• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace w N-ce, weathering, konwersje na DCC i inne...

OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#43
Akurat na PKP się nie znam i nic nie pomogę, może ktoś kto się zna lepiej oceni na podstawie szczegółowych fotek. ;)

Zrobiłem w końcu nowe detale na kotle, bo model kupiłem z nadtopionymi poręczami, rurkami, no i zgubionym detalem na szczycie przodu kotła, choć akurat te giną chyba w większości tych modeli, bo miałem trudność przy szukaniu fotki tego detalu, zrobiłem coś przypominającego, bo i tak mowa tu o części wielkości mrówki, i to niezbyt okazałej. Poręcze z miedzianych drutów, lutowanych, detal z profili polistyrenowych. Na koniec kocioł pomalowałem czarnym półmatem z Gunze C.

P1170782-001.JPG
P1170783-001.JPG
P1170784-001.JPG
P1170786-001.JPG



Jeszcze taki mały off top na koniec.
W niedzielę która miała być pięknym dniem w którym w końcu znajdę parę godzin na ten model nawiedziła mnie poważna awaria kanalizacji, męczyłem się z nią na wiele różnych sposobów nie do końca wiedząc się czego się spodziewać bo mieszkanie wynajmowane, w bloku, sprężyna 3m którą miałem nie sięgnęła zatoru, poza tym dostęp miałem tylko przez odpływ do pralki. Trochę w akcie desperacji zmontowałem takie coś z wężyka do instalacji pneumatycznych (ok 2,5m) i wiatrówki na CO2, i to się okazało strzałem w dziesiątkę (dosłownie), po 3 strzałach fala uderzeniowa wypchnęła zator gdzieś do pionu. :D
IMG_20190714_161640-001.jpg
Żona przyrzekła że już nigdy więcej nie będzie narzekać że mam tak dużo różnych gratów w małym mieszkaniu. Nigdy nie wiadomo kiedy coś może się przydać, i w jakiej roli.
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#44
O F****shit... Stroju, co jak co, ale z wiatrówką na rurę??? Szacun
kostucha.gif
kostucha.gif
kostucha.gif

Moja wyobraźnia właśnie się zbiera z podłogi...

Pozdrawiam,...



ps. czajnik zaczyna wyglądać coraz ciekawiej(y)(y)(y)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#45
Wojtku powiedz mi proszę jak to jest że na twoich fotkach budowa takiego modelu to jak posmarować kromkę masłem ;) Szacun za te detale. Jaki podkład pod farbę dałeś ??
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#46
To tylko tak wygląda, te rurki w kształcie V dostarczyły mi podwyższonego ciśnienia wczoraj w nocy jak je lutowałem, te ze zdjęcia to trzecia wersja, na początku je robiłem z mosiężnych profili ale kiepsko mi się lutowały, a na sam koniec się okazało ze są za grube i nie zamontuje kabiny.
Na zdjęciach to tylko ładne rezultaty końcowe. Ale z reguły mam plan działania do każdego modelu i staram się go realizować.

Co do podkładu, na cały kocioł nic nie dawałem bo i tak miał fabryczną farbę, ale poręcze pomazałem takim podkładem do metalu co mam, ale nie wiem co to jest bo go kiedyś dostałem w słoiku, coś raczej przemysłowego, nie modelarskiego. Żółtawe, prawie bezbarwne w butelce, po zapachu sądząc na bazie nitro, po wyschnięciu nie zostawia śladu, jedynie powierzchnie lekko się lepią przez jakiś czas, zawsze to daje na metale i później nie mam problemu z odpryskiwaniem farby.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#47
A no wiem jak jest. Zdjęcia pokazują tylko stan poskładany. Niestety nie pokazują upływu czasu jaki mija, aby uzyskać taki efekt.
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#48
Kupiłem i założyłem dekoder. Zimo MX616.
Oczywiście nie obyło się bez przygód bo cała obudowa modelu jest metalowa, budka maszynisty też - idealny przepis na zwarcia i przebicia, szczególnie jak trzeba całość mocno ścisnąć żeby zamknąć, wszelkie luty malowałem lakierem do paznokci żeby zminimalizować ryzyko zwarcia, ale i tak po zamknięciu kabiny zaczęły mi świecić na stałe tylne światła, musiałem ją zdjąć i porozginać przewody, ponownie dać lakieru trochę więcej, teraz jest ok.
P1170801-001.JPG

Nie wiem tylko czy przez zbyt bliskie lutowanie nie uszkodziłem czegoś na wyjściach oświetlenia bo kiedy są lampy wyłączone na wszystkich mam jakieś szczątkowe napięcie, diody się lekko 'żarzą', z czasem to zanika, jak model dłużej stoi pod napięciem, po przerwie w dostawie prądu potrafią błysnąć mocniej. Niemniej jest to rzecz marginalna bo można to dostrzec tylko w zupełnie ciemnym pomieszczeniu, przy świetle nie do zobaczenia, więc raczej to oleje model działa dobrze i nikt tego nie zauważy.

P1170803-001.JPG

Dach kabiny wyfrezowałem trochę od środka żeby zyskać ułamki mm miejsca, i dekoder obrałem z termokurcza i dałem cienką taśmę, dzięki temu wnętrzności nie są mocno ściśnięte a kabina daje się łatwo zdjąć, jest mocowana na dwa rygielki.

P1170804-001.JPG
P1170805-001.JPG


Widoczne kable zamaluję jeszcze na czarno.
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#49
Złożyłem już całość do kupy, wszystkie detale na miejscu, wszystko jeździ, świeci, jestem strasznie zadowolony że wszystko wyszło tak jak zaplanowałem a model jest naprawdę drobny. Fajnie że technika tak poszła do przodu że można tak dużo upchnąć w te maleństwa.

P1170807-001.JPG
P1170810-001.JPG
P1170815-001.JPG
P1170816-001.JPG
P1170817-001.JPG


Teraz czas na weathering kotła i kabiny - wisienka na torcie.
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#51
Najpierw pomalowałem im obręcze na czerwono, później mocny czarny olejny wash a na to jeszcze trochę farby AK - olej silnikowy z dodatkiem czarnego, tradycyjna moja metoda na parowozy.
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#53
Wyciągnąłem z szafy trochę sprzętu do fotografii, zrobiłem dwa lepsze zdjęcia i co ważniejsze filmik z jazdą demonstracyjną
P1180008-001.JPG P1180009-001.JPG


Proszę tylko o wybaczenie całkowitego olania strony audio, tylko szum wiatraka i statyw trzeszczący jak dozymetr :D Ale za to jest w jakości 4K
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#54
Dawno nic nie pisałem, mniej było czasu na modele, zmiana pracy, zakup domu, czyli innymi słowy zabezpieczanie środków i miejsca na przyszłe modele :D .
Ale rodzinka modeli i tak się powiększa, w tym tygodniu przybył Krokodyl Trixa, jest to dla mnie jedna z ulubionych lokomotyw od początku zainteresowania kolejami, więc taki must have w kolekcji. Ten egzemplarz jest starszy, ze błyszczącymi kołami, trochę mnie to razi ale cóż, trochę się fronty zamaluje będzie lepiej. Model za to pięknie i cichutko jeździ, dekoder jakoś się da tam upchać.
P1180084-001.JPG
P1180087-001.JPG
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#56
Jeszcze taka ciekawostka. Efekt zabawy maszynami z pracy, prześwietlenie jednego z moich modeli, w prawdzie słaba rozdzielczość, ale coś tam widać, nawet szczegóły, silnik ukryty pod obciążnikiem, to że koła napędowe są plastikowe.
000001_20191009_00014426.jpg
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#57
Kolekcja wzbogaciła się o dwa kolejne modele, znowu słabość do czajników się objawiła, szczególnie z dużymi kołami. Drugi to ciekawy wagon motorowy, będzie kolega w tym samym malowaniu dla Wittfelda.

P1180100-001.JPG
P1180106-001.JPG
P1180109-001.JPG
 
OP
OP
Stroju

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#58
Druga fala dostawy.
Kolejna lokomotywa, tym razem wyrób Arnolda, wygląda na nowszy model, ładne światła biało/czerwone. Miałem kiedyś krótszą wersję tej lokomotywy w H0, od której zaczęła się moja przygoda z kolejkami, więc pozycja sentymentalna:

P1180111-001.JPG

P1180113-001.JPG


I czwórka rozkosznych piwiarek:

P1180115-001.JPG


P1180116-001.JPG


Z ciekawości wziąłem też stare zestawy trakcji Vollmera, obiecujące, na żywo nie wyglądają wcale tak paskudnie jakby się wydawało.

P1180118-001.JPG P1180119-001.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 31
Tabor 6

Podobne wątki