelu produkowanego przez Piotra. Na jej stworzenie poświęciłem ogrom czasu. Obecnie zaś jesteśmy z Piotrem na etapie ustalania szczegółów zamówienia w oparciu o tę dokumentację, bo uwag jest bardzo dużo, a przez to i model staje się bardziej skomplikowany, bardziej czasochłonny oraz droższy. Trzeba wszystko wypośrodkować.
Można prosić zdjęcie tej lokomotywy w towarzystwie innej? Tak dla zobrazowania rozmiaru.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
hm Irek .. mam ten model w formie kit-u ale nie widzę jakiś super różnic między .... "maleństwo" bardzo fajnie zrobione .. schludnie i czysto .. jak możesz napisz co było zakresem prac podczas prac na lokiem ...
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Model Cocu oczywiście zrobiony jest z tych samych podzespołów co cała seria moich SM03 łącznie z zestawami, różnice, których pisze Irek poza malowaniem dotyczą na prawdę szczegółów takich jak np. kolor wycieraczek czy dekielków od przewodów wlewowych. Irek zrezygnował też z gniazda sprzęgu model ma za to działający sprzęg śrubowy.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Model Cocu oczywiście zrobiony jest z tych samych podzespołów co cała seria moich SM03 łącznie z zestawami, różnice, których pisze Irek dotyczą poza malowaniem dotyczą na prawdę szczegółów takich jak np. kolor wycieraczek czy dekielków od przewodów wlewowych. Irek zrezygnował też z gniazda sprzęgu model ma za to działający sprzęg śrubowy.
No i to wszystko wyjaśnia. Czyli model jest odzwierciedleniem po prostu konkretnego numeru, nic ponadto a też 30 różnic dotyczy malowania.
Choć skoro jest ktoś już takim purystom to podstawową rzeczą jaka rzuca się w oczy to to że nad reflektorami klosze powinny być czerwone lub pomarańczowe, nie białe.
Tym samym przy takim niedopatrzeniu nie wychwalałbym się się jaki to mam super model lepszy od seryjnego.
I nie jest moim zamiarem wzbudzanie jakiejś awantury, lecz gdy czytam takie posty po prostu śmiech mnie bierze :LOL:
A co do Twoich prac @piotr66 to jest to pierwsza klasa, jak zawsze zresztą (y)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Przez takie wypowiedzi jak Twoja, odechciewa się cokolwiek zaprezentować na forum. Wyciągnę z tego wnioski i może nie będę Cię więcej męczył moimi prezentacjami.

A co do kloszy, to nie kumam czemu próbujesz w tym temacie ze mnie robić głupka, sporo wykonawcą modelu jest Piotr i to on tego nie zrobił jak należy. Może jednak chęć bycia złośliwym spowodowała że w jednym miejscu słodzisz Piotrowi, a w innym pisząc o błędach w modelu wytykasz mu błędy.

Kolor kloszy zawierał się w moich uwagach, ale nie zrealizowanie akurat tego punktu ani trochę nie odbiera mi radości z posiadania tego modelu. Nie ma modeli idealnych.
 
J

Jurek ST44

Gość
Jak już pisałem w innym wątku, ostatnio przybyły do mnie kolejne modele do kolekcji modeli lokomotyw w malowaniu PKP CARGO. Po opisanym wcześniej w innym wątku modelu SM48, teraz słów kilka o drugim z modeli - SM03. SM03 to obecnie najmniejsza z normalnotorowych eksploatowanych lokomotyw, niezależnie czy mowa jest o spalinowych czy elektrycznych, oraz czy manewrowych czy innych.

Jak łatwo się domyśleć, twórcą modelu był Piotr. Inaczej bym nie pisał w Jego wątku. :)

Podobnie jak w przypadku modelu SM48 produkcji UMF, tak i tutaj gdy nawiązałem kontakt z Piotrem w sprawie modelu SM03, wpierw zacząłem od ustalenia czy model budowany dla mnie byłby identyczny z tym pokazywanym już dawno temu, czy może zechciałby poznać moje uwagi na temat modelu i może coś poprawić. Piotr przyjął propozycję z entuzjazmem, a zatem wykonałem dokumentację z uwagami do wcześniej wykonanego i pokazywanego przez Piotra modelu w malowaniu PKP CARGO.

I znów dokumentacja zawierała uwagi osobno dla ścian lewej, prawej, przedniej i tylnej, oraz inne uwagi. Uwagi dotyczyły tego, co w modelu jest a być nie powinno, czego brakuje, wyglądu i umieszczenia detali, ich malowania jak i modelu ogólnie, oraz oznaczeń. W sumie ponad 30 uwag oraz specyfikacja zamówienia. Szczególnie co mi się nie podobało we wcześniej wykonanym modelu, to barwy. Ledwo imitujące te stosowane przez PKP CARGO, dlatego tu mi mocno zależało na poprawie tego stanu rzeczy.

Piotr tworzył model dosyć długo, ale i chęć zrealizowania wszystkich moich uwag oraz sprostania moim wyższym oczekiwaniom powodowała, że pracy było więcej. Nie raz korespondowaliśmy ze sobą, ustalaliśmy jakieś szczegóły, oglądałem zdjęcia z postępów prac.

Ostatecznie model trafił do mnie. Trochę się bałem efektu końcowego, bo to drobny model, ale efekt jest jak najbardziej pozytywny. Pewne niuanse może można by zrobić troszkę dokładniej, ale to takie niuanse, że nie mam zamiaru narzekać. Niemal wszystkie uwagi moje zostały uwzględnione, ta najważniejsza dla mnie dotycząca malowania - także. Efektem jest kolejny model cieszący oko, szczególnie, że to bardzo mały model i przy postawieniu go przy jakimkolwiek innym, zawsze wygląda na mały.

Poniżej zdjęcia tego maleństwa. Zaznaczam to wciąż z pewnej ważnej przyczyny. Otóż fotografowanie modeli ma to do siebie, że możemy uzyskać ogromne zbliżenie wydobywające wszelkie błędy i niedoskonałości, jakich przy oglądaniu modelu na żywo po prostu nie widać. Na zdjęciu coś może się wydawać nie do końca idealne i zapewne takie faktycznie jest, ale zupełnie nie dostrzega się tego oglądając normalnie model - zupełnie nie psuje to odbioru. Ponieważ jak wspominałem, modelik ten przy każdym innym jest mały, to tym bardziej jest pocieszny. ;-)

Zobacz załącznik 408063 Zobacz załącznik 408064

Tym razem także - manewrowi Pan Roman i Pan Jacek postanowili pojawić się podczas sesji foto. Z uwagą oglądali kolejny nabytek.

Zobacz załącznik 408065

A na koniec zdjęcie, jakie uważam za najładniejsze ze wszystkich.

Zobacz załącznik 408066

Współpraca z Piotrem, jaka dała w efekcie fajny model powoduje, że stworzyłem już dokumentację uwag do innego modelu produkowanego przez Piotra. Na jej stworzenie poświęciłem ogrom czasu. Obecnie zaś jesteśmy z Piotrem na etapie ustalania szczegółów zamówienia w oparciu o tę dokumentację, bo uwag jest bardzo dużo, a przez to i model staje się bardziej skomplikowany, bardziej czasochłonny oraz droższy. Trzeba wszystko wypośrodkować.


Jak Boga kocham naprawde nie wiadomo o co chodzi w tej wyypowiedzi, i czemu miała służyć, skoro nikt nie dowiedział się niczego.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Ale czemu traktujesz ich tak rzeczowo? Nie są aż tacy źli.
Obaj przybyli do mnie z firmy Preiser. Pan Jacek ma numer służbowy 28008, a Pan Roman 28010.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Przez takie wypowiedzi jak Twoja, odechciewa się cokolwiek zaprezentować na forum. Wyciągnę z tego wnioski i może nie będę Cię więcej męczył moimi prezentacjami.
Widać kolego nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, fotki pstryknąłeś ładne, ja nie potrafię takich robić ale opis jak zresztą wiele osób zauważyło zupełnie nic nie wniósł poza pokazaniem Twej wyniosłości.

A co do kloszy, to nie kumam czemu próbujesz w tym temacie ze mnie robić głupka, sporo wykonawcą modelu jest Piotr i to on tego nie zrobił jak należy. Może jednak chęć bycia złośliwym spowodowała że w jednym miejscu słodzisz Piotrowi, a w innym pisząc o błędach w modelu wytykasz mu błędy.
Nie próbuję zrobić z Ciebie głupka ani przez chwilę, tylko staram się zrozumieć sens Twojego referatu.
I w tym miejscu sam sobie zaprzeczasz, z jednej strony rozpisujesz się że seryjny model Tobie nie odpowiada więc zamawiasz wedle swoich wytycznych, a z drugiej strony coś co zauważyłem jako bardzo widoczne niedociągnięcie które myślę jest w tych wszystkich jak pisałeś 30 zmianach najważniejsze nie stanowi dla Ciebie problemu.
I pod żadnym pozorem nie sugeruj że słodzę Piotrowi bo nie mam w tym żadnego interesu tylko podziwiam człowieka za to co potrafi tworzyć a nie tylko pieprzyć o jakiś widzimisie.
Tak więc nie wytykam Piotrowi żadnych błędów bo przecież Ty wszystkie swoje uwagi naniosłeś do zamówienia.

Kolor kloszy zawierał się w moich uwagach, ale nie zrealizowanie akurat tego punktu ani trochę nie odbiera mi radości z posiadania tego modelu. Nie ma modeli idealnych.
I tu się w pełni z Tobą zgadzam, to są modele które nigdy nie będą idealne, rozumiem doskonale Twoją radość i podzielam, lecz tym bardziej nie zrozumiały jest Twój referat w tym wątku jak i w wątku UMF.

Szczerze pozdrawiam @CoCu , bez żadnych uraz czy podtekstów.

PS. dzięki za słabą ocenę, wal kolejne i nie martw się, nie zrewanżuję się tym samym, wyrosłem już z tego ;-)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
opis jak zresztą wiele osób zauważyło zupełnie nic nie wniósł poza pokazaniem Twej wyniosłości
Skoro zatem wiele osób tak uważa, nie będę więcej tego forum spamował swoimi tego typu "referatami".
Jesteście tego nie godni, uważam się za pępek tego świata a nawet i wszechświata, więc mam Was maluczkich w nosie.
Jednocześnie wyrażam nadzieję, że pokażecie i opiszecie lepsze czy gorsze modele w sposób daleko lepszy od mojego, by dać przykład tego, co można cennego wnieść do forum.
Ja swoje przecudowne modele i niebywałe opisy zachowam dla siebie, poświęcając zaoszczędzany czas na tworzenie kolejnych nic nie wnoszących do niczego uwag do czyiś modeli.

Podpisano: Irek prezes swojej kolekcji "CoCu"
 

Podobne wątki