• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje projekty 1:87 - SM03, EL100, SBCgix

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#21
Buda gotowa, pierwszy odlew próbny. Fotki po wyjęciu z formy i po oczyszczeniu nadlewek. Wyszło całkiem nieźle chociaż miałem tylko 1,5 minutową żywice szybkowiążacą. Odlew jest bez dachu nad kabiną. Dach będzie trawiony lub odlewany. Przy trawionym jest pewien problem z zaginaniem łuków o promieniu 2 mm, może ktoś ma jakiś sposób jak to robic. Zdjęcia niestety słabe, nie mam dobrego aparatu i nie widac szczegołów, ale są ramki w oknach i parę innych drobiazgów. Trochę sie obawiałem o te ramki grubości 0,2 mm ale odpowietrzanie w komorze jednak robi swoje. Wkrótce wykończony model
 

Załączniki

E

e-lektryk

Gość
#24
Te wałki to do du...
przepraszam !!
Najlepiej wyprofilować kawałek blachy grubości 4mm-jedną krawędź zeszlifować na promień 2mm następnie wkładasz tą blachę razem z odpowiednio ustawionym wyrtrawionym dachem w imadełko i naciskając mocno klockiem drewnianym(z twardego drewna) profilujesz krawędź.
ps. najlepiej jeśli jest ona podtrawiona od spodu w całości lub cieniutkimi rowkami.
Pozdrawiam
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#25
Tym razem wagon SBCgix, epoka II. Montuję pudło z blaszek fototrawionych. W międzyczasie wykonałem elementy odlewane - stanowiska sterownicze, końcowe elementy dachu i inne drobne części, więc wkrótce wagon powinien byc gotowy. Dla przypomnienia jaki to wagon wrzucam też fotkę oryginału. Przy okazji, jeśli ktoś ma jakieś wiadomości co do malowania tego obiektu to zapraszaem to podzielenie się nimi.
 

Załączniki

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#29
Mały postęp prac nad SM03. Zamknięcie ostoi od dołu umożliwiło montaż zgarniaczy i odwzorowania szczęk hamulcowych. Trwają prace przy stopniach.
 

Załączniki

  • 419,5 KB Wyświetleń: 1.139
  • 377,8 KB Wyświetleń: 1.144
  • 236,7 KB Wyświetleń: 1.134
  • 284,9 KB Wyświetleń: 1.126
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#32
Ha, Ha, faktycznie mam rozgrzebane 3 modele w tej chwili. Jednak dla mnie to nie problem, poza tym robienie kilku rzeczy na raz jest ciekawsze. Także ze względów praktycznych, np. zamawiam blachy fototrawione to robię elementy zaraz do trzech modeli.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#34
Buda SM03 powoli się materializuje. Napędy prototypowe już też są zmontowane i przeszły testy pomyślnie, więc wkrótce powstanie kilka zestawów do montażu dla chętnych. Wrzucę niedługo instrukcję montażu że można było się zapoznac z koncepcją tej oferty.
 

Załączniki

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#35
Ponieważ dostałem ostatnio sporo wiadonosci na PW dot. zestawów SM03 odpowiem tutaj. Tych którym nie odpisuję przepraszam, to z braków czasowych ostatnio. Właściwie nie miałem zamiaru zbierac zapisów i tworzyc listy. Jednak wszyscy, którzy wyrazili na PW chęc ewent. zakupu zestawu mogą się uważac za ujętych na liście do pierszeństwa zakupu z pierwszej serii. Jeśli ktoś jest z Poznania czy z okolicy to możemy się spotkac w celu obejrzenia modelu w realu. Jeżdże też dużo po kraju zawodowo więc inne lokalizacje też wchodzą w grę po umowieniu. Na zestawy trzeba będzie jednak jeszcze kilka tygodni poczekac, bo na same blachy fototrawione czeka się tyle.
Cena - tu muszę jeszcze przekalkulowac, ale mysle że ok 400 - 500 zl. Chciałbym żeby cena była możliwie przystępna. Dla niektórych pewnie i to nie jest mało, ale zaznaczam że zestaw będzie zawiera wszystkie części niezbędne do wykonania modelu, a jest ich ok setki.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#40
Czy dobrze rozumiem, że piszesz tu o wykorzystywaniu próżni w celu pozbycia się z masy pęcherzyków powietrza?
W tej materii jakby co to służę pomocą.
Dokładnie to miałem na myśli. Jeśli masz jakieś doświadczenia to chętnie je poznam. Ja próbowałem z różnymi rodzajami żywicy i różnie to wychodzi.
 

Podobne wątki