• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje prace kartonowe 1:120

  • Inicjator wątku slawek77
  • Data rozpoczęcia
OP
OP
S

slawek77

Gość
Te bloki mają taki układ klatki schodowej oraz schodów i windy, jaki jest dokładnie układ mieszkań to ciężko powiedzieć.
Jeden układ mieszkania na przeciw windy znam bo mieszka tam znajomy lecz pozostałe mieszkania zostają tajemnicą.


Lecz przy tym bloku nie ma sensu robić schodów ani wind bo nie są widoczne przez okno, jedynie można było by zobaczyć schody, bo na schodach a dokładnie na pół piętrach widać schody przez te małe okienka.
Na zdjęciu są dwa małe okna i tu jest zagadka, lewe małe okienko to na 100% klatka schodowa a co to jest za okno po prawej to nie wiem, czyżby szyb windowy miał okna ?
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
za windą obok schodów mogło być pomieszczenie ze zsypem. A co jest na zdjęciu na parterze za tym samochodem? jak drzwi, to mogło być pomieszczenie na kontener ze śmieciami
 
OP
OP
S

slawek77

Gość

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
To ciekawostka że zsypu nie było. W latach 70/80 zsyp był wymagany w budynkach wysokich tak samo jak winda. Mogło być tak że ten zsyp powstał ale mieszkańcy od początku go sobie nie życzyli (robactwo!) i zaraz po odbiorze przerobili pomieszczenia zsypowe na półpiętrach na komórki a śmietnik założyli na zewnątrz. U mnie coś takiego nastąpiło dopiero w roku 2010, wiem że w sąsiednich blokach zrobili tak wcześniej.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
A by się przekonać czy jest sens robić schody i windy trzeba było to najlepiej sprawdzić.
Po zabudowaniu wnętrza w blok windy nie będą widoczne z zewnątrz, schody jedynie widać przez malutkie okienko.




 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
OP
OP
S

slawek77

Gość
Tak na każdym piętrze będą schody jaki i drzwi do windy, lecz tak jak wspominałem windy nie są widoczne, choć jak zostawi się otwarte drzwi z mieszkania to widać widny ;)
W skali 1:87 będzie lepiej widać.
Do końca miesiąca powinienem zrobić w skali 1:87
Jeszcze muszę projekt przygotować pod oświetlenie, bo Bogos z allegro obiecał zrobić oświetlenie do bloku, lecz nie mam pomysłu którędy poprowadzić okablowanie tak by było mało widoczne.
Jutro spatynuję blok pastelami i powklejam 111 parapetów :(
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Te będą dwa rodzaje tak jak występowały czyli 8 pięter oraz 11 pięter.
Poprzedni ten 5 piętrowy też zrobię w H0
W każdym razie te co zrobię w mojej skali czyli 1:120 wyjdą też w skali 1:87
Projekty mam tak przygotowane że wystarczy że je przeskaluję i wprowadzę minimalne poprawki.

Do Marca tego roku zrobię około 8 wersji bloków tak by można zrobić fajną dioram z osiedlem.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
I chyba to będzie najlepsze wyjście szybem puścić okablowanie, i w każdej ściance zrobić otwory na kable tak że nie trzeba było się męczyć z dziurami.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
W Siemianowicach zdarzyła się tragedia, pewna Pani ze złamanym sercem skoczyła z dachu :D
Ale na szczęści przeżyła :)

A tak na poważnie blok prawie skończony, zostało tylko zrobić drzwi do mieszkań i wind oraz drzwi do klatki schodowej.
 

Załączniki

OP
OP
S

slawek77

Gość
Dwa bloki i tydzień zeszło, godzinowo około 60 godzin może więcej.
Samo sklejanie to pikuś, gorzej już przy schodach, schody sklejałem z 4 godziny, a sam blok z piętrami to około 2 godzinki.
 
OP
OP
S

slawek77

Gość
Ciesze się że się podoba, lecz ten blok ma felery które zostały poprawione w projekcie.
Już kolejny raz nie chciało mi się go sklejać dlatego w tym są widoczne zakładki ułatwiające sklejanie.
Część zakładek zostało tak zrobione że nie będzie ich widać przy wejściu.
Musze jeszcze sprawdzić gdzie popełniłem błąd przy schodach na klatkach, bo okazuje się że schody są za wysoko w porównaniu do okienka klatkowego.
Musze podjechać i przeliczyć stopnie bo tu chyba będzie błąd.
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
schody sklejałem z 4 godziny
Tak jak pisałeś wcześniej tych schodów z zewnątrz prawie nie widać. Może w "budżetowej" wersji na sprzedaż zaprojektuj uproszczone biegi schodowe w postaci kartonowej grawerowanej płytki a porządne schody takie jak zrobiłeś dodaj w ofercie jako ekstra opcję dla perfekcjonistów. Jeżeli ktoś chce oświetlać klatkę schodową to musi przecież pomalować ściany w brązową lamperię, założyć balustradę na schodach... to jest zadanie dla naprawdę wytrwałych.