• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe skala H0 1:87

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
S

slawek77

Gość
#1
A że poproszono mnie o wycięcie suwnicy w skali 1:87 to wstępnie ją składam, dlatego pozwoliłem sobie założyć temat w tej skali, bo pewnie na tej suwnicy w tej skali się nie skończy.
Głownie robię rzeczy w mojej skali 1:120 lecz to nie problem przeskalować projekt na inny.
Pole robocze maszyny mam 44x44 cm więc i w tej skali mogę wyciąć.

W tel do porównania ustawiłem suwnicę w skali 1:120
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
#2
Bardzo fajnie się skleja taka skale, a oto porównanie TT z H0
Jak czas na to pozwoli to dziś będzie gotowa.
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
#4
Nie wiem czy wypada rozmawiać na forum o cenach, oddam za 140 zł ;) allegro 150 zł
Projekt został przygotowany do bardzo prostego montażu.
Instrukcja w formie JPG na płycie CD około 150 zdjęci krok po kroku, tak że nikt się nie pomyli przy sklejaniu ;)
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
#5
Suwnica gotowa, porównanie skal TT/H0.
Nie montowałem SMD ze względu że suwnica jest pokazowa a nie na moja makietę, nie ta skala przynajmniej na dzień dzisiejszy ;)

Przy okazji zapowiem kolejna prace: dźwig ZREMB FAMABUD ZB 75/100
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

slawek77

Gość
#6
Witam mam pytanko czy ktoś posiada wymiary tego dźwigu ?
ZREMB ZB 75/100
Chodzi mi o wysokość oraz rozpiętość górnego ramienia

Nie aktualne znalazłem w sieci.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

slawek77

Gość
#10

Załączniki

  • 150,7 KB Wyświetleń: 187
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
S

slawek77

Gość
#11
W końcu koniec, projekt oraz instrukcja skończona :) dom z poprzednich zdjęć wylądował w koszu bo nie zwróciłem uwagi na poprawność komina zgodnie z orginałem, oraz przyszedł czas na montaż rynien a tu upss źle zaprojektowany dach :( no więc poprawiłem błędy i oto efekt.
Rynny jeszcze nie są dopracowane ale już jakiś efekt widać.
Opanowałem mniej więcej rynny jak je wykonać, wiec niebawem postaram się wam tą wiedzę przekazać, może komuś się przyda do samodzielnego zrobienia rynien.
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
#12
sposób na rynny papierowe, papier gr 0,21mm w tym przypadku użyłem czarny ze względu że tylko takiej gramatury posiadam.
Papier można kupić w każdym sklepie papierniczym w arkuszach B1 kolory do wyboru.
Najpierw formujemy papier na jakimś druciku foto 1/2/3 ja użyłem zniszczoną iglice od areografu
Kolejnym etapem wałkujemy papier jak plastelinę, najlepiej wałkuje się na materiale lub kartonie oraz podkładka do nacinania.
film 1/2
Po kilku próbach powinno się osiągnąć efekt dość fajny i nie drogi ;)
Nie jest to taki sam efekt jak w przypadku gotowych plastikowych rynien, lecz tu mamy za parę groszy rynny a nie za 30 czy 40 zł kilka szt ;)


 

Załączniki

  • 124,9 KB Wyświetleń: 177
  • 119,6 KB Wyświetleń: 177
  • 117,2 KB Wyświetleń: 174
OP
OP
S

slawek77

Gość
#13
Poproszono mnie o opis czym i jak usztywniam karton oraz kilka słów na temat sklejania modeli kartonowych.

Więc tak środek do usztywniania kartonu polecam paraloid B72, rozcieńczam go 1:10 czyli 100g granulatu na 1 litr rozpuszczalnika nitro.
Karton nasączam pędzelkiem, nie za dużo dawać tego środka tak z umiarem.

Co do sklejania moich modeli, moim zdaniem jest to proste co o tym przekonałem się dając model do sklejania mojemu aniołkowi :)
Na zdjęciu widać że nie starannie posklejane ale ona ma dopiero 7 lat !!
Instrukcje są tak zrobione że nie powinien mieć nikt z problemem posklejaniem danego modelu, co o tym się przekonałem nie dawno, opis jednego kupującego:

Skoro będą bloki, czas zacząć budować żuraw. Bez tego bloków nie zbudują...to nie piramidy, heh

Po ok.7 godzinkach pracy, ze Sławkowych wycinanek, udało mi się tyle poskładać.



Wbrew pozorom nie jest to trudne i skomplikowane, na jakie wygląda. Instrukcja obrazkowa bardzo czytelna.
Na początek można spróbować sił z prostymi garażami, czy chlewikami.
Polecam zabawę, sprawia dużo frajdy przy sklejaniu


Instrukcje można pobrać przed zakupem w celu zapoznania się z instrukcją.
Projekty rysuję sam, i staram się upraszczać wszystko jak tylko się da.
Co do środka do usztywniania kartonu, polecił mi to nowo poznany znajomy zapfot czyli Adam, i za przekazanie tej wiedzy mu bardzo dziękuję.
 

Załączniki

  • 176,9 KB Wyświetleń: 158
OP
OP
S

slawek77

Gość
#15
Tak może być lecz po co przepłacać ! tam jest tylko 200ml
Mam nadzieję że nie łamię regulaminu podając link do mojego sklepu. Jeśli tak proszę wykasować link, nie chcę kłopotów kolejny raz.
www.asprojekt.sklep.pl
Od wtorku będę miał granulat na stanie 100g za 10 zł kupisz rozpuszczalnik nitro w cenie 8 zł podajże, wydasz 18 zł + 5 zł wysyłka i roztworu będziesz miał 1l.
Nie musisz od razu całego granulatu rozcieńczyć, wystarczy tyle ile potrzebujesz ;)
Ja tak robię. tyle ile potrzebuję tyle rozpuszczam.
Ważne !!!! środek podobno szkodliwy zalecana maseczka Ochrona dróg oddechowych
Zalecane usztywnianie kartonu z dala od dzieci i poza lokalem ( dom ) ze względu na silny zapach rozpuszczalnika nitro czy toluenie

Ostatni tekst przeraża lecz kropelka czy super glue też jest szkodliwy i nikt o tym nie wspomina, więc nie ma co się bać ;)
A paraloid nie pozostawia śladów tak jak w przypadku klejów cianoakrylowych, i jest 100% tańszy i lepszy w usztywnianiu naszych modeli kartonowych.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#16
Sam paraloid nie jest jakoś specjalnie szkodliwy chyba że ktoś go zje :D
Szkodliwy jest rozpuszczalnik którego używamy do uzyskania roztworu , nitro trochę mniej niż toluen z tym że toluen daje lepszy roztwór pod względem wchłanialności i wzmacniania strukturalnego. Jeżeli chodzi o proporcje można je zmieniać do pewnego stopnia w celu uzyskania mniej lub bardziej gęstego czy rzadkiego roztworu.
Można również przygotować większą ilość preparatu i impregnować poprzez zanurzenie , w takim przypadku impregnowane elementy należy odkładać na folie polipropylenową aby się nie przykleiły do podłoża.
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#17
slawek77 i zepfot dziękuję za cenne rady pierwszy raz będę usztywniał tym karton dotychczas stosowałem CA i capon zobaczymy jak z tym będzie.I jeszcze 1 pytanie czy to będzie dobre do kartonu 0,5 mm, 1 mm
 

Podobne wątki