• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe 1:120

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
S

slawek77

Gość
Popołudniu będę wypalać cały projekt i poznam czas wypalania, i jak wyjdzie krótki czas to nie będę się bawić w rozdzielanie projektu, i wstawię w sprzedaż tak jak go zrobiłem.
Wtedy wszystko będzie w zestawie, a kto będzie chciał sklejać schody to sobie sklei.
Zastanawiałem się sprzedawać też same ściany bez pięter lecz też w tym przypadku trzeba zrobić usztywniania, a to też jest czas wycinania, więc nie ma sensu i zestaw na 100% wyjdzie z pomieszczeniami.
Co do schodów to popołudniu się przekonam jak długo to wycina i wtedy zdecyduję.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Jednak ogrom elementów spowodował że czas wycinania tego wszystkiego to ponad 2 godziny wycinania, same schody wycinają się krótka, wiec zestaw wyjdzie z schodami.
Musze jeszcze poprawić schody oraz dorobić poręcze i finisz.
A właśnie mam pytanie i dylemat, blok w pionie ma 8 mieszkań czyli to jest blok 7 piętrowy + parter czy 8 piętrowy ?
Jedni mówią tak a jedni tak, a jak jest rzeczywiście ?
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
Można powiedzieć ogólnie, że w Europie przyjęto że parter to kondygnacja 0 (i tak to zwykle oznacza się w windach) a to co ponad parterem to są piętra. Żeby było trudniej, to w UK mają system europejski a w USA liczą tak jak w Rosji (ground floor = first floor). Normy techniczne operują pojęciem "kondygnacja", czyli jeżeli czytamy "10 kondygnacji" to znaczy że jest parter i 9 pięter.
Nie wiem jak jest w Azji, mogę spytać Chińczyka.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Jest to typowy blok PRL z lat 80 więc niech zostanie po Polsku czyli tak jak mówicie parter + 7 pieter.
Czyli krótko mówiąc 7dmio piętrowy blok.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Tu podam wymiary bloku siedmiopiętrowy w skali 1:87
Wys 337,674 mm
Dł 298,969 mm
Szer 129,752 mm
Szer jest bez klatki schodowej z klatką to 162,552 mm
Jak widać spore rozmiary ale nic dziwnego to jednak H0 ;)
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Hmm kiedy wyjdzie może nawet jutro lecz prędzej nie poznam ceny zanim nie wypalę całego projektu, ale sądzę po rozmiarach to cena będzie w granicach 100 zł + - 20 zł
Lecz aby wprowadzić na sklep muszę go najpierw posklejać i zrobić zdjęcia, chyba że Tobie się spieszy to wstawię bez zdjęć.
Ale wolałbym nie robić w pośpiechu bo gdy człowiek się spieszy to diabeł się cieszy.
Więc najlepiej jak byś poczekał do przyszłego tygodnia to na spokojnie go sobie posklejam, wtedy będę pewny że nie ma żadnych niespodzianek.

Blok 10piętrowy wysokość w skali 1:87 ma 447,027 mm ładny kolos :D
W skali 1:120 wysokość 326,297 mm

Ten pierwszy z lewej to czteropiętrowy mam go skończony, tylko instrukcja została mi do zrobienia.
Przez sobotę i niedzielę ją zrobię
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Chyba nikt tego nie napisał - podoba mi się kolor ścian jaki uzyskałeś. No ale chcę też zwrócić uwagę na konieczność podjęcia się naprawdę DUŻYCH wyzwań. Ku inspiracji poniższy link ;)

https://www.morizon.pl/blog/10-wielkich-budynkow-mieszkalnych-z-okresu-prl-u/

Ja przez 10 lat w Poznaniu mieszkałem w takim co miał 11 kondygnacji + strychy przerobione na mieszkania i chyba 10 klatek:

bonin3.jpg


bonin 2.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
S

slawek77

Gość
Jęsli chodzi o skale 1:120 czy 1:87 to raczej odpada zrobić takie kobyły, ale Ty co kojarzę lubujesz się w 1:220 i tu można było by je zrobić ;)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No ale ponad 500 metrów jamnika z Warszawy i tak da w mojej skali 230 cm - przy moich 99 cm modułach musiałyby być trzy ...
Kukurydze - trochę lepiej tylko 40 cm na wysokość.
Warszawski Pekin wymagałby zestawiania modułów i na długość i na szerokość :eek: